Pro dnešek je to z basketbalu všechno. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek včera.
Český tým má za sebou první vystoupení na evropském šampionátu ve Francii a vystoupení to nebylo úspěšné. Češky nepodaly proti Bělorusku ideální výkon a bohužel se musí říct, že zaslouženě prohrály. Šanci na reparát mají svěřenkyně Lubora Blažka už zítra ve stejný čas jako dnes a bude to jedna z posledních šancí proti Litvě, která dnes také prohrála.
40:00
39:48
Ještě oddechový čas pro český tým. (60:39)
39:48
A Haradztkajová se trefuje znovu z trestného hodu. (60:39)
39:48
Haradztkajová proměňuje další trestný hod. (59:39)
39:27
Bělorusky měly k dispozici další trestný hod a znovu jej dokázaly proměnit. (58:39)
39:21
Český tým má možnost zaútočit. (57:39)
39:05
Anufrjenková se trefuje z obou hodů. (57:39)
39:05
Faul v podání Hindrákové a další trestné hody pro Bělorusko. (55:39)
38:54
Z protiútoku se nyní ještě prosazuje Kateřina Elhotová. (55:39)
38:40
Leučanková pod košem získala míč a skóruje. (55:37)
38:23
Trestný hod dokázala proměnit Snycinová. (53:37)
38:23
Faul Vyoralové. (52:37)
38:02
Hanušová dostala rychlou přihrávku a dokázala přidat koš. (52:37)
37:07
Za dva body se dokázala trefit Tarasovová. (52:35)
36:53
České hráčky díky výborné obraně nepustily soupeřky do zakončení v časovém limitu. (50:35)
36:39
Kulichová má už čtvrtý faul na svém kontě. (50:35)
36:31
Bortelová se dopustila faulu a Bělorusky se dostávají k míči. (50:35)
36:13
Bělorusky vybojovaly míč, ale prakticky vzápětí přišla ztráta míče. (50:35)
35:59
Na hřišti se objevuje i nejmladší hráčka českého týmu, Tereza Vyoralová. (50:35)
35:43
Oddechový čas pro české reprezentantky. (50:35)
34:55
Češky se snaží stříleti i za tři body, třeba nyní Kulichová, ale nedaří se. (50:35)
34:17
Marina Kressová se trefuje za tři body a zaznamenává jubilejní padesátý bod. (50:35)
33:56
Tak teď opravdu padá jeden koš za druhým. Běloruskám vrací náskok dvanácti bodů Tarasovová. (47:35)
33:43
Teď to začalo padat a trefují se i Češky. (45:35)
33:19
Bělorusky se nechtějí nechat a Veramejenková přidává další koš. (45:33)
32:51
Výborný výkon dnes předvádí Michaela Zrůstová, která přidává další koš za dva body. (43:33)
32:20
Bělorusky znovu předvedly zajímavý protiútok, který končí košem. (43:31)
32:21
Kateřina Elhotová se konečně také prosazuje. (41:31)
31:36
Zrůstová to zkusila za tři body, ale míč končí mimo. (41:29)
31:16
Po ztrátě míče se Bělorusky dostaly po sérii přihrávek až k zakončení. (41:29)
30:48
Burgrové se nepodařilo sebrat Leučenkové míč pod košem. (39:29)
30:23
Zajímavý pokus českého týmu z dálky se zastavil pouze na obroučce. (39:29)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí čtvrtina je minulostí a český tým stále ztrácí na své dnešní soupeřky z Běloruska deset bodů, i když v jednu chvíli to bylo už jen o šest. Snad se dokáží české reprezentantky ještě v závěrečné desetiminutovce zvednout.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:56
Bortelová se drala pod koš, ale nedokázala se prosadit. (39:29)
29:43
Češky sebraly míč, ale protiútok je zastavený taktickým faulem. (39:29)
29:12
A Běloruska Leučanková se trefuje i z druhého hodu. (39:29)
29:12
První hod Leučanková proměnila. (38:29)
29:12
Leučanková bude házet trestné hody. (37:29)
28:33
Bělorusky znovu odskakují. (37:29)
27:50
Češky stahují náskok už jen na rozdíl šesti bodů zásluhou koše v podání Hindrákové. (35:29)
27:17
Zrůstová se ukazuje jako český tahoun a dává další koš. (35:27)
26:49
Češky v útoku nedokázaly nic vymyslet a je tu hned protiútok. (35:25)
26:21
Lichtarovičová se do zakončení sice dostala, ale nedala. (35:25)
25:49
Oddechový čas pro svěřenkyně Lubora Blažka. (35:25)
25:38
Výborným výkonem se prezentovala Hindráková a přidává další koš. (35:25)
25:22
Vzápětí přichází po snadném protiútoku koš. (35:23)
25:02
Hindráková vybídla ke skórování Hanušovou a ta nepohrdla. (33:23)
24:39
Leučenková dostala míč po rozehrávce a hned se dostala do zakončení. (33:21)
24:23
Český tým to nyní udělal výborně, ale nakonec z toho byla ze všech třech pokusů o střelu jen obroučka. (31:21)
23:41
Veramejenková zkusila pokus za tři body, ale nakonec bez úspěchu. (31:21)
23:02
Leučanková se také dokázala dostat až pod koš a skórovat. (31:21)
22:43
Hanušová se prodrala až do prostoru pod košem a zakončila přesně. (29:21)
22:24
Bělorusky nyní předvedly neskutečně rychlou kombinaci ze strany na stranu, ale nakonec celý útok končí útočným faulem. (29:19)
21:58
Hanušová a její výborný obraný doskok. (29:19)
21:25
Veramejenková proměnila oba trestné hody. (29:19)
21:25
Trestné hody mají k dispozici i Bělorusky. (27:19)
21:07
Bortelová to zkusila sama, ale chyběly jí potřebné centimetry výšky. (27:19)
20:36
I druhý trestný hod končí bodem. (27:19)
20:36
Hanušová se prosazuje poprvé... (27:18)
20:36
Faul na český tým a budou to trestné koše. (27:17)
20:32
Laučanková faulovala, Češky mají krátký čas pro zakončení. (27:17)
20:16
První pokus Bělorusek končí nepřesnou střelou pouze do obroučky. (27:17)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 19:25.
Druhá čtvrtina byla ze strany českého týmu už o velmi rozdílném výkonu a dlouho nedovolily Češky svým soupeřkám skórovat, o čemž nakonec svědčí i počet košů soupeřek ve druhé části hry. Český tým naopak dokázal přidat hned dvanáct bodů, když zatím nejaktivnější střelkyní je Michaela Zrůstová.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:59
Bělorusky to ještě zkusily střelou z dálky, ale naštěstí pro český tým mířily mimo. (27:17)
19:55
Oddechový čas pro Bělorusko. (27:17)
19:55
Druhý končí mimo. (27:17)
19:55
První trestný hod Bortelová proměnila. (27:17)
19:55
Bortelová předvedla dobrý nájezd do koše a vybojovala faul. (27:16)
19:41
Bělorusky proměňují nařízené trestné hody. (27:16)
19:33
Hejdová se dostala do zakončení a svojí první akci proměňuje v koš. (25:16)
19:03
Tarasovová se dostala mezi dvě hráčky a zakončila. (25:14)
18:46
Češky mají míč ve své moci. (23:14)
18:32
Možnost o rychlý protiútok likvidují Bělorusky velmi záhy. (23:14)
18:11
Český útok nebyl vůbec špatný, ale obrana Bělorusek si s ním poradila. (23:14)
17:58
Veramejenková se dostala s míčem do autu. (23:14)
17:32
Snycinaová fauluje při útoku. (23:14)
17:02
Český tým se dostává po nepřesném doskoku k míči. (23:14)
16:56
Hala v Trelase je na dnešní utkání velice solidně zaplněná. (23:14)
16:56
Oddechový čas pro Bělorusko. (23:14)
16:25
Tak až nyní se poprvé ve druhé čtvrtině trefují Bělorusky, konkrétně Tarasovová. (23:14)
15:59
Další útok Bělorusek znovu končí na české obraně, zatím to nebyl ani jeden koš našich soupeřek ve druhé čtvrtině. (21:14)
15:33
Ilona Burgorová se trefuje a stahuje náskok o další dva body. (21:14)
14:53
Kulichová při snaze o doskok si pomohla faulem. (21:12)
14:39
Česká obrana znovu na výbornou a Snycinaová nedokázala zakončit. (21:12)
14:19
Český tým sice moc košů nedává, ale zatím ani jeden také ve druhé čtvrtině nedostal. (21:12)
13:33
Poprvé za tři body! Trefuje se Michaela Zrůstová, která už sama zaznamenala desátý bod. (21:12)
13:12
Rychlý protiútok na druhé straně hřiště. (21:9)
13:06
Konečně to tam znovu spadlo. Trefila se Zrůstová. (21:9)
12:43
Kressová se dopustila útočného faulu a českému týmu připadl míč. (21:7)
11:41
Češky se zatím neodkáží dostat do nějaké dobré pozice pro střelbu. Běloruská obrana zatím funguje na jedničku. (21:7)
10:59
Hindráková se nyní výborně ukázala i v obraně, kde zastavila Leučankovou. (21:7)
10:12
Vstup pro druhé čtvrtiny je dobrý. Hindráková se trefuje za dva body. (21:7)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
České hráčky v první čtvrtině nepředvedly vůbec dobrý výkon a v první čtvrtině zaslouženě prohrály. Navíc českému týmu vypadla kvůli zranění ze hry vůdčí hráčka Jana Veselá.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:59
S vypršením času se trefuje za tři body Muraskajovová. (21:5)
09:30
České hráčky se neodkáží prokousat přes dobrou běloruskou defenzivu a navíc přicházejí i fauly. (18:5)
08:42
Leučanková se trefuje po dalším rychlém útoku. (18:5)
08:16
Český tým zatím nepředvádí ideální výkon a musí se znovu bránit. (16:5)
07:47
To je velká škoda. Bělorusky znovu trefují koš před koncem časového limitu. (16:5)
06:56
Zrůstová se trefuje a zatím zůstává jedinou českou střelkyní. (14:5)
06:24
Oddechový čas pro český tým. (14:3)
06:17
A další koš Běloruska po další nepřesné rozehrávce přes křídlo. (14:3)
05:59
České hráčky dvakrát propadly a hned z toho byly dva koše. Nejprve v podání Veramejenkové a poté i Lichtarovičové. (12:3)
05:39
Češky se znovu derou do útoku. (8:3)
05:09
Český tým se poprvé prosazuje za dva body díky Zrůstové. (8:3)
04:49
Veramejenková si naběhala až pod koš a dokázala se trefit. (8:1)
04:08
Český tým se zatím v útoku marně prokousává ke koši, ale na druhou stranu zatím docela dobře brání. (6:1)
03:12
Druhá rána Zrůstové v koši nekončí. (6:1)
03:12
První trestný koš je proměněn. (6:1)
03:12
Zrůstová už potřebovala jít do zakončení a dobře si vykoledovala faul. (6:0)
03:05
S Veselou to opravdu nevypadá dobře. (6:0)
03:05
Na palubovce skončila s bolestivou grimasou Jana Veselá. Podle prvního pohledu to vypadalo, že si přetočila koleno, což nevypadá vůbec dobře. (6:0)
02:14
Bělorusky využily hned dvakrát v krátkém čase zaváhání v naší rozehrávce a navyšují skóre. (6:0)
01:46
Tvrdá obrana Bělorusek nepustila naše hráčky k zakončení. (2:0)
01:28
Lichtarovičové utekl míč do autu, Češky budou rozehrávat. (2:0)
00:59
Bělorusky měly málo času na zakončení, ale nakonec to Tarasovová stihla ještě s limitem. (2:0)
00:28
I útok českého týmu nakonec první koš nepřinesl, také dobrá obrana. (0:0)
00:05
Úvodní útok Bělorusek končí ztrátou míče a možností na protiútok. (0:0)
00:01
Arénou v Trelaze právě znějí hymny.

Bělorusko: Itceliacovová, Tarasovová, Snycinaová, Murauskajovová, Lichtarovičová, Anufryenkajová, Veramejenková, Leučankaová, Haradztkajová, Papová, Trafimová, Kressová

Česko: Veselá, Zrůstová, Bortelová, Hanušová, Bortelová, Bartoňová, Hejdová, Elhotová, Vyoralová, Kulichová, Pecková, Hindráková.
O tom, jak blízko (či daleko) ke splnění cíle bude, hodně napoví třídenní bleskový start základní skupiny, z níž dál projdou tři nejlepší ze čtyř. V osmifinálové fázi by na Češky čekaly tři nejlepší týmy z kvarteta Francie, Velká Británie, Srbsko a Lotyšsko. Z této šestičlenné skupiny pak klasicky čtyři nejvýše umístěná mužstva projdou do čtvrtfinále.

Pivotky: Burgová, Kulichová, Hanušová
Příjemný dobrý podvečer, vítám Vás u sledování online přenosu z předkola na mistrovství světa žen. Oslabený český tým, kterému budou chybět například Vítečková či Horáková, se dnes utká s Běloruskem.

Už to nebude tým, na který jsou čeští fanoušci zvyklí. Alespoň dle jmen ne. Když loni v srpnu basketbalistky končily své olympijské vystoupení v Londýně, byl to smutný večer – reprezentace měla blízko k postupu do bojů o medaile, avšak ve čtvrtfinále proti Francii přišla o třináctibodový náskok a utkání nezvládla.

A nebylo to jen loučení se snem, ale i s oporami. Oproti olympiádě už nejsou v kádru dvě největší hvězdy posledních let: kapitánka Hana Horáková a střelkyně Eva Vítečková.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.