30. prosince 2022 • 16:14

NAVI sází na mladou krev. Základní sestavu oficiálně doplní sedmnáctiletý talent

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkušený puškar Viktor “sdy” Orudzhev se po sedmi měsících v Natus Vincere loučí. “Pravdou je, že jsem nikdy nepodepsal dlouhodobý kontrakt, což ze mě dělá nejdéle působícího náhradníka ze všech,” zavtipkoval sdy. Jeho místo zastane mladík Kukharskyi.Nejdéle působící náhradník

Orudzhev se k NAVI připojil jako náhradník za tehdejšího kapitána Kirilla "Boombl4" Mikhaylova. Na kapitánskou pásku sice nedosáhl, přispěl ale k výhře týmu na BLAST Premier Spring Final a ke druhému místu na IEM Cologne.

“Zkušenost, kterou si z NAVI odnáším, je neuvěřitelná. Nyní hledám nový domov, kde bych mohl přinést to, co jsem se naučil,” popsal sdy své angažmá v obsáhlém twitterovém příspěvku. Náhradou za zkušeného puškaře je teprve sedmnáctiletý Andrii “npl” Kukharskyi, dříve působící v NAVI Junior.

Z akademie do A-týmu

Npl se v barvách A-týmu objevil na BLAST World Final v Abu Dhabi. Sdílený spot s Orudzhevem mu umožnil zahrát si vždy jednu mapu proti velikánům jako je Vitality, Heroic a Liquid. Ze tří odehraných map si nakonec odnesl celkové skóre 34/61 (zabití/smrt). Na místo v základní sestavě to ale zdá se stačilo.

Svůj debut v roli stálého hráče základní sestavy by měl npl odehrát na BLAST Premier Spring Groups, následně čeká talentovaného mladíka těžká zkouška v podobě slavného turnaje v Katowicích.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud