12. února 2021 • 14:15

Další fotbalový velkoklub rozšiřuje řady v esportu. AS Monaco má nově týmy i v Dotě a Fortnite 

Autor: maa
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Nový trenér má být do ledna: Už jednáme s kandidáty, říká Fousek
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních letech vstoupilo do esportů nespočet fotbalových klubů, výjimky nejsou ani v české republice, kde se však zatím drží spíše fotbalových simulací FIFA. To v Evropě jsou o velký kus dál, své týmy mají i v jiných kompetitivních hrách. Nově mezi ně přibylo i AS Monaco.  Francouzský fotbalový gigant se ve vodách esportu už nějaký ten pátek pohybuje, zatím se ale orientoval pouze na fotbalové simulace. Teď oznámil velkou novinku. Spojil se s ruským esportovým týmem Gambit a ve svých řadách přivítal nové hráče pro hry Dota 2 a Fortnite.  

Monacké červenobílé barvy tak bude nově oblékat dalších osm hráčů. Monaco je navíc prvním fotbalovým klubem, který má vlastní tým ve Fortnite a Gambit je první ruskou esportovou organizací, která se propojila se zahraničním fotbalovým klubem. „Značka Gambit Esports je v zahraničí známá již nějakou dobu a věříme, že toto partnerství rozšíří naši fanouškovskou základnu po celém světě,“ vyjádřila se ke spolupráci Irina Semenovová z MTS, mateřské společnosti Gambitu.  

I samotná hra Fortnite nedávno začala cílit na fotbalové fanoušky. Ve hře přidala mezi kosmetické doplňky týmové dresy a dokonce zapojila i legendárního Pelého, který tam má svůj vlastní emote. Fortnite je také oblíben u spousty známých fotbalistů, jako je například Neymar z PSG či Antoine Griezmann z Barcelony.  

Co se týče Doty 2, AS Monaco bude teprve druhým týmem z Ligue 1, který se této hře plánuje věnovat. Tím prvním je PSG, které se už v dubnu roku 2018 spojilo s prestižní organizací LGD Gaming.  

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud