21. listopadu 2021 • 15:11

N0tail ustupuje z kompetitivní scény Dota 2, v OG zůstane na pozici mentora nové sestavy

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Johan „n0tail” Sundstein alias Big Daddy bude pomáhat nově vzniklé sestavě OG, vytvářet obsah a věnovat se dalším aktivitám v esportu i mimo něj.V OG se to v posledních dnech otřáslo. Nejdříve oznámil konec profesionální kariéry Ceb, následně se k němu přidal Topson, který se pro delší herní pauzu rozhodl z rodinných důvodů.

OG se jako jediný tým na světě může pyšnit dvěma vyhranými tituly na The International, po odchodu N0taila ale z legendární „back-to-back” sestavy nezbyde jediný hráč. „Dávám si pauzu minimálně na rok, nazval bych to zdravotní pauzou. Jsem šťastný a naplněný, ale potřebuji si odpočinout,” okomentoval své rozhodnutí N0tail.

„Johan je světlem které táhne OG kupředu. Vždy tady pro každého je a pořád se rozdává, v posledním roce jsme ale mohli vidět, jak vyčerpaný už z toho je. Potřebuje pauzu, kterou si nikdo nezašlouží více než on,” vyjádřil se k situaci i CEO týmu, JMR Luna.

Přerušení profesionální kariéry ale pro Johana neznamená konec v OG. S týmem zůstane a své zkušenosti bude předávat nadcházející sestavě. „Myslím si, že je nezbytné, aby veteráni předávali své zkušenosti novým hráčům, vědomosti se musí sdílet. Snad je díky tomu ušetřím chyb, kterých jsme se dopustili my.” dodal N0tail.

V neposlední řadě se bude Johan během přestávky mnohem více věnovat streamování a tvorbě obsahu. „Možná se bude jednat o obsah Dota 2, možná se bude věnovat zahradničení, což je jeho dlouholetá vášeň,” píše OG na svých oficiálních stránkách. Ve hře je i obnovení podcastu.

Co přesně si pro fanoušky Johan připraví je zatím ve hvězdách, jak samotná organizace nicméně slibuje, další novinky a detaily z tábora OG by měly být brzy zveřejněny.

Zdroj: ogs.gg

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud