OH - Basketbal - OH - basketbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  USA : Česko - 31. července 2021   14:00

Česko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Co to znamená pro postupové naděje českého týmu? Aktuální skóre mají Češi -49 bodů a to znamená, že ať už zápas mezi Argentinou a Japonskem dopadne jakkoliv, Češi do čtvrtfinále ze třetího místa nepostoupí.
Utkání skončilo a český tým po skvělém prvním poločase nedokázal zastavit nápor soupeře. Byť dali Češi 41 bodů, Američané nasázeli ve druhé půli 72 bodů a byli nezastavitelní.
39:59'
Sehnal dává ještě trojku z velké dálky, čímž uzavírá toto utkání.
39:54'
McGee ještě dopíchl míč do obroučky po střele Tatuma.
39:29'
Vyoral se snažil najet pod koš, ale střelu nedostal do obroučky.
39:11'
McGee proměnil jeden ze dvou trestných hodů.
38:59'
Audovi se povedlo ještě snížit dvoubodovou střelou.
38:46'
Po neúspěšné střele Sehnala se naopak prosazují z velké dálky další trojkou Američané.
38:21'
A za tři body se prosadil na druhé straně i Lavine.
38:04'
Za tři body se prosadil Lukáš Palyza.
37:42'
McGee z podkošového prostoru hladce střílí dva body,
37:31'
Sehnal se v útoku nechal obrat o míč. Na hřišti se objevil ještě Lavine, který byl faulován.
37:09'
McGee dává koš s faulem a proměňuje i bonusovou šestku.
37:03'
Američané hrají už převážně s náhradníky, co dnes ještě nehráli.
36:49'
Satoranský snižuje na rozdíl 29 bodů.
36:18'
Dva body pro český tým. Češi nutně musí dávat body, jinak budou bez šance na postup.
36:03'
Češi si berou oddechový čas.
36:03'
Javale McGee, muž, který bývá terčem vtipných narážek v zámořské NBA, se objevil na hřišti a smečuje do koše.
35:48'
Proměnil první pokus, druhý nikoliv.
35:48'
Faul na Ondřeje Balvína. Trestné hody.
35:34'
Tatum se rozjel a je k nezastavení. Další trojka!
35:16'
Po delší době i česká trojka, kterou střílí Schilb.
35:02'
A padla stovka. Tatum z pravého křídla dává další trojku.
34:52'
Satoranský odpovídá střelbou za dva body.
34:34'
Je to střelecký koncert. Další trojka od Middletona.
34:09'
Palyza snižuje svými dvěma body.
33:55'
Už patnáctá trojka amerických basketbalistů.
33:44'
Českému týmu vypršel limit na zakončení.
33:29'
Američan Booker se vyfauloval a v utkání končí.
33:10'
Satoranský se hodně snaží se skóre něco udělat, ale střelba mu nevychází.
32:56'
Úspěšná trojka Tatuma z pravého křídla.
32:42'
Ztráta Satoranského, míč končí v autu.
32:22'
Zatímco Satoranský se ze střední vzdálenosti neprosadil, Lillard si naběhl pod koš a dává dva body.
31:38'
Po Lillardově nepřesné střele se povedlo Balvínovi využít přihrávky Schilba pod koš a smečuje do obroučky. Američané si berou oddechový čas.
31:15'
Palyza dostal přihrávku do běhu a okamžitě zakončil.
30:54'
Lavine si v protiútoku počínal suverénně, prošel obranou až pod koš.
30:47'
Jenže nevyužil ani jeden...
30:47'
Auda byl dvakrát za sebou faulován. Bude střílet trestné hody.
30:29'
Auda byl v útoku neskutečně zblokovaný!
30:12'
Hned ze startu čtvrté čtvrtiny Tatum dává dva body.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Američané nasázeli ve třetí čtvrtině neuvěřitelných 35 bodů! Českému týmu jeho 17 ani zdaleka nestačilo k udržení tempa soupeře, který ukazuje svou neskutečnou sílu v soubojích jeden na jednoho i ve střelbě z dálky.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Durant v samém závěru čtvrtiny dává ještě trojku!
29:29'
Svůj pokus ale nevyužil.
29:28'
Tatum dává koš s faulem. Bude tedy ještě házet trestný hod.
29:14'
Kroky Patrika Audy a ztráta míče.
28:59'
Zatímco českému týmu se nepovedlo proměnit útok, Tatum zvyšuje už na rozdíl 17 bodů.
28:27'
Oba se mu povedlo proměnit.
28:27'
Dva trestné hody pro Devina Bookera.
28:27'
Po ztrátě Američanů to zkoušel za tři body Jelínek, ale tentokrát se neprosadil.
28:06'
Sehnal se prosadil z prostoru pod košem!
27:41'
Durant proměnil oba trestné hody.
27:38'
Sehnal byl při střelbě za tři body zblokován Durantem, který byl pro změnu Sehnalem faulován při střelbě v protiútoku. Češi si berou oddechový čas.
27:16'
Po ztrátě Veselého přidává Booker další trojku.
26:52'
Durant už je na 18 bodech!
26:37'
Satoranský našel pod košem volného Audu, který snižuje.
26:20'
Palba Američanů za tři body pokračuje. Green se prosadil.
25:56'
Oba míče zamířily do obroučky.
25:56'
Američané už mají pět faulů. Satoranský tak bude házet dva trestné hody.
25:47'
Za tři body odpovídá Holiday.
25:34'
Tříbodová rána Davida Jelínka!
25:13'
Naštěstí chybuje i Green, příliš vysoký pas na Lillarda. Češi se vrací k míči.
25:09'
Jenže Holiday vystihl Audovu přihrávku.
24:58'
Veselý proměnil oba trestné hody. Tak teď ještě útočná akce.
24:58'
Velká šance pro Čechy! Nesportovní faul Draymonda Greena, což jsou dva trestné hody a rozehrávka ze strany.
24:42'
Jenže Middleton dává trojku...
24:22'
Jelínek v pravou chvíli přerušuje tlak Američanů svými dvěma body.
23:59'
Naopak Holiday se nemýlil... Rozdíl o deset bodů, což není na postupové vyhlídky zrovna ideální skóre.
23:46'
Satoranský cílil za tři body, ale svou střelu neproměnil.
23:36'
Durant zvyšuje americké vedení. Češi reagují time-outem, potřebují trochu uklidnit do koncovky.
23:23'
Pátá ztráta Schilba. To je ohromná škoda.
22:58'
Veselý po dobrém začátku do čtvrtiny nyní marně hledá cestu do koše.
22:37'
Na druhé straně naopak trojku dává Lillard. Jeho druhá v utkání
22:28'
Dvě české střely s útočným doskokem, ani jedna se ale neujala.
21:59'
Bohačík naopak vystihl pas Holidaye a Češi mohou opět do útoku.
21:55'
Schilbovu přihrávku vystihl Middleton. Čtvrtá ztráta českého ostrostřelce.
21:28'
Výborně! Honza Veselý se nemýlil z další střely. Na druhé straně naopak míjí Middleton.
21:08'
Ze střední vzdálenosti z odskoku odpovídá Durant.
20:47'
Balvín smečuje mít obouruč do koše!
20:38'
Faul na Schilba při hře. Trestné hody to nebudou. Ale Booker musí střídat, má už tři fauly a Popovich si jej chce pošetřit.
20:29'
Durant byl faulován při střelbě. Dostal šanci házet šestky a využil jeden z pokusů.
20:18'
Satoranský byl při těžké střele zblokován Bookerem.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 14:53.
Připomínám, výhra nebo prohra o bod bude znamenat postup Čechů do čtvrtfinále. Jakákoliv další porážka situaci zkomplikuje, ale stále se hraje o skóre.
Český tým bojuje srdnatě, bojuje ze všech sil, bojuje o všechno. Tato příležitost se totiž nemusí zase dlouho opakovat. Češi v první čtvrtině dokázali soupeři utéct až na dvouciferný rozdíl, ale bylo jasné, že střelecké trápení Američanů nebude mít věčného trvání. Spojené státy to rozbalily hlavně ve druhé čtvrtině, v níž nasázeli 29 bodů! Ale Češi dokáží zatím držet se soupeři krok a to je důležité.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:53'
Blake Schilb dává ze středu trojku a snižuje na rozdíl čtyř bodů!
19:29'
Durant se uvolnil kolem obránce a povedlo se mu dát dva body.
19:16'
Jenže se netrefuje na druhé straně ani Veselý za dva body.
19:04'
Tatum a Durant stříleli za tři body, oba míjí své pokusy.
18:48'
Balvín se z otočky na hranici šestky tentokrát neprosadil.
18:30'
Tatum si dobře seběhl blíž ke koši, jenže Veselý jej blokuje!
18:07'
Český dlouhán využívá jeden pokus.
18:07'
Faul na Veselého při střelbě, budou to dva trestné hody.
17:47'
Tatum ze střední vzdálenosti dává českému výběru pořádně zabrat.
17:37'
Českému týmu vypršel čas na zakončení. Obrana soupeře se nyní překonávala, navíc Durant se blýskl blokem.
17:10'
Američané dál pálí ostrými. Tatum střílí další dva body svého týmu.
16:51'
Veselý na druhé straně palubovky využívá střelu zpodkoše.
16:29'
Lillard tentokrát zvolil přihrávku na Adebaya, který se nemýlí.
16:12'
Gregg Popovich si vybírá oddechový čas.
16:12'
Po Holidayově minele se daří Satoranskému snížit na rozdíl dvou bodů!
15:48'
Veselý si sám doskočil vlastní neúspěšnou střelu, vyhnul se obránci a na druhý pokus už posílá míč do obroučky.
15:20'
Tatum na druhé straně míjí trojku.
15:10'
Schilbovi se nepovedlo proměnit střelu ze střední vzdálenosti.
14:43'
Schilbovu přihrávku vystihl Holiday, který vyrazil do protiútoku, naběhl si až pod koš a snadné skóruje.
14:19'
Hra pokračuje, Češi míří do útoku.
14:19'
Opět Durant a znovu za tři body! Spojené státy nasázely ve druhé čtvrtině už 19 bodů. Češi si berou time-out.
14:08'
Veselému se nepovedlo využít střelu za dva body. Balvín zastavuje soupeře jen za cenu faulu.
13:41'
A právě Durant to na sebe vzal a proměnil tříbodovou střelu ze středu!
13:34'
Satoranskému nevyšla střela po náběhu ke koši. Durant doskakuje.
13:09'
Američané jsou ve druhé čtvrtině nezastavitelní. Adebayo si došel pro dva body.
13:00'
Využívá oba pokusy.
13:00'
Ondřej Balvín byl faulován při střelbě a bude házet trestné hody.
12:43'
Tentokrát se za dva body prosazuje Lavine. Pálí se ostrými na obou stranách.
12:34'
Satoranský se nenechá pobízet a přistupuje na přestřelku!
12:16'
Green si prošel až pod koš a znovu snižuje.
12:09'
Satoranský odpovídá dvěma body.
11:53'
Green ovšem na druhé straně dává trojku.
11:41'
Důležitý koš Patrika Auda, kterým Češi pozastavili stahování náskoku.
11:18'
Middleton proměnil svou první střelu a snižuje na rozdíl tří bodů.
11:05'
Jelínek neúspěšně střílel za tři body.
10:54'
Útočný faul Tatuma vrací míč českému týmu.
10:42'
Auda se dohnal do těžké pozice a chtěl si vynutit faul, jenže z toho nic nebylo.
10:23'
Obě se mu povedlo využít.
10:23'
Tatum byl faulován při střelbě a bude házet šestky.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Český tým zatím odvádí výborný výkon a po první čtvrtině vede o sedm bodů. Důležitá je hlavně obrana a schopnost nenabízet Američanům snadné střely.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:57'
Jelínek si seběhl z levé strany ke koši a dává střelu za dva body!
I Lillard se mýlí z tříbodové vzdálenosti. Na pravém křídle se mu nezadařilo.
09:20'
Ondra Sehnal z levého křídla nezamířil svou trojku přesně.
09:12'
Naštěstí Lillard neproměnil střelu po nájezdu ke koši.
09:03'
Jenže útok českého týmu končí ztrátou.
08:49'
Middleton až příliš chtěl, těžkou střelu neproměnil. Satoranský doskakuje.
08:48'
Veselý fauluje Tatuma. Odchází na střídačku, místo něj nastupuje Peterka.
08:41'
Veselý se ze své oblíbené pozice na hranici šestky tentokrát netrefil.
08:21'
Tentokrát Lavine nezamířil svou tříbodovou střelu přesně.
08:06'
Auda se poprvé v utkání zapsal mezi střelce. Pěkně se uvolnil do strany od bránícího protihráče.
07:46'
Lillard prolomil své čekání na koš. Čtvrtý pokus za tři body už byl úspěšný. Češi si berou oddechový čas.
07:35'
Veselý se nechal obrat o míč Lillardem, který byl následně faulován Balvínem.
07:12'
Lavine dává druhou trojku v rychlém sledu. Dal těžkou střelu přes Schilba.
06:45'
Holiday přihrál špatně, míč vystihl Schilb. Jenže následně vyslal i on nepovedenou přihrávku a míč se vrací do rukou Američanům.
06:30'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné střelecké pokusy.
06:01'
Okamžitá česká odpověď. Veselý se prosadil za dva body.
05:42'
Lavine vypálil nikým nekrytý z levého křídla a proměnuje trojku.
05:32'
Satoranský posunul míč na hranici šestky, odkud se prosadil Veselý.
05:13'
Durant to na sebe vzal z delší vzdálenosti za dva body.
05:03'
Blake! Znovu za tři, krásně kolem clony, nebráněn!
04:54'
Chyba Bookera, který se provinil útočným faulem. Češi dostávají míč zadarmo.
04:48'
Blake Schilb přidává trojku! Už je na osmi bodech!
04:32'
Bookerova střela z perimetru však také nenašla svůj cíl.
04:25'
Satoranského střela se odráží od obroučky zpět na palubovku.
04:14'
Green fauluje Balvína, nových 14 sekund pro český tým na útok.
03:58'
Lillard to dál a dál zkouší za tři body, ale zatím marně.
03:48'
Schilbova přihrávka na Veselého pod košem byla moc vysoká, míč končí nakonec v autu a patří Američanům.
03:24'
Holiday okamžitě odpovídá. Američané se střelecky chytli.
03:09'
Veselý našel Balvína, který se obtočil kolem obránce a přidává na české konto dva body.
02:48'
To Durantová rána z perimetru už propadla obroučkou.
02:28'
Lillard uspěchal svou střelu po přechodu do útoku. Trojka byla krátká.
02:23'
V tzv. "barvě" pod košem se neprosadil ani Balvín.
02:04'
Američané mají na začátku utkání vlhký střelný prach. Holiday se mýlí ze střední vzdálenosti.
01:52'
Bohačík šestku míjí, míč doskakuje Booker.
01:52'
Protiútok českého týmu po ztrátě Bookera. Bohačík dává koš a navíc je faulován právě Bookerem. Američané reagují time-outem.
01:38'
Výborná odpověď Schilba, který střílí trojku!
01:20'
Satoranského přihrávku vystihl Holiday a rozehrál rychlý protiútok, který smečí zakončil Adebayo.
01:04'
Durant zkoušel střelu za tři body, míč se ale odráží zpět do pole, kde doskakuje Balvín.
00:43'
Pěkný náběh Veselého, který zakončil jednoruč do koše.
00:31'
Na druhé straně zaváhal Adebayo za dva body.
00:14'
Schilb se uvolnil kolem soupeře ve střední vzdálenosti a střílí první body.
00:01'
Američané naskočí v sestavě Lillard, Durant, Holiday, Adebayo a Booker.
Satoranský, Schilb, Balvín, Bohačík a Veselý. To je startovní pětka českého týmu.
V Saitama Super Areně zní hymny obou soupeřů.

USA: Johnson, Lavine, Lillard, Durant, Middleton, Grant, Tatum, McGee, Holiday, Adebayo, Green, Booker

Česko: Auda, Vyoral, Satoranský (C), Schilb, Balvín, Peterka, Bohačík, Sehnal, Palyza, Veselý, Jelínek, Šiřina

Rozhodčí: Glišič (SRB), Mazzoni (ITA), Malo (CAN).
Český tým je před vzájemným zápasem ve velmi těžké pozici. Sní o postupu ze třetího místa, avšak skóre v tuto chvíli nehraje příliš v jeho prospěch. Německo totiž prohrálo s Austrálií o 13 bodů a má skóre -16. češi mají ještě před začátkem zápasu s Američany skóre -14. Šance postupu je přes Argentinu (-28) a Japonsko (-46), ale tyto týmy čeká v neděli vzájemný souboj, ve kterém Argentina bude favoritem.
Američané už dvakrát prohráli v přípravě a byť se zdálo, že se postupně rozjíždí, přišla nečekaná prohra 76:83 s Francií. Že je tým Spojených států neskutečně silný se však prokázalo hned v dalším utkání, ve kterém favorité deklasovali Írán 120:66. Tým plný hvězd z NBA bude favoritem i v utkání s Čechy, se kterými se utkali před dvěma lety na mistrovství světa a tehdy vyhráli o 21 bodů.
Čeští basketbalisté, kteří úspěšně prošli náročnou olympijskou kvalifikací, do turnaje vstoupili výhru nad nevyzpytatelným Íránem, který porazili 84:78. Následně nastoupili proti Francouzům, kteří však měli ohromně zvednuté sebevědomí po výhře nad Spojenými státy, a také proti Čechům nakonec dominovali. Češi prohráli o dvacet bodů.
České basketbalisty čeká v sobotu poslední zápas v základní skupině olympijských her. Narazí na superfavority ze Spojených států, proti kterým se pokusí hrát hlavně o skóre, ale také o zázrak. Ale i bez tohoto zázraku v podobě vítězství stále žije naděje, že by se Češi mohli podívat do čtvrtfinále ze třetího místa skupiny. A k tomu potřebují hlavně dobré skóre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.