3. října 2022 • 07:10

Finále EPL: Pět map, dvě prodloužení. V dechberoucím zápase Vitality poráží Team Liquid

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je dobojováno. Epické finále ESL Pro League Season 16 ovládli borci z Vitality. Radovat se můžou z výhry 175 000 dolarů a přímé kvalifikace na IEM Katowice 2023 a BLAST World Final 2022.Finále odstartoval pick Inferna v podání Team Liquid, který nepřinesl žádné zaváhání a Liquid bezpečně udržel svou mapu ve skóre 16-7. Identický scénář čekal na druhé mapě Dust 2, kterou si naopak pohlídalo Vitality ve stejném skóre jako jeho předchůdce a to 16-7.

Série prodloužení

Zaváhání přinesla třetí mapa Mirage. Liquid měl po zkažené první půli co dělat, aby svůj pick udržel. Za CT stranu ale dokázal tým pod vedením nitra zabrat a Mirage nakonec hostila prodloužení, které Vitality ztratilo ve prospěch soupeře v konečném skóre 21-25.

Čtvrtá mapa byla opět v mnohém podobná svému předchůdci. Ani Vitality nedokázalo svůj pick vyhrát v základní hrací době a pro udržení v zápase nezbývalo nic jiného, než si Overpass pohlídat v prodloužení. K radosti fanoušků se tak stalo a po výhře 19-17 pro Vitality se zápas dostal do závěrečné, páté mapy.

Závěrečná rychlovka

Po sérii dvou vyrovnaných tahanic se očekával podobný průběh i páté, rozhodující mapy. ZywOo ale nezaváhal a svůj tým s dvaceti pěty killy dotáhl k jasné výhře Vertiga 16-11.

Z výhry 175 000 dolarů a kvalifikace na IEM Katowice 2023 a BLAST World Final 2022 se tak po dechberoucím finále raduje Vitality. Titul nejlepšího hráče si zaslouženě odnáší sniper ZywOo.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud