Mistrovství světa v ragby - Argentina – Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  20. října 2023   21:00

Argentina – Nový Zéland

To je z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek páteční noci. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Argentina si přesně za týden zahraje o bronz s poraženým z utkání Anglie – Jižní Afrika, které se uskuteční zítra od 21 hodin. Finále se pak rozehraje o týden později, kde Nový Zéland vyzve vítěze druhého duelu.
Nový Zéland se stal prvním finalistou letošního světového šampionátu. V dnešním duelu potvrdil roli favorita. Argentinci se sice v úvodu dostali do vedení 3:0, ale bodový náskok si dlouho neužili. Nový Zéland bleskovou pětkou výsledek otočil a vedení už do konce zápasu nepustil. Hattrickem v pětkách se na postupu podílel Will Jordan. Dvě pětky položil také Shannon Frizell, Argentinci si dnes neužili radost z položené pětky a musí zkousnout pocit porážky.
90+4'
80+4'
Mo'unga odkopl míč do zámezí a to byla poslední akce dnešního zápasu.
80+3'
Argentinci se snažili postupným útokem dostat do dvaadvacítky, jenže Lienert-Brown vykopl soupeři míč a nechybělo moc, aby si doběhl do brankoviště, nakonec byl ve dvaadvacítce zastaven.
80'
Novozélanďané chtěli položit ještě jednu pětku, akci na sebe vzal Mo'unga, ale byl zastaven těsně před brankovištěm. Následně se útočící tým dopustil předhozu.
79'
Sanchez schytal tvrdý atak od Jordieho Barretta a těžce se sbírá ze země.
78'
Novozélanďané po autu odkopli míč daleko od vlastního brankoviště, Argentinci znovu musí útočit z vlastní poloviny.
77'
Mateo Carreras udělal desítku metrů svým průnikem po křídle a následným odkopem do zámezí vybojoval autové vhazování v útočné dvaadvacítce pro Pumy.
75'
Mo'unga znovu neproměnil kop po pětce, i tentokrát nakopl balón vedle tyče.
73'
Pětka pro Nový Zéland!
Parádní akce All Blacks! Savea krátkou přihrávkou vybídl do úniku WILLA JORDANA, který se proběhl po pravé straně, pokopem se zbavil dvou bránících hráčů a následně vběhl s míčem do brankoviště – 6:44!
73'
Série kopů do prostoru nevyšla útočícím celkům, míče se zmocnili bránící hráči.
70'
Argentina přišla o míč při svém útoku ve dvaadvacítce, následně hráči soupeře odkopli balón až na druhou stranu a po odkopu argentinského hráče budou Novozélanďané rozehrávat autové vhazování na 40. metru od brankoviště soupeře.
68'
Argentinci dokázali dostat míč do dvaadvacítky, ale tam se jej zmocnili hráči Nového Zélandu.
66'
Scott Barrett ležící na zemi sáhl po Moronim a za tento nedovolený zákrok uviděl po přezkumu u videa žlutou kartu. Nový Zéland bude hrát deset minut ve čtrnácti.
65'
Argentina je v problémech, soupeř jí vytlačil až do brankoviště, následně se Jihoameričané dopustili předhozu. Ještě dochází k přezkumu u videa.
63'
Richie Mo'unga zahrával kop po pětce z velkého úhlu, to se projevilo i na přesnosti, když minul bližší tyč háčka.
62'
Tele'a udělal před brankovištěm důležité metry, následně navázal tři protihráče, kteří jej museli složit na zem. Prostor tak dostal na levém křídle WILL JORDAN, který vběhl s míčem do brankoviště a rybičkou položil míč na zem – 6:39!
61'
Retallick nahradil Whitelocka.
61'
Černí už jsou na hranici dvaadvacítky před argentinským brankovištěm.
59'
Nový Zéland rozehrával mlýn z vlastní dvaadvacítky, To se také povedlo a pokračuje v útočné akci.
56'
Série střídání na novozélanďanské straně. Hřišti opustili De Groot, Lomax, Smith a Beauden Barrett, místo nich přišli Williams, Newell, Christie a McKenzie.
56'
Barrett nakopl míč k pravému kraji, kde se jej snažil zachytit Jordan, ale míč pouze předhodil před sebe. Následuje balón pro Argentinu.
54'
Nový Zéland opět ve dvaadvacítce, poté co Argentinci pár sekund předtím zbořili mlýn a nabídli soupeři trestný kop.
51'
Oba trenéři udělali po jedné změně. Na straně Nového Zélandu nahradil Taylora Taukei'aho, v týmu Argentiny dohrál Bertranou, místo něj přišel Velez.
50'
Následně potvrdil pětku dvoubodovým kopem z levé strany RICHIE MO'UNGA – 6:34.
49'
Argentinci se snažili ubránit atakům soupeře, nakonec míč za brankovou čáru položil SHANNON FRIZELL, pro kterého je to druhá pětka v zápase – 6:32!
47'
Mo'unga pronikl středem do dvaadvacítky a donesl míč zhruba pět metrů před brankoviště. Následně se Novozélanďané snaží protlačit míč krátkými přihrávkami a následnými srážkami až do brankoviště.
46'
Smith složil na pravém křídle pronikajícího Isu, který po jeho ataku vyšlápl ze hřiště. Isa by bez skládky získal důležité metry na cestě do dvaadvacítky.
43'
RICHIE MO'UNGA proměnil kop po pětce z úhlu z pravé strany k bližší tyči – 6:27!
42'
Savea vytáhl míč z mlýnu, přenechal jej AARONU SMITHOVI, který po levém kraji vběhl do brankoviště a položil pětku – 6:25!
41'
Argentinci se hned v úvodu dopustili předhozu, když hráči ve vzduchu vypadl míč z rukou.
41'
Nový Zéland potvrzuje roli favorita a svého soupeře nepustil do brankoviště. Povolil jim pouze skórování z trestných kopů. Argentinci si naopak nevědí rady z útoky soupeře. All Blacks dokázali svého soupeře několikrát překvapit a třikrát položili míč do brankoviště, navíc k nim Mo'unga přidal jeden prokop a jeden úspěšně vykonaný trestný kop. Nový Zéland tak vede po první půli rozdílem čtrnácti bodů.
40+4'
40+4'
Mo'unga zahrál kop po pětce i z levé strany, ale míč trefil bližší tyč háčka a vrátil se zpět do hřiště.
40+2'
Tele'a udělal nějakých patnáct metrů a přiblížil se na pár metrů od brankoviště, následně Novozélanďané rozehráli akci do levé strany ke kraji, kde položil pětku SHANNON FRIZELL – 6:20!
40+2'
Novozélanďané už jsou za hranicí dvaadvacítky a pomalu útočí na brankoviště.
40'
Argentinci se dostali pod tlak a zbořili mlýn. Nový Zéland bude zahrávat trestný kop. Černí budou pokračovat v útoku.
38'
RICHIE MO'UNGA kopem z osy hřiště zhruba z hranice dvaadvacítky dostal míč do háčka – 6:15!
37'
Novozélanďané byli ve výhodě, ale po chybě argentinského hráče budou hráči v černých dresech kopat trestný kop.
35'
EMILIANO BOFFELLI si vzal míč a z trestného kopu zahraného zhruba sedm metrů od háčka poslal míč do vytyčeného prostoru – 6:12!
33'
Argentinci jsou těsně před brankovištěm, jenže v souboji na zemi přišli o míč. Nový Zéland ale mallu chyboval, proto soupeř zůstává u míče.
32'
Nový Zéland se brání za cenu odkopu, když z brankoviště jeden z hráčů v černém dresu odkopl míč do autu.
31'
Po ošetření se vrátil do hry Isa, kterého nahradil na pár minut Bruni.
31'
Santiago Carreras nakopl míč do dvaadvacítky, balón navíc vylétl do autu.
29'
Caneovi vypadl míč po převzetí přihrávky z ruky, následně se předhozu dopustili také Argentinci, ale rozhodčí dali míč prohrávajícímu týmu.
28'
Jordanovi utekl míč z ruky před dvaadvacítkou, balónu se zmocnili Argentinci.
28'
Mateo Carreras naznačil na pravé straně přihrávku ke kraji, ale následně pronikl dopředu, kde udělal pár metrů k dvaadvacítce. Černí pokračují v útoku.
26'
Smith po mlýnu odkopl míč do autu, jenže jeden z blokujících hráčů Argentiny tečoval kop letící do zámezí.
25'
Scott Barrett zaútočil na hráče za mlýnem a nabídl míč soupeři. Jenže Argentinci nezvládli autové vhazování v útočné dvaadvacítce.
24'
Boffelli zachytil nakopnutý míč do vlastní pětky a nechal rozhodčí přerušit hru. Následným kopem poslal balón na polovinu soupeře.
23'
Další chyba při argentinském útoku, míč si berou All Blacks.
22'
Argentinci získali míč z autu a zahajují útočnou akci od středové čáry.
21'
Santiago Carreras přijal přihrávku dopředu a dopustil se předhozu. Míč tak po krátké kombinaci získávají hráči Nového Zélandu.
20'
Argentinci se rozhodli kopnout míč do dvaadvacítky, kde míč získal soupeř, jenže ten odkopl balón do autu. Jihoameričané zůstávají u míče.
18'
Mo'unga se rozhodl kopat i druhý kop po pětce, ale z pravé strany minul háčko.
17'
Novému Zélandu se to povedlo, JORDIE BARRETT dostal míč k pravé postranní čáře, kde se vyhnul dvěma napadajícím soupeřům a nakonec byl sražen do brankoviště – 3:12!
16'
Černí se krátkými přihrávkami dostali zhruba deset metrů od brankoviště, kde se snaží najít skulinku v argentinské obraně.
15'
Novozélanďané vybojovali míč a rozjeli útočnou akci na druhou stranu.
15'
Argentinci střídají útoky z jedné strany na druhou, ale mají problém se dostat do dvaadvacítky.
12'
RICHIE MO'UNGA proměnil následnou dvoubodovou konverzi kopem z velkého úhlu, míč vlétl mezi dvě tyče – 3:7.
11'
Míč dostal na pravou stranu WILL JORDAN, který dostal dlouhou přihrávku na pravou stranu a nikým nebráněný vběhl do brankoviště, kde balón přiklepl na trávník – 3:5!
11'
Bertranou zkoušel vyběhnout z mlýna a skórovat, ale neprošel do brankoviště.
10'
Chocobares zahrál trestný kop do autu. Vhazování těsně před brankovištěm.
9'
Novozélanďané získali míč z mlýnu, jenže hráli proti pravidlům a u míče zůstávají hráči v černých dresech.
9'
Nový Zéland nakopl míč téměř k rohu hřiště a získal tím dobrý aut.
8'
Na hrací ploše zůstal na zemi argentinský kopáč Boffelli. Rozhodčí nechal zastavit čas a povolil ošetření hráče.
6'
Parádní kop ve středu pole zachytil Isa a vběhl s míčem na polovinu soupeře, jenže tam se Jihoameričané dostali k chybě a nabídli balón soupeři.
5'
Argentinci se rozhodli kopat, EMILIANO BOFFELLI nakopl míč z levé strany do háčka a poslal svůj celek do vedení 3:0!
4'
Rozhodčí dal výhodu Argentině, poté co pravidla porušil Lomax, když složil hráče bez míče.
3'
Jordie Berrett z vlastní pětky odkopl míč pouze do autu. Argentinci jsou dvacet metrů od brankoviště.
2'
Argentinci se dostali před pětkové území, ale zbytečným kopem věnovali míč soupeři.
1'
Argentinci sice zahájili zápas výkopem, ale Zélanďané jim rychle vrátili míč ke středové čáře.
1'
Dámy a pánové, vítám vás u prvního semifinálového souboje na světovém šampionátu v ragby. Hymny obou států už zazněly, následuje Haka v podání Nového Zélandu.

Argentina: Gallo, Montoya (C), Kodela, Pagadizabal, Lavanini, Gonzalez, Kremer, Isa, Bertranou, S. Carreras, M. Carreras, Chocobares, Cinti, Boffelli, Mallia.
Náhradníci: Creevy, Sclavi, Bello, Alemanno, Bruni, Velez, Sanchez, Moroni.

Nový Zéland: De Groot, Taylor, Lomax, Whitelock, S. Barrett, Frizell, Cane (C), Savea, Smith, Mo'unga, Tele'a, J. Barrett, Joane, Jordan, B. Barrett.
Náhradníci: Taukei'aho, Williams, Newell, Retallick, Papali'i, Christie, McKenzie, Lienert-Brown.

Rozhodčí: Gardner (AUS) – Berry (AUS), Dickson (ENG), videorozhodčí Whitehouse (WAL)
Nový Zéland
Všemi obávaní All Blacks na start turnaje sice prohráli s Francií, poté už ale sbírali jen skalpy – postupně Namibie, Itálie a Uruguaye. Trenér All Blacks Ian Foster změnil po epickém vítězství nad Irskem ve čtvrtfinále základní sestavu jen na dvou místech. Na křídlo se vrací Mark Telea a ve svém 25. utkání na mistrovství světa se představí Sam Whitelock. Na posledním MS Nový Zélend padl v semifinále, proti Argentině by to pro trojnásobné vládce planety bylo velké překvapení.
Argentina
Los Pumas svůj historický úspěch datují do roku 2007, kdy braly senzační třetí místo. Do semifinále jdou proti All Blacks jako jasný outsider. Na turnaji jižní polokoule Rugby Championship se s Novým Zélandem utkali šestatřicetkrát a pouze dvakrát, seč obě vítězství přišly v posledních dvou letech. Jihoamerický tým v základní skupině padl s Anglií, porazil Samou a Chile. Ve čtvrtfinále pak zvrátila Argentina bitvu s Walesem, kdy stáhli desetibodové manko a znovu po osmi letech se probojovali mezi nejlepší čtyři. V obou předchozích semifinále položili proti JAR, respektive Austrálii dohromady jedinou pětku.
Hezký páteční večer, 10. světový šampionát v rugby jde do finálové fáze. Semifinálové boje zahájí na Stade de France souboj Argentiny s Novým Zélandem. Startujeme ve 21:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:00.