20. září 2022 • 16:00

Potíže pro Astralis! K0nfig se kvůli zranění nezúčastní kvalifikace na IEM Rio Major

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klíčová posila dánských Astralis je zraněná. Na nadcházející RMR turnaj IEM Road to Rio zaskočí za K0nfiga osmnáctiletý Mikkel “MistR” Thomsen z Astralis Talent.K0nfig, dle oficiálního vyjádření Astralis, utrpěl těžkou zlomeninu kotníku, což jej na následujících několik týdnů vyřazuje ze hry.

Kvalifikace v ohrožení

Už 4. října startuje kvalifikace na očekávaný IEM Rio Major, Astralis tak musel vymyslet záložní plán v podobě talentovaného MistRa. V našlapané konkurenci šestnácti světových celků jako je například FaZe Clan, Team Spirit, Ninjas in Pyjamas nebo G2 se však ztráta K0nfiga dá považovat za značnou nevýhodu.

K0nfig sice bývá mnohdy označován ze nekonzistentního hráče, i přes to je ale klíčovou oporou Astralis. V letošním roce bezesporu přispěl k několika skvělým výsledkům, jako bylo semifinále na IEM Cologne nebo umístění Astralis v TOP 8 na ESL Pro League Season 15 a IEM Katowice.

Naneštěstí pro dánského hráče to není poprvé co kvůli zranění vynechá několik týdnů ostrých zápasů. V druhé polovině roku 2021, ještě v barvách Complexity, odstoupil na téměř dva měsíce kvůli zlomenému zápěstí.

Finální soupiska Astralis na následující Europe RMR:

  • Lukas “gla1ve” Rossander
  • Andreas “Xyp9x” Højsleth
  • Benjamin “blameF” Bremer
  • Asger “Farlig” Jensen
  • Mikkel “MistR” Thomsen
  • Martin “trace” Heldt (trenér)

Zdroj: HLTV

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud