OH - Judo - Do 81 kg - dopolední část (muži) -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   15:00

Takamori Nagase (JPN)
I muži v kategorii do 63 kg znají semifinalisty. Parádní jízdu Itala Marconciniho zastavil až ve čtvrtfinále Gruzínec Črikišvili. Naopak dále pokračuje Toma ze Spojených arabských emirátů, který ve čtvrtfinále vyřadil Japonce Nagaseho a poslal ho do oprav.
Dopolední program právě skončil.
Američan provedl s Bulharem rychlý proces a dvě minuty vítězí na Ippon. Semifinálová čtyřka je tedy známá.
Poslední zápas dnešního dopoledního programu obstarají Američan Stevens a Bulhar Ivanov.
Duel mezi Rusem a Kanaďanem musel do zlatého skóre. Trvalo však pouze necelou půl minutu a Chalmurzajev rozhodl o výhře svým Kuči-gari ohodnocenou za Waza-Ari.
Črikišvili poté ještě pojistil vedení Waza-Arim vedení 11:0 si udržel až do konce a postupuje.
Za to mezi Kanaďanem Valois-Forterem a Rusem Chalmurzajevem je to taktický boj. Oba hned na úvod obdrželi šida.
Ital poté dostává šido po devadesáti vteřinách zápasu.
Črikišvili vstoupil ideálně do souboje s Italem Marconcinim, když si po šestnácti vteřinách připsal bod za Soto-makkomi. Ital spadl na boj.
Překvapení je na světě. Toma sice dostal tři šida, ale těsný náskok udržel a je v semifinále.
Čtvrtfinálové boje začaly také mezi muži a k velkému překvapení má blízko Toma ze Spojených arabských emirátů, když vede nad Japoncem díky Juko na začátku čtvrté minuty.
Dvojice pro čtvrtfinále

Minutu na to přidává Ippon a uzavírá osmičku čtvrtfinalistů.
Chyba Uzbeka v závěru třetí minuty a Američan toho využil dokonale k získání Juka.
Oba vědí, že jde o hodně a k ničemu se nemají. Rozhodčí tak musí udělovat šida.
Posledního čtvrtfinalistu určí zápas Amerčiana Stevense a Uzbeka Sabirova.
Takticky dotáhl Rus zápas do konce časového limitu a postupuje do čtvrtfinále.
V zápase Rusa a Egypťana obdrželi oba judisté šida po Waza-Ari Chalmurzajeva.
Bulhar sice obdržel druhé šido, to ale pouhých sed vteřin před koncem vypršení časového limitu a zápas dotáhl do vítězného konce.
Necelá minuta dělí od čtvrtfinále také Bulhara Ivanova, jenž dokázal položit Korejce Leeho pomocí Osoto-otoši a vede 10:0.
Ve spodní polovině pavouka míří za postupem Rus Chalmurzajev, který si už po minutě vypracoval desetibodový náskok díky Waza-Ari.
Lucenti ale obdržel ještě během zápasu tři šida a ty ho stály duel s Kanaďanem. Dál jde tedy Valois-Fortier.
Kanaďan Valois-Fortier ale přišel rychle s odpovědí díky Sumi-otoši a stav je srovnaný.
Blízko čtvrtfinále je také Argentinec Lucenti, jenž po třech minutách předvedl De-aši-baraj, za které získal Waza-Ari.
To však trvalo pouze půl minuty, než Ital dostal soupeře na lopatky a vítězí na Ippon.
Velice zajímavý duel se oehrává mezi Italem Marconcinim a Moldavanem Duminicou. Oba nejprve dostali šido. Ital poté získal Waza-Ari. ale Duminica devatenáct vteřin před koncem dokázal vyrovnat zápas a ten tak půjde do zlatého skóre.
Toma přidal druhé Waza-ari a ukončil cestu domácího judisty.
Brazilec sice odpověděl Jukem, ale Toma mu ho hned vzápětí vrátil.
Osmifinále naopak nezačal dobře Brazilec Penabler. Toma reprezentující Spojené arabské emiráty už pod 22 vteřinách předvedl Ouči-gari a získal Waza-Ari.
Črikišvilimu z Gruzie stačila dvě šida Salvadorce Turciose k postupu do čtvrtfinále.
Osmifinálový program začal ve velkém stylu Japonec Nagase, který si po necelých dvou minutách připsal dvě Waza-Ari proti Kibikaiová z Gabonu a zápas ukončil předčasně.
Nyní půjdou bojovat opět ženy a po jejich zápasech půjdou zápasit o čtvrtfinále znovu muži.

Mohamed Abdelaal (EGY)
Abdelaal v závěru čtvrté minuty přidal Ippon a stvrdil svůj postup.
Mezitím stihl ještě postoupit Uzbek Sabirov vítězstvím na Ippon po minutě a půl, když dokázal odpovědět na Ouči-gari Nauluho z Fidži.
Po dvou minutách boje předvedl Egypťan Ouči-gari, za kterou byl ohodnocen Jukem. dostává se do vedení 1:0.
Posledního postupujícího mezi nejlepších šestnáct určí duel mezi Otgonbaatarem z Mongolska a Egypťanem Abdelaalem
Rus Chalurzajev se nakonec ubránil a postupuje do osmifinále po nijak přesvědčivém výkonu.
Půl minuty před koncem dokonce druhé. Čeká nás tedy ještě velmi zajímavý závěr.
V závěru dostává napomenutí za pasivitu také Rus, ale oproti soupeři má stále ještě dvě k dobru.
Tři šida pro Írance v polovině zápasu. Mollaei už bude muset být aktivnější, poněvadž už pouze jedno napomenutí ho dělí od vyřazení.
Stevens nakonec rozhoduje utkání ve svůj prospěch půl minuty před koncem, když dostal soupeře na bok a bylo mu připsáno Juko.
Íránec Mollaei zdržuje zápas pro Chalmurzajevovi a dostává už druhé šido.
Argentinec Lucenti po necelých dvou minutách také postupuje do osmifinále. Libanonec dostal diskvalifikaci za nelegální uzamčení soupeře.
Také Američan Stevens a Švéd Pacek dostali během úvodní minuty zápasu šida.
Mezi Libanoncem Eliasem a Argentincem Lucentim zatím moc juda k vidění není. Po půl minutě oba vzájemně obdrželi šida.
Po dlouhé době jsme tu měli krátké utkání, když Korejec Lee poslal na lopatky Australana Coughlana a vyhrál na Ippon.
Kanaďan Valois-Fortier zvládl parádně závěr zápasu a 24 sekund před koncem získal Juko pomocí Seo-otoši a utkání dovedl do vítězného konce.
Ivanov zvládl zápas s Nizozemcem De Witem na jedničku. Hned od začátku se dostal do vedení díky Waza-Ari a půl minuty před koncem poslala soupeře na lopatky, což znamenalo vítězství na Ippon.
Dvě Juka stačily k vítězství Duminicovi z Moldávie proti Mrvajevičovi z Černé Hory.
Němec navíc obdržel čtyři šida a to znamená pro něj konečnou v olympijském turnaji.
Hodně taktický zápase se odehrává mezi němcem Mareschem a Tomou ze Spojených arabských emirátů. A ž po třech minutách se povedla Tomovi Kata-guruma, za kterou získal Juko.
Marconcini je také mezi nejlepšími šestnácti. Belgičan Bottieau obdržel proti němu jedno šido, zatímco Ital žádný.
Domácí Brazílie bude mít zastoupení v osmifinále i mezi muži. Penabler dostal Acacia z Mozambiku dvakrát na lopatky pomocí Waza-Ari a vítězí předčasně na Ippon.
Gabonec nakonec vítězí díky méně obdrženým šidům nad Iráčanem.
V souboji Al-Aameriho z Iráku a Kibakaie z Gabonu převládá pasivita nad judem a oba už dostali napomínání.
Salvadorec Turcios získal proti Moustopolousovi z Řecka dvě Waza-Ari a to znamená předčasné vítězství na Ippon.
Dál jde i Japonec Nagate, který stejně jako Gruzínec pomocí Jednoho Juka porazil Maďara Csokynaie.
Ve velmi vyrovnaném souboji stačilo Gruzínci pouze jediné Juko v polovině zápasu, Velice těsným rozdílem 1:0 tak vítězí nad Kubáncem Silvou.
Současně s nimi bojují na druhém tatami i Japonec Nagase a Maďar Csoknyai.
ženy už osmifinalistky znají, teď je řada na mužích. Jako první se do sebe pustí Gruzínec Črikišvili a Kubánec Silva.
Nyní bude následovat deset duelů prvního kola žen a po nich přijdou na řadu opět muži.
Marconcini se s Filipíncem Nakanem moc nemazlil a po osmdesáti sekundách ukončil zápas na Ippon. Jasná výhra 100:0.