29. července 2021 • 16:15

Dánský Heroic podává trestní oznámení, kouč HUNDEN údajně šířil týmovou strategii

Autor: njc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák: Skončí Jalonen? Umí lepší hokej, ale Hadamczik ho strčil před propast
Šmicer a spol. proti Iron Maiden. Obdivuju je! Tempo na pohodu nevadí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý profesionální hráč a aktuálně trenér dánských Heroic, Nicolai “⁠HUNDEN⁠” Petersen, se rozhodl ukončit s týmem spolupráci, jeho odchod ale urychlilo kontroverzní obvinění.Oficiální oznámení vydal HUNDEN tři týdny poté, co se na veřejnost dostaly spekulace o jeho možném přechodu k Astralis.  "V posledních měsících jsem s Heroic řešil obnovení mého kontraktu, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že až mi smlouva vyprší, začnu úplně novou kapitolu mé kariéry," sdělil HUNDEN v oficiálním prohlášení. 

Dánský stratég patřil mezi trenéry napříč CS:GO scénou, kteří byli usvědčeni ze zneužití tzv. spectator bugu. Heroic si jej ale i přes způsobené fiasko ponechal na pozici analytika a vrátil jej do role hlavního kouče v dubnu 2021 poté, co mu trest vypršel.

HUNDEN se netajil tím, že spolupráci s Heroic vidí jako perfektní souznění, nedávné události ale jeho názor značně změnily. Dánský trenér prozradil, že byl obviněn ze šíření týmové strategie s ostatními celky, což silně odmítá.

"Kolují zvěsti, že jsem sdílel stratbook Heroicu. To naprosto odmítám. K Heroic cítím ten největší respekt a nikdy bych týmu neublížil nebo jej jakkoliv negativně poškodil. Materiál, který jsem sdílel, je anti-strategický. Sdílíme jej s kolegy z jiných týmů v rámci sparingu. Sdílení znalostí je pro mě jako trenéra klíčové vzhledem k udržení kvality a rozvoje, ale nikdy jsem nesdílel jakékoliv taktiky, které jsem s týmem aktivně využíval," dodal HUNDEN.

Heroic si ale za svým podezřením stojí a podal proto na trenéra trestní oznámení, jehož součástí se stalo i vyšetřování, které údajně spekulace potvrdilo. Oficiální reakce týmu zároveň vysvětluje, proč nebyl HUNDEN součástí soupisky na posledním turnaji IEM Cologne. 

Nicolai byl součástí týmu od dubna 2020 a pomohl jej dovést k vítězství na významných turnajích jako ESL One Cologne Europe v srpnu 2020 nebo ESL Pro League season 13 v dubnu 2021. Zda se potvrdí spekulace o jeho přechodu k Astralis zůstává prozatím otázkou, jeho kontrakt v Heroic byl ale nekompromisně ukončen.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud