OH - Lukostřelba - Jednotlivci - odpolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   20:26

Jednotlivci - odpolední kvalifikace (ženy)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím napočtenou!
Dnešní lukostřelecký program je u konce! Do dalších bojů se v rámci ženského pavouka probojovaly Inna Stěpanovová z Ruska a Hui Cao z Číny. Další zápasy jsou na programu také zítra.
Tujana Dašidoržievová (RUS) – Hui Cao (CHN) 4:6
(28:28, 25:29, 28:27, 25:27, 29:29)
Utkání skončilo.
Pátá sada nabídla úžasný souboj, který skončil remízou 29:29! Číňanka kopírovala všechny střely své soupeřky a nakonec se tedy probojovala do osmifinále po vítězství 6:4 na sety!
Čtvrtý set byl jasně v režii čínské lukostřelkyně, která nasčítala slušných 27 bodů a výrazně se tak přiblížila postupu do osmifinále. Po čtyřech setech vede Cao 5:3.
Ruska zabojovala a ziskem 28 bodů získává třetí sadu ve svůj prospěch, Hui Cao nastřílela o bod méně. Po třech setech je tak srovnáno 3:3.
Druhý set získává ve svůj prospěch Číňanka, která nastřílela úžasných 29 bodů (10-9-10)! Ruska zvládla jen 25 bodů a bude tak muset dotahovat skóre.
Zápas začal parádním prvním setem, který končí vysokou remízou 28:28.
Duel právě začal.
Ruska a Číňanka vstupují na střelnici, závěrečné utkání dnešního programu za malou chvilku začne.
Jsou za námi další dva zápasy prvního kola, ze kterých si postup zajistili Dašidoržievová a Cao. Nyní následuje další utkání mužů, po kterém začne úplně poslední utkání celého dnešního programu. Předpokládaný začátek je stanoven na 22:23.
Olga Senjuková (AZE) – Hui Cao (CHN) 1:7
(23:28, 25:25, 23:24, 26:27)
Utkání je u konce.
Je konec! Hui Cao postupuje do dalšího kola po jednoznačné výhře 7:1 na sety! Ve čtvrté sadě Číňanka vítězí 27:26 a ve druhém kole se tak postaví Rusce Dašidoržievové!
Olga Senjuková není ve své kůži, druhým šípem trefila jen pět bodů. Chybovala ale i Číňanka, po přezkoumání jednoho šípu ale nakonec právě Cao získává třetí set v poměru 24:23 a ujímá se tak vedení 5:1 na sety.
Ázerbajdžánka by měla více zabrat, pokud snad pomýšlí na postup do další fáze. Jen chybou Hui Cao při poslední střele, kterou trefila jen sedm bodů, končí druhá sada remízou 25:25.
Číňanka vstoupila do zápasu exkluzivně a parádním ziskem 28 bodů (9-10-9) získává první set ve svůj prospěch.
Zápas začal.
Na scénu přichází další dvojice – Olga Senjuková z Ázerbájdžánu a Hui Cao z Číny. Vítězka tohoto souboje se následně utká s Dašidoržievovou.
Tujana Dašidoržievová (RUS) – Karma Karmaová (BHU) 7:3
(26:26, 28:22, 26:26, 27:27, 28:21)
Je rozhodnuto, do dalšího kola postupuje ruská reprezentantka Tujana Dašidoržievová, která pátý set ovládla jednoznačně 28:21 a celkově tedy vítězí 7:3 na sety!
I ve čtvrtém setu je k vidění remíza, tentokrát v poměru 27:27. Karmaová se ještě udržela v soutěží dvěma trefenými desítkami v řadě! Před pátým setem vede Ruska 5:3.
Třetí set přináší další remízu, obě lukostřelkyně nastřílely shodný součet 26 bodů. Ruska tak po třech sadách vede 4:2.
V druhém setu Bhútanka zkolabovala a jednou střelou trefila dokonce jen pět bodů. Dašidoržievová tak v klidu získává druhý set v poměru 28:22.
První set končí nakonec remízou 26:26! Karmaová musela k plichtě trefit poslední ranou střed, to se jí také povedlo.
Duel začal.
Do arény právě přichází další dvě soupeřky – další Ruska Tujana Dašidoržievová se utká s bhútankou Karmou Karmaovou.
Máme za sebou první polovinu dnešního večerního programu. Jako první se do osmifinále probojovala Inna Stěpanovová. Nyní přichází na řadu dva zápasy mužské části, ženy se o slovo přihlásí znovu v 21:44.
Ksenia Perovová (RUS) – Inna Stěpanovová (RUS) 3:7
(25:26, 27:26, 24:30, 29:29, 26:27)
Inna Stěpanovová postupuje do osmifinále! Pátý set urvala ve svůj prospěch v poměru 27:26 a celkově tak vítězí 7:3 na sety!
Čtvrtý set přinesl úchvatný souboj, kdy obě lukostřelkyně zaznamenaly parádních 29 bodů. Po remíze si tak připisují obě po bodu a při vedení Stěpanovové 5:3 bude následovat pátý set.
Inna Stěpanovová zapisuje tři desítky, na úchvatnou bilanci neměla Perovová s 24 body nárok!
Ksenia Perovová zaznamenává tři devítky a před poslední střelou soupeřky už bylo jasné, že po druhém setu bude skóre srovnané na 2:2.
První set získává ve svůj prospěch Inna Stěpanovová, která s bilancí 9-9-8 nastřílela o jeden bod více než Perovová.
Rusky nastupují do lukostřelecké arény, utkání 2. kola začne za malou chvilku.
Nyní následuje jedno utkání 2. kola mužů, k ženské fázi turnaje se dostaneme opět ve 21:05, kdy se proti sobě utkají vítězky předešlých zápasů – Rusky Perovová a Stěpanovová.
Zahra Nematiová (IRI) – Inna Stěpanovová (RUS) 2:6
(21:28, 28:27, 26:28, 26:27)
Ruska postupuje do druhého kola! Třemi devítkami ve čtvrtém setu zaznamenává celkem 27 bodů, což je o jeden více než Íránka a vítězí 6:2!
Inna Stěpanovová předvedla perfektní dvě rány, tou třetí trefila sice jen osm bodů, i tak ale získává třetí set v poměru 28:26 a ujímá se vedení 4:2.
Zahra Nematiová se nenechala zaváháním rozhodit a druhou sadu získává po výsledku 28:27 ona. Po dvou setech je tak srovnáno na 2:2.
První set ovládla jasně Stěpanovová se ziskem 28 bodů. Íránka sice začala desítkou, třetím pokusem ale trefila jen tři body.
Souboj začal.
Na scénu přichází druhá dvojice dnešního programu žen – Inna Stěpanovová z Ruska a Íránka Zahra Nematiová, která bude střílet z invalidního vozíku.
Ksenia Perovová (RUS) – Natalia Sanchezová (COL) 6:4
(26:25, 25:29, 28:19, 27:27, 24:24)
Zápas skončil.
Pátý set přinesl celkem šest tref za osm bodů, po další remíze se tak z postupu do dalšího kola raduje Ksenia Perovová, která vítězí v poměru 6:4!
Natalia Sanchezová se dostala zpátky do formy a už to vypadalo, že čtvrtý set získá ona. Ruska si ale nechala přeměřit jeden pokus a nakonec je z toho remíza 27:27. Perovová tak před závěrečným setem vede 5:3.
Sanchezová zaváhala při první ráně třetího setu, nakonec stihla vypálit v poslední vteřině časového limitu, trefila ale jen jediný bod. Perovová si tak v klidu pohlídala výhru, třetí sadu bere v poměru 28:19 a ujímá se vedení 4:2!
Kolumbijka ale parádním výkonem získává druhý set, Sanchezová nasbírala 29 bodů! Ruska už neměla poslední ranou šanci ani srovnat, trefila jen 25 bodů.
V prvním setu vítězí Ruska s bilancí 9-9-8, dohromady tedy 26 bodů. Sanchezová zaznamenala o bod méně.
Utkání začalo.
Do lukostřelecké arény přicházejí první dvě soupeřky – Ksenia Perovová z Ruska a Natalia Sanchezová z Kolumbie.
Bodová pravidla:

Duely se hrají na 5 setů, za vítězství v setu jsou dva body, za remízu si připisují obě střelkyně po jednom bodu. V každém setu má každá žena k dispozici tři šípy.
Celkem by jsme dnes večer měli sledovat šest duelů – čtyři v rámci druhého kola, dva z kola třetího. Ženská část se samozřejmě bude střídat s mužskou části, která nabídne rovněž šest soubojů. Předpokládaný časový harmonogram kvalifikace žen vypadá následovně:

20:26 (2. kolo) Ksenia Perovová (RUS) – Natalia Sanchezová (COL)
20:39 (2. kolo) Zahra Nematiová (IRI) – Inna Stěpanovová (RUS)
21:05 (3.kolo) vítězky proti sobě

21:44 (2. kolo) Tujana Dašidoržievová (RUS) – Karma Karmaová (BHU)
21:57 (2. kolo) Olga Senjuková (AZE) – Hui Cao (CHN)
22:23 (3. kolo) vítězky proti sobě
Základní informace

Střílí se ze vzdálenosti 70 metrů na terč, který nabízí celkem 10 hodnot (bodově od 1 do 10). Zasáhnutí šípu nejblíže středu je ohodnoceno samozřejmě nejlépe (10 bodů). V úplném středu se nachází ještě 11. kruh, který má hodnotu rovněž 10 bodů, ale jeho zasáhnutí rozhoduje pak při shodném počtu bodů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou již v plném proudu, dnes večer pokračuje kvalifikace ženské části lukostřelby. Střílet by se mělo začít zhruba ve 20:26.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:26.