8. března 2022 • 08:21

Jak se dařilo českým týmům v Pinnacle Winter Series? eSuba a Dynamo Eclot začaly porážkou

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
Nigerijský král odchází. Podívejte se na TOP góly Petera Olayinky ve Slavii
VŠECHNA VIDEA ZDE

Turnaj se štědrou dotací ve výši až 68 tisíc dolarů začal i s dvojicí českých Counter-Strike: Global Offensive týmů. eSuba a Dynamo Eclot si ale na úvod připsali porážku.Do hlavní fáze turnaje Pinnacle Winter Series 3 se dostaly jen dva týmy. Do regionální části, která se hrála v prvním týdnu března, zasáhlo celkem pět zástupců česko-slovenské scény. Entropiq Prague a Sampi se ale s turnajem rozloučili celkem rychle s bilancí 0:3 a 1:3.

O něco déle vydrželi v PWS 3: Regionals hráči Enterprise Esports. Ti však střídali porážky s výhrami a vypadli po prohrách s EC Brugge, 1shot a ALTERNATE aTTaX, ke kterým přidali dvě výhry nad Ungentium a Sampi.

Do hlavní fáze naopak postoupila eSuba, u níž to nejdříve vypadalo, že turnajem projde rychle, když na úvod získala dvě výhry nad týmy Into the Breach a Sampi. Třetí výhru, která by znamenala definitivu, se ale hráčům Modré krve nedařilo přidat. Nejdříve nestačili na Young Ninjas (1:2) a poté na Dynamo Eclot (0:2). Až vítězství nad Ambush přineslo postup.

Nejlépe se z tuzemských týmů dařilo Dynamu Eclot. Na úvod porazili Nexus, poté sice padli s mladíky z Astralis Talents, ale vítězství nad Ambush a eSubou přineslo pohodlný postup s bilancí 3:1.

Základní část, která začala v pondělí večer, ale zatím nepřinesla oběma týmům radost z vítězství. eSuba do prvního zápasu dostala těžkého soupeře – GamerLegion se slovenským hráčem Patrikem „Zero“ Žúdelem. eSubáci na tým, jenž se o víkendu probojoval na RMR turnaj, z něhož vede cesta na CS:GO Major, nestačili a prohráli 9:16 a 11:16. Ve druhém zápase se střetnou s Into the Breach, se kterým se utkali už v Pinnacle Winter Series 3: Regionals. Podaří se jim zopakovat triumf? Jasno bude už v úterý v 19 hodin.

Ani Dynamo Eclot nebylo ve svém prvním zápase favoritem, jeho soupeřem byl 28. tým světového žebříčku Endpoint. Žebříčkovému rozdílu téměř 100 pozic odpovídal i průběhu zápasu. Endpoint svého soupeře přejeli 16:5 a 16:8. Dynamo Eclot se ve druhém zápase utkají dnes večer s belgickým týmem EC Brugge.  

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud