To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Nejvíce bodů: Kaltsidouová 23 – Lisecová 15
Nejvíce doskoků: Kaltsidouová 7 – Piršićová 10
Nejvíce asistencí: Maltsiová 6 – Oblaková 6
Utkání je u konce Slovinsku se podařilo dokonat obrat. Poslední čtvrtina byla hodně o nepřesné střelbě, chybách a Slovinsko bylo tím týmem, které udělalo chyb méně. Může se tak těšit z vůbec první výhry na evropském šampionátu vůbec.
Konec zápasu. (56:59)
39:58
Spanouová sice dala snižující koš, ale už je asi pozdě... (56:59)
39:47
Evansová dnes končí, nasbírala pět osobních chyb. (54:59)
39:40
Je rozhodnuto, Barićová se prosadila individuálním průnikem pod koš a je to o pět bodů. (54:59)
39:28
Evansová doskočila, Slovinsko má na útok dalších 14 vteřin. (54:57)
39:01
Další ztráta Řecka, tohle už vypadá pro slovinské hráčky velice dobře. (54:57)
38:51
Řecko si bere oddechový čas. (54:57)
38:51
Slovinsko vede o tři body, Erkićová dostala míč na levou stranu a opět potěšila fanoušky střelou z dálky . (54:57)
38:35
Ztráta Řecka, Slovinsko jde do útoku. (54:55)
38:13
Slovinsko jde do vedení, střelou z dálky se prosadila Erkićová. Bylo to těsné, ale jen za dva. (54:55)
37:53
Neuvěřitelné, ani jeden tým není schopen vyslat přesnou střelu! (54:53)
37:26
Oblaková byla zablokovaná a i slovinským hráčkám vypršel čas na střelu. (54:53)
37:02
Řecku vypršel čas na střelu, teď je to skutečně chyba na chybu. (54:53)
36:24
Oba týmy teď zkouší trojky, střely jsou ale nepřesné. Skóre se tak nehýbe. (54:53)
35:40
Prosadila se až Erkićová. Je to o bod. (54:53)
35:26
Barićová mohla srovnat trojkou z levého křídla míč se odrazil od obroučky. (54:51)
34:49
Kroky Kaltsidouové, tohle byla zbytečná chyba. (54:51)
34:28
Nedala ani jeden pokus, Řecko už jde do protiakce. (54:51)
34:28
Trestné hody pro Slovinsko, na čáře je Lisecová. (54:51)
33:11
S rychlou odpovědí přispěchala Kaltsidouová, trefila se střelou z jedné nohy. (52:50)
32:50
Je srovnáno, pod košem si udělala prostor Barićová. (50:50)
32:25
Maltsiová zkusila trojku, jenže teď to opravdu nejde. (50:48)
31:45
Ta pak přihrála na Lisecovou, no a ta si už věděla rady. (50:48)
31:33
Nepřesná trojka Řecka, Oblaková už míří do protiútoku. (50:46)
30:44
Pěkný průnik přes několik protihráček předvedla Barićová, a přidala i body. (50:46)
30:12
Zprava trefila trojku Stamatiová! (50:44)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (47:44)
Se třetí čtvrtinou musí být Slovinsko spokojené. Hráčkám se podařilo stáhnout náskok Řecka a zařídit tak drama i do čtvrté čtvrtiny. Co ale trápí oba týmy, to je úspěšnost střelby...
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (47:44)
29:32
Z nouze už pálila Maltsiová a měla kliku, míč propadl obroučkou! (47:44)
28:54
Jeden proměněný trestný hod na straně Řecka, doplněný ale o útočný doskok. (45:44)
28:46
Proměnila pouze druhý pokus. (44:44)
28:46
Piršićová pod košem prováhala nejlepší okamžik pro střelu, byla ale faulována a může to tak napravit trestnými hody. (44:43)
28:31
Problémy obou týmů se střelbou pokračují... (44:43)
28:05
Hvězdný blok proti Barićové, obranný zákrok předvedla Kaltsidouová! (44:43)
27:09
Netrefila se ani Evansová na druhé straně. (44:43)
26:50
Nepřesná trojka Řekyň. (44:43)
26:07
Kaltsidouová proměnila sice jen jeden trestný hod, ale Řecko si zvládlo doskočit a může pokračovat v útoku. (44:43)
25:30
A je srovnáno, trojkou se o to postarala Lisecová. (43:43)
25:11
Spanouová stála opět na čáře trestného hodu, tentokrát dala pouze první šestku. (43:40)
24:54
Už to neplatí, neboť Oblaková našla zcela volnou Lisecovou a ta měla čas na střelu o desku. (42:40)
24:39
Ta byla bezchybná, Řecko vede o čtyři body. (42:38)
24:39
A nyní sama faulovala Spanouovou... (40:38)
24:33
Evansová házela trestné hody, proměnila pouze jeden z nich. (40:38)
24:14
Oblaková ale ihned reaguje snížením. (40:37)
23:55
Po několika nepřesných pokusech si naběhla Kaltsidouová a už je to zase o pět bodů. (40:35)
22:58
Řeckým hráčkám se povedla akce až pod koš, odkud snadno zakončovala Spanouová. (38:35)
22:35
Řecko reaguje očekávaným způsobem, oddechovým časem. (36:35)
22:35
Oblaková přidává opět střelu za tři body a už je to pouze o jediný bod! (36:35)
22:22
Řecku to v prvních minutách vůbec nejde, přichází další ztráta míče. (36:32)
22:01
Trojka Oblakové, už je to jen o tři! (36:32)
21:47
Navíc přichází ztráta Maltsiové! (36:29)
21:23
No, Slovinsko začalo být aktivnější a náskok Řecka se menší. (36:29)
20:50
Úvod druhého poločasu je střelecky plodný a to zatím z obou stran. (36:27)
20:40
Okamžitě z protiútoku ale přichází trojka Řecka! (36:25)
20:17
Jako první se ve druhé půli prosadila Erkićová. (33:25)

Nejvíce asistencí: Maltsiová 4 – Oblaková, Lisecová 2
Máme za sebou první poločas a do kabin jsou spokojenější hráčky Řecka, které si odnáší desetibodový náskok. Slovinsku tato čtvrtina vůbec nevyšla, pouhých 11 nastřílených bodů, to se hraje opravdu špatně. Vedení Řecka je po dvaceti minutách hry zcela zasloužené.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (33:23)
19:31
Řecko si ještě před koncem poločasu bere oddechový čas. (33:23)
19:31
A další, nyní na straně Slovinska. Prezeljová chtěla přihrát pod koš, místo toho poslal míč do autu. (33:23)
19:01
Kroky Kaltsidouové, začínají se nám hromadit chyby... (33:23)
18:52
Piršićová ale neproměnila ani jeden ze dvou trestných hodů... (33:23)
18:52
Spanouová má třetí osobní chybu, okamžitě jde střídat. (33:23)
18:28
Těžká střela Kaltsidouové z otočky, byla ale přesná i z této pozice! (33:23)
18:05
Po bloku pod vlastním košem jde Řecko do dalšího útoku! (31:23)
17:54
S trochou štěstí proměnila alespoň druhý pokus. (31:23)
17:54
Faul na Kaltsidouovou, ta bude házet dvě šestky. (30:23)
17:35
Hezky provedený útok s přihrávkou pod koš, kde byla nachystaná Spanouová. Řecko se začíná dostávat do mírného trháku. (30:23)
16:56
A Slovinsko si ihned bere oddechový čas. (28:23)
16:56
A Řecko dokonce navyšuje skóre po rychlém brejku Stamolamprouové. Je to o pět bodů. (28:23)
16:55
Slovinsku se teď přestalo dařit v útoku, Řekyně skvěle brání. (26:23)
15:59
A s trochou štěstí se Kaltsidouové podařilo skórovat. Míč chvíli poskakoval po obroučce, poté propadl. (24:23)
15:50
Nepřesná slovinská trojka, Řecko jde do brejku. (22:23)
15:12
A Prezeljová skutečně šestku proměnila a obrátila výsledek ve prospěch svého týmu. (22:23)
15:12
Už je ale srovnáno a navíc s faulem, takže Slovinky mohou jít zase do vedení. (22:22)
15:01
Kaltsidouová strhává vedení na stranu Řecka. (22:20)
14:31
Maltsiová střílela z odskoku, nebyla to lehká pozice, přesto míč propadl obroučkou. (20:20)
13:45
Zcela zapomenutá stála pod košem Piršićová a neměla problém se trefit. (18:20)
12:53
Proměnila oba a opět tak zařídila vyrovnané skóre. (18:18)
12:53
Evansová na čáře trestného hodu. (18:16)
12:31
Z dálky se trefila Stamatiová, bylo to ale stále za dva body. (18:16)
12:05
Celou akci pak zdárně dokončila Jakovinová. Srovnáno. (16:16)
11:58
Nyní Evansová vystihla rozehru a rychle poslala míč dopředu. (16:14)
11:37
Evansová pronikla pod koš, byla ale před střelou faulována. (16:14)
11:18
Trocha nepřesností na obou stranách, skóre se nemění. (16:14)
10:35
Evansová proměnila oba své trestné hody a snížila na rozdíl dvou bodů. (16:14)
10:12
Parádní průnik Maltsiové pod koš a neméně povedená střela o desku. (16:12)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (14:12)
Máme za sebou prvních deset minut hry a Řecku se podařilo smazat rychlý náskok soupeřek a po akci v poslední minutě strhnout vedení na svou stranu. Zatím se ale oba týmy docela trápí v koncovce, o čemž svědčí i nízké skóre.
10:00
První čtvrtina skončila. (14:12)
09:46
A tak skóruje Řecko, Nikolopoulouová dostává rychlou akcí Řecko do vedení. (14:12)
09:36
Ale nepovedlo se... (12:12)
09:18
Dvě nepřesné střely Řekyň, Slovinsko může opět strhnout vedení na svou stranu. (12:12)
08:33
Sotiriouová proměnila pouze druhý trestný hod, ale už je srovnáno. (12:12)
08:33
Slovinsko si bere oddechový čas. (11:12)
08:33
Při průniku byla faulována Sotiriouová, Evansová má už druhou osobní chybu. (11:12)
08:00
Řecko mohlo jít do vedení, trojková rána z opravdu velké dálky se ale neujala. (11:12)
07:29
Kaltsidouová vystihla rozehrávku Slovinek a sama pak zakončila rychlý protiútok. (11:12)
07:06
I ona byla v obou případech úspěšná. (9:12)
07:06
Další trestné hody pro Řecko, nyní je na čáře Maltsiová. (7:12)
06:44
Trestné hody proběhly i na druhé straně, Kaltsidouová proměnila oba pokusy. (7:12)
06:42
Baričová házela dvě šestky, proměnila pouze první z nich. (5:12)
06:26
Další nepřesný pokus Řecka, nyní z trojkové vzdálenosti. (5:11)
05:55
Spanouová vystřelila v pádu, míč se pouze převalil po obroučce a vypadl ven. (5:11)
05:17
Slovinky jsou opět v náporu, Řecko začátek utkání nezastihlo v dobrém rozpoložení. (5:11)
04:33
Na ideální moment si pod košem počkala Piršićová, a jednoduchou střelou o obroučku navýšila náskok. (5:11)
03:50
Už to neplatí, neboť i na druhé straně padl koš z dálky, trojku zaznamenala Erkićová. (5:9)
03:25
Sotiriouová se trefila za tři, už je to pouze o bod. (5:6)
03:18
Spanouová minula jednoduchou střelu zpod koše, míč přelétl obroučku. (2:6)
03:00
Vzápětí přišel faul na slovinské straně. (2:6)
02:58
Po vyhození za trojkovou linii pálila Oblaková, její pokus skončil na obroučce. (2:6)
02:36
Piršićová faulovala pronikající hráčko, Řecko vyhazuje z boku. (2:6)
02:23
Slovinsku vypršel čas na střelu, přišla tak ztráta míče. (2:6)
01:59
Prosadilo se už i Řecko, jmenovitě Spanouová. (2:6)
01:40
Lisecová dostala přihrávku do běhu a po dvojtaktu dala další body. (0:6)
01:12
Řekyně ztratily míč, Slovinsko jde zase dopředu. (0:4)
00:49
Oblaková přidává další body po střele z otevřené pozice, kousek za linií trestného hodu. (0:4)
00:11
Slovinky se dostaly do vedení hned z prvního útoku, po nájezdu se prosadila Lisecová. (0:2)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Řecko: Stamolamprouová, Stamatiová, Lymouraová, Spyridopoulouová, Maltsiová, Nikolopoulouová, Sotiriouová, Kosmaová, Spanouová, Kaltsodouová, Christinakiová, Fasoulaová.

Slovinsko: Oblaková, Zdolseková, Erkićová, Prezeljová, Abramovićová, Baričová, Jakovinová, Piršićová, Lisecová, Trebecová, Evansová, Ocvirková.

Rozhodčí: Fabiana Martinescuová-Badalanová (ROU), Mykola Ambrosov (UKR), Michele Rossi (ITA).
Základní pětice nastupují na palubovku, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Královka Areně začne v 18 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Zápas povedou Fabiana Martinescuová-Badalanová z Rumunska, Mykola Ambrosov z Ukrajiny a Michele Rossi z Itálie.
Slovinsko

Slovinky včera srdnatě vzdorovaly obhájkyním stříbrných medailí z Francie. Po nepovedeném úvodu se ve druhé čtvrtině zvedly, stáhly náskok a v průběhu dalších minut si dokonce vypracovaly mírný náskok. Kvalita a zkušenost Francouzek se ale ukázaly nad síly tohoto nováčka turnaje a Slovinsko tak nakonec prohrálo těsně 70:68.
Řecko

Řecké basketbalistky vstoupily do turnaje zápasem proti Srbsku a prakticky po celou dobu utkání byly ve vedení. O to přišly poprvé za stavu 51:50, ale prakticky ihned si jej vzaly zpátky a celkem bez problémů dokráčely k úvodnímu vítězství na šampionátu celkovým výsledkem 69:60.
Dobrý podvečer u basketbalu žen. Společně se podíváme na utkání skupiny C mistrovství Evropy, ve kterém se střetnou Řecko a Slovinsko.