Jezdci drží spolu. Pešek chce vrátit Šemberu na motorku | iSport.cz
21. října 2015 • 17:15

Jezdci drží spolu. Pešek chce vrátit Šemberu na motorku

Autor: Barbora Burdová
Lukáš Šembera se chce vrátit zpátky z závodění.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový závodník Lukáš Pešek připravuje s manažerkou spolku Československého Lva Miluší Dosoudilovou exkluzivní charitativní sbírku, jež má pomoct lidem, kteří se ocitli na vozíčku.  Cílem projektu Amperia Moto je vrátit závodníka Lukáše Šemberu zpět na motorku. A také dát možnost ostatním hendikepovaným motorkářům zažít pocit z jízdy na motorce.  Akce proběhne ve čtvrtek 22. října v klubu Double Trouble v Praze.„Jedná se o sbírku na elektromotocykl pro paraplegiky, na který je zapotřebí velké množství finančních prostředků,“ říká Miluše Dosoudilová. „Naše akce má pomoct s uskutečněním snu nejen pro Lukáše, ale pro všechny, kteří se ocitli na vozíčku“ dodává manažerka Československého Lva.

Příběh třiadvacetiletého Lukáše Šembery vezme každého za srdce. Už v šestnácti letech se prosadil v mistrovství světa kubatury do 125ccm, ale svou první sezonu tehdy nedokončil. Překazila mu ji nešťastná nehoda v roce 2009, kdy se vážně zranil při exhibičním závodě pitbiků. Diagnóza zněla hrozivě: zlomenina obratle. Talentovaný jezdec tak skončil na invalidním vozíku. S těžkým osudem se vyrovnal a snaží se vrátit zpět k závodění.

V klubu, kde se akce bude pořádat, bude k vidění i módní přehlídka. Po mole se mimo jiné projdou aktéři akce Miluše Dosoudilová s Lukášem Peškem a další osobnosti.

 
Články odjinud


Články odjinud