OH - Lukostřelba - Jednotlivci - odpolední kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   20:00

Jednotlivci - odpolední kvalifikace (muži)

To je ode mě pro dnešek z odpolední kvalifikace lučištníků vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera, například sledováním některého ze zbylých textových online přenosů. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen lukostřeleckého) Onlajnu, na počtenou!

Jake Kaminski (USA) – Brady Ellison (USA) 2:6
Je za námi další odpolední mužská kvalifikace v lukostřelbě, ve které jsme poznali dva nové osmifinisty. Stali se jimi Taylor Worth z Austrálie a Brady Ellison z USA. Kvalifikace lukostřelců i lukostřelkyň bude pokračovat ještě zítra, další dny už následují vyřazovací boje společně s boji o medaile.
Odpolední program končí.
Ellison se v prvních dvou setech pouze zastřeloval, protože jak ve třetí, tak ve čtvré sérii nedal svému reprezentačnímu kolegovi šanci a s nástřelem 29 vítězí proti Kaminského nástřelu 28. Dalším osmifinalistou se stává Brady Ellison po vítězství 6:2.
Jenže po třech vystřelených šípech Ellisona se ozývá na stadionu komentátorovo "ten, ten, ten". Tedy nástřel nejvyššího možného bodového ohodnocení = 30 bodů. Ellison přesýpá misky vah na svojí stranu a vede 4:2.
A šíp je uvnitř desítky, rozhodli rozhodčí. Kaminski tak ztratil pouze jeden možný bod v tomto setu.
Ve druhé sadě už ale Kaminski nastřeluje celkově 28 či 29 bodů – bude opět rozhodovat rozhodčí. Už před posledním šípem ale bylo jasno, že Kaminski bude brát dva body za vítězství a srovná stav na 2:2. Ellisonův nástřel činí 27 bodů.
Bohužel pro Kaminskiho je šíp Ellisona na minimální možné hraně v desítce. To tedy znamená, že se Ellison ujímá vedení 2:0.
Hned první set přináší zajímavé drama. První šíp Ellisona se zapíchl na rozhraní devítky a desítky. Rozhodčí tak bude muset rozřešit, zda přešel šíp hranu či nikoli. Pokud ano, Ellison si připíše první dva body za vítězství.
Jake Kaminski společně s Bradym Ellisonem už nastupují na stadion, aby se utkali o místo v osmifinále. Jde ryze o americké střetnutí, které ukončí dnešní odpolední program lukostřelců.
Po dvou ženských úvodních kolech lukostřelby se ještě jednou přihlásíme, neboť proběhne dnešní poslední mužský lukostřelecký souboj mezi dvěma Američany.
Elghrari doslova daroval svému soupeři vítězství ve třetí sadě. Druhým šípem trefil hodně netypicky pouze dvojku. To Brady Ellison ukázal, že se s ním rozhodně musí počítat jako s jedním z adeptů na medaili, když podruhé za sebou zaznamenal nástřel 30 bodů a postupuje do druhého kola po jasném vítězství 6:0.
Libyjec usiloval o dobrý bodový přísun ve druhém setu, ale zradila ho muška u posledního, třetího šípu, který poslal pouze do hodnoty 5. Naopak Ellison nastřílel třicítku a vede již 4:0!
Brady Ellisson však dle rozhodčích trefil dvakrát desítku a jednou devítku, zatímco jeho sok jednou osmičku, jednou devítku a jednou desítku. Američan se ujímá vedení 2:0.
Američan trefil dva šípy na hranici dvou kruhů. Pokud by mu zůstal současný stav bodů, byla by to remíza a oba lučištníci by si připsali po jedno bodu!
Dnešní poslední dvojici v prvním kole mužské části lukostřelby obstarává dvojice Ali Elghrari z Libye a Brady Ellison z USA. Favoritem v tomto duelu by měl být reprezentant Spojených států amerických, který skončil v rozřazovací kvalifikaci na druhém místě.
Ve čtvrtém setu předvedl Jake Kaminski perfektní soustředěnost, když trefil součtem 29 bodů po dvou desítkách a jedné devítce. Naopak Brazilec zapisoval 8-10-8 a pořádající země přišla o jednoho ze svých možných nadějí na medaili.
Oba lučištníci ve třetím setu nastříleli velký počet bodů, ale o jeden bod přeci jen vítězí Kaminski, který se dostává do vedení 4:2 po nástřelu 29:28.
Druhá sada už byla od domácího závodníka mnohem lépe zvládnuta. Po dvou desítkách a jedné osmičky vítězí nad americkým soupeřem v poměru 28:26. Skóre je srovnáno na 2:2.
Ale D'Almeida v prvním setu zklamal své příznivce. Prvním šípem trefil pětku a bylo jasné, že boj o první dva body je ztracen. Američan vítězí v prvním setu po nástřelu 28:23.
Vracíme se zpět do mužské části lukostřelby. Budou následovat dva souboje o druhé kolo. V prvním z duelů se představí Američan Jake Kaminski proti domácímu lučištníkovi Marcusu D'Almeidovi, který má v hledišti samozřejmě mnoho podporovatelů.
Nyní si dáme na patnáct minut přestávku, na pořadu je druhé kolo ženského pavouka.
Pátý set nabídl bitvu o postup jak má být! Taylor Worth nastřeluje dokonce třikrát desítku a jelikož jeho soupeř jeden šíp poslal do devítky, do druhého kola těsně proklouzává Australan! Nádherný souboj lučištníků.
Poprvé v dnešním odpoledním programu mužské lukostřelby bude o vítězi rozhodovat pátý set! Venezuelan zaznamenal 28 bodů, zatímco Australan nastřeluje "pouze" 27 bodů. Stav je vyrovnán na 4:4.
A Worth se lépe vypořádává s momentální větrnou situací na stadionu. Nyní svého soupeře sice poráží po nástřelu 27:26, ale vítězství to je. Australan je blízko postupu, když vede 4:2 po třetím setu.
Jenže ve druhé sérii zlepšuje Australan svojí mušku. Dvakrát trefuje desítku, jednou devítku a je jasným vítězem druhého setu. Skóre je vyrovnané – 2:2.
V prvním setu má mnohem lepší nástřel Malave, který vítězí 28:24 a jde do vedení 2:0.
Lukostřelci jsou na svých místech, zápas mezi Malavem a Worthem začíná!
Nyní následují dvě první kola lukostřelkyň, po kterých přijde na řadu druhé kolo lučištníků, předchozích dvou vítězů.
Dnešní první kolo Egypťanovi vůbec nevyšlo. S nástřelem tří osmiček nemohl pomýšlet na vítězství ve třetí sadě, kterou ovládl Worth Taylor 29:24, a ovládl tak i celý zápas, když vítězí 6:0.
Tentokrát se El-Nemremu povedlo poslat šíp do vyšších čísel pouze svým druhým šípem. To Australan se trefil třikrát do devítky a bere další dva body, celkově vede již 4:0.
Tohle bude Egypťana mrzet! Nejprve trefil desítku, následně devítku, ale první set totálně pokazil posledním šípem, kterým trefil pouze šestku. Naopak Australan ukázal stabilní nástřel, dvakrát za devět, jednou za osm. Worth se dostává po první sérii do vedení.
Druhou dvojici soutěžících tvoří Egypťan Ahmed El-Nemr a Australan Taylor Worth. Kdo z této dvojice postoupí do druhého kola?
Oba lučištníci začali trefou desítky, ale při další dva šípy už letěly do nižších čísel. V součtu nástřelu čtvrtého setu vítězí Elias Malave 28:26, což znamená, že vítězí i v celém zápase a postupuje do druhého kola!
Třetí set byl nesmírně vyrovnaný. Zatímco Číňan se šíp od šípu zlepšoval, naopak jeho sok se zhoršoval. Přesto to stačilo Malavemu k vítězství ve třetí sadě v nástřelu 27:26. Venezuelan je zatím blíže k postupu, vede 4:2.
Eliase může mrzet první šíp, kterým trefil pouze pětku, protože druhý set prohrál o jediný bod. Číňanovi stačil k vítězství ve druhém setu nastřel 25 bodů. Skóre zápasu je vyrovnáno – 2:2.
Lépe do úvodního setu vstoupil lépe Venezuelan, který zapisuje třikrát devítku. Jeho soupeř měl nástřel o tři body menší a Elias Malave se ujímá vedení 2:0.
Jako první jdou do boje o druhé kolo Ta-pcheng Wang z Činy a Elias Malave z Venezuely.