OH - Pozemní hokej (ženy) - Velká Británie - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   01:30

Velká Británie - Austrálie

Sobotní program na pozemkářském stadionu je u konce. První olympijský den zde zakončila výhra Velké Británie, která v nepříliš gólově bohatém střetnutí porazila Austrálii v poměru 2:1.
60:00
59:54
Je tomu tak, hráčky v červených dresech kontrolují situaci ve středu hřiště a o vítězství už nepřijdou!
59:27
Šance Austrálie na bodový zisk jsou už minimální, po faulu rozehrávají Britky a určitě nebudou chtít míček odevzdat.
59:00
Poslední minuta čtvrté čtvrtiny.
58:25
Po rozehrávce Kathryn Slatteryové pálila Morganová, která ale neměla přesnou mušku. Na tom nic nezměnila ani Perisová, které chyběly k teči milimetry.
58:11
Necelé dvě minuty před koncem zápasu tu máme trestný roh pro Austrálii. Její jediná branka padla právě z této herní situace.
57:23
Až teď se Brooke Perisová parádně prosmýkla mezi třemi soupeřkami, jenže se dostala až příliš brance a zprava neměla kudy procedit míček za Hinchovou.
56:30
Australští fanoušci podporují své krajanky, kterým se ale v poslední době nedaří dostat se ke střele.
55:45
Na balónek navíc jdou Britky, které se nikam neženou a chytře šetří každou cennou vteřinku.
54:43
Jedna z Australanek na hranici střeleckého kruhu zaškobrtla a na kolenou míček neudržela. Pro tým, který se snaží vyrovnat, utíká časomíra setsakramentsky rychle.
53:32
Hra je přerušena poté, co Claxtonová přistrčila McCallinovou a vyslechla si od rozhodčí krátké upozornění.
51:55
Volný míček Hinchová vykopla pouze na hokejky Australanek, jejichž snaha o vyrovnání tak může pokračovat.
50:53
Britky se v těchto chvílích zaměřily na bránění, několik metrů před jejich brankou se pohybuje všech dvacet hráček.
49:31
Velkou nepozornost britské obrany musela řešit až Hinchová, která vychytala trestuhodně volnou Perisovou.
48:02
Georgina Morganová byla u autové čáry důrazně dohraná, což rozhodčím nemohlo uniknout. Akce Britek brzy končí.
47:20
Bekhendový pokus jedné z Australanek ohrozil akorát praporek v rohu kolbiště. Míček putuje na hokejky Britek.
46:19
Edwina Boneová uviděla od rozhodčí druhou žlutou kartu a opět musí odejít z hrací plochy.
45:39
Susannah Towsendová byla uprostřed hřiště faulovaná, rozehrávat se bude proti brance Lynchové.
45:01
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45:00
Konec třetí čtvrtiny.
44:47
Závěrečný pokus o britský únik Australanky ukončily ještě na své útočné polovině, v této části zápasu se už nic nestane.
44:00
Poslední minuta třetí čtvrtiny.
43:51
Dobrá práce obrany Velké Británie. Australanky byly vytlačené ze střeleckého kruhu a nyní hrají až u půlící čáry.
42:50
Velká Británie vstřelila branku!
Parádní akce Britek končí gólem! Na konci rychlého útoku skončila ALEXANDRA DANSONOVÁ, která sice byla zády k brance, ale i přesto usměrnila míček do branky.
41:55
Jedna z Britek skončila na hrací ploše, ovšem hra pokračuje dál.
40:47
Jane Claxtonová se ve střeleckém kruhu prezentovala nebezpečnou bekhendovou střelou, kterou však branku o kousek minula.
39:50
Britky mají v posledních minutách územní převahu, míček navíc drží na konci čtyřicáté minuty.
38:55
Nyní už reprezentantky Velké Británie zakončily, ovšem gólmana Lynchová byla v australské kleci pozorná.
38:38
Následný trestný roh Australanky výborně ubránily. Podle Britek ale nedovoleně a po kontrole u videa se rozhodlo, že se celá situace bude opakovat.
38:23
Střelu Cullenové Lynchová do branky nepustila. O malou chvíli později faulovala Australanka Edwina Boneová a vysloužila si žlutou kartu.
38:02
První trestný roh budou po polovině třetí patnáctiminutovky rozehrávat také Britky. Pro faul si došla Lily Owsleyová.
36:45
Ostrovanky o míček na chvíli opět přišly, díky kapitánce Kate Richardsonové-Walshové jej ale získaly zpět.
36:20
Až teď míček vycestoval do autu a po delší době tak mohou zaútočit i Britky.
3541
Nakonec z toho byl trestný roh, ale Britky se opět dokázaly ubránit. Jejich práce před vlastní brankou však pokračuje.
35:31
Rychlý útok dva na dva v druhou branku Austrálie nevyústil, Stewartová vystřelila přes Kate Richardsonovou-Walshovou, ale Lynchová v poklidu míčem vykopla.
34:52
Karri McMahonová přeběhla s míčkem na holi většinu hřiště, jenže Australanky záhy míček ztratily daleko od míst, odkud se dá zakončit.
33:58
Towsendová s Webbovou z pravé strany do střeleckého kruhu neprošly. Dobrá práce defenzívy Austrálie.
32:50
Austrálie vstřelila branku!
Konečně se to ženám ze země protinožců povedlo! Po rozehrávce trestného rohu se prosadila GEORGINA MORGANOVÁ a zrušila čisté konto Hinchové.
32:43
Teď to Australanky zkusily po pravé straně a díky nedovolenému zásahu Unsworthové mohou zahrozit z dalšího trestného roku.
31:20
Susannah Towsendová ukázala výbornou rychlost a při úprku protihráčky alespoň na chvíli zabránila nejhoršímu, když dostala míček do zámezí.
30:50
Sablowskiová zachytila dlouhý pas jedné z britských hráčech a sama založila útok Australanek.
30:01
Začátek třetí čtvrtiny.
První polovina zápasu je za námi, Australanky v ní rozhodně nebyly horším týmem, přesto do kabin odchází za nepříznivého stavu 0:1. O zatím jedinou branku se ve 26. minutě postarala Lily Owsleyová.
30:00
Konec druhé čtvrtiny.
29:36
Oba celky si úplně neporadily s rozehrávkou v klidné části hřiště, Britky mají čas na poslední rychlý útok.
29:00
Poslední minuta druhé čtvrtiny.
28:09
Zakončení Britek nakonec přišlo, ale Lynchová proti nepřesně letícímu míčku žádný zákrok předvést nemusela.
27:26
Britky chtěly po faulu rychle rozehrát, jenže rozhodčí byly proti. Obránkyně Austrálie se tedy mohou v klidu vrátit na své pozice.
26:12
Velká škoda pro zemi protinožců! Georgina Morganová svou ranou překonala britskou gólmanku, jenže míček zastavila horní tyč!
26:01
Australanky mohou rychle odpovědět, po faulu Kate Richardsonové-Walshové rozehrávají třetí trestný roh.
25:43
Britky jdou v šestadvacáté minutě zápasu do vedení! K protečovanému míčku se ve střeleckém kruhu dostala LILY OWSLEOVÁ a v pádu ještě dokázala protlačit míček za záda Lynchové!
24:36
Hollie Webbová svou rozehrávkou ze středu hřiště málem odevzdala míček Australankám, se štěstím útočnou akci Britek přesto založila.
23:30
Grace Stewartová zpracovala nastřelený míček a ihned jej poslala na Hinchovou, která už poněkolikáte podržela obranu Britek!
22:20
Rychlý protiútok Velké Británie táhla Susannah Towsendová, která ale celou situaci trošku zadrbala a nakonec vůbec nevystřelila.
21:35
Britky opět udělaly na vlastní půlce několik menších chyb, soupeřky je zatím nepotrestaly, ale zůstávají v útoku.
20:50
To se úplně nepovedlo, Jodie Kennyová z hranice střeleckého kruhu přízemní střelou branku netrefila.
20:41
Srážka dvou Britek zapříčinila trestný roh Australanek, které se budou snažit rozehrát tuto standardní situaci lépe než v závěru první čtvrtiny.
19:12
Do střeleckého kruhu se ale dostaly Australanky, šanci Stewartové však dokázala brankářka Hinchová zlikvidovat.
18:25
Britky snad poprvé v zápase delší dobu kombinují na útočné polovině a snaží se najít skulinku v obraně Austrálie.
17:22
Akci Velké Británie zastavil prohřešek proti pravidlům, o pár vteřin později se ale ostrovanky vrátily do útoku.
16:45
Kate Richardsonová-Walshová zachybovala v rozehrávce, její kolegyně však ve střeleckém kruhu zabránily soupeřkám zakončit.
15:50
Druhá čtvrthodina odstartovala poklidnější bitvou okolo půlící čáry, obě gólmany zatím mohou být v klidu.
Začátek druhé čtvrtiny.
Konec první čtvrtiny.
14:53
Britky se dožadovaly trestného rohu, sudí ale měly jiný názor a nechaly pokračovat ve hře.
14:05
Hollie Webbová australskou branku netrefila, její spoluhráčky však míček rychle vybojovaly zpět .
14:00
Poslední minuta první čtvrtiny.
13:06
Výtečný obětavý zákrok Cristy Cullenové! Ta zablokovala prudké zakončení Kennyové a několik desítek vteřin se musela vzpamatovat z nepříjemného úderu míčkem.
12:58
Dvě minuty před koncem první čtvrtiny je nařízen první trestný roh ve prospěch Austrálie!
12:29
Všech jedenáct Britek se teď stáhlo na obrannou polovinu, Australanky se tak přetěžko dostávají do střelecké pozice.
11:45
Dalekonosná střela Australanek Hinchovou neohrozila, ovšem britská brankářka musí být stále v pozoru.
11:15
Teď už to bylo od Dansonové o něco lepší, ale Lynchová její střelu nohou vykopla do bezpečí.
10:25
Alexandra Dansonová se prosmýkla až k hranici střeleckého kruhu, kde ji ale obránkyně Austrálie míček sebraly.
9:28
Po delší době se Britky podívaly do útoku, nicméně Anshleyová na pravé straně hřiště nic nebezpečného nevymyslela.
8:20
Kousek za půlící čarou však ostrovanky faulovaly a nyní se tak musí opět vrátit do obranného šiku.
7:47
Velká Británie začala utkání aktivně, v posledních minutách se ale zuby nehty brání. Nyní Britky rozehrávají z blízkosti vlastní branky.
6:02
Australanky dopravili míček do branky, ovšem stav zápasu se měnit nebude. Rozhodčí viděly nějaký prohřešek proti pravidlům.
5:10
Emily Smithová ve dostala dobrou přihrávku do střeleckého kruhu, jenže Hinchová ji z bezprostřední blízkosti vychytala.
4:30
Přihrávka Kennyové byla zablokovaná, Australanky nadále zůstávají v útoku.
3:59
Na konci čtvrté minuty poprvé zasahovala Hinchová, která předvedla dobrý zákrok u své levé tyče.
3:12
Kombinace aktivních Britek k ničemu kloudného nevedla, míček skončil v zámezí a rozehrávat mohou Australanky.
2:15
Dansonová si to osou hřiště namířila až do střelecké pozice, nicméně v klíčovém momentů byla obklopená obránkyněmi a Lynchová zasahovat nemusela.
1:40
K prvnímu zakončení se dostaly Britky, jenže pokus zpoza střeleckého půlkruhu soupeřky zablokovaly.
00:45
Britky nastoupily do zápasu v červených dresech, zatímco Australanky ve světle modrém.
00:01
Zápas právě začal.
Formát zápasu

Oproti hrám z roku 2012 bude průběh zápasu malinko změněný. Namísto dvou pětatřicetiminutových poločasů se budou hrát čtyři patnáctiminutové čtvrtiny. Ve skupinách utkání končí po hodině hry i v případě remízy, za kterou si oba týmy připisují do tabulky jeden bod. Ve vyřazovacích bojích po remíze následuje prodloužení, případně také penalty.
Formát turnaje

V ženské kategorii se do turnaje zapojí celkem dvanáct týmů, které jsou rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z každé z nich postoupí do čtvrtfinále čtyři týmy, ty si to pak v klasickém pavouku rozdají ve vyřazovacích bojích.