20. listopadu 2021 • 17:40

SOUHRN: T9Laky se stává šampionem CZC.cz iSport ligy, Slavia má bronz

Autor: njc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bitva o Eden! Přetopená kabina a hanlivý nápis v ní? Frodl: Kuchta měl sklopit uši
Eden v emotivních plamenech! Vyhrocené momenty remízové bitvy Slavie se Spartou
VŠECHNA VIDEA ZDE

CZC.cz iSport Liga ve FIFA 22 finišuje. Čtyři nejlepší hráči letošního ročníku si to dnes rozdají o celkové vítězství a 60 tisíc korun. Před branami finále skončili sparťan Jan „Emerickson“ Krupička a slávistický Martin „Kobby“ Strnad, který nakonec bral bronz. O prvenství si to rozdají Dominik „Seron“ Čermák a Lukáš „T9Laky“ Pour.T9Laky - Emerickson 3:0 (2:1, 2:0, 3:1)

Poklidná výhra 3:0 a postup do finále. První semifinálový duel zvládl lépe Lukáš „T9Laky“ Pour, který zodpovědnou obranou deptal svého soupeře ze Sparty Jana „Emerickson“ Krupičku a rychle se dostal do vedení 2:0 v BO5 sérii. „Je to vyrovnaný zápas, ve kterém je T9Laky více na míči, možná na to by se měl Emericskon zaměřit,“ hodnotil ve studiu Jan „TheJohny“ Hradil průběh semifinále po prvních dvou hrách.

Emerickson však ani po krátké pauze nenašel ten správný recept na svého soupeře, Laky ovládl i poslední souboj a po výhrách 2:1, 2:0 a 3:1, tak postoupil do finále. „Tento týden byl psychicky a fyzicky těžký. Čtyři dny za sebou jsem hrál turnaje, takže třetí, čtvrtý den už přestávala fungovat hlava. Včerejšek byl volnější, vyspal jsem se z toho a dneska jsem připravený,“ odpovídal po vítězném zápase plzeňský T9Laky, jak je motivovaný na závěr CZC.cz iSport ligy.

„Prohrál jsem 0:3, mohl jsem si to štěstí vykopat sám. Byly tam góly, které jsem nemusel dostat, ale v některých šancích jsem měl zachovat klidnější hlavu jako Laky. Štěstí je potřeba ve fifě, ale nemůžu se na to vymlouvat,“ zhodnotil zápas Emerickson, který už vyhlíží svého soupeře do zápasu o bronz: „Letos jsem hrál zatím jenom se Seronem. Kobby má nepříjemný styl bez kliček. Já bych si to rád dal s ním, bylo by to zajímavé už z pohledu pražského derby. Ale budu držet palce oběma, ať vyhraje ten lepší a postoupí do finále.“ 

Seron - Kobby 3:1 (3:2, 3:2, 1:2, 2:1)

Na první pohled jednostranná aféra, na ten druhý vyrovnaný souboj, který rozhodovaly maličkosti. Dominik „Seron“ Čermák zvládl semifinálovou BO5 sérii proti Martinu „Kobby“ Strnadovi, který favorita řádně potrápil. „Ukázal, že je rovnocenným soupeřem,“ komentoval napínavý mač Michal „Mich Sako“ Forejt.

Po dvou obrovsky vyrovnaných špílech se dostal Seron do vedení 2:0 a byl blízko celkovému vítězství. Nesměl ale polevit, s trochou štěstí mohl být jeho soupeř tím, kdo měl navrch. „Rozhodovaly tam často úplný kraviny, myslím si, že alespoň na ten pátý zápas mělo dojít,“ říkal v pozápasovém rozhovoru slávistický borec.

Ani vítězství na penalty ve třetím mači nepomohlo Kobbymu k výhře. Seron si čtvrtý souboj pohlídal a mohl slavit postup do finále. Mladý reprezentant Sampi ve boji o celkové vítězství narazí na plzeňskou legendu T9Lakyho. „S Lakym to bude hodně těžký, doufám, že ho porazím a navážu na dobrou formu,“ hlásil Seron.

Emerickson - Kobby 0:3 (2:4, 3:4, 1:3)

Dnes to sparťanskému Janu „Emerickson“ Krupičkovi nelepilo. Hvězda česko-slovenské FIFA scény nejdřív bez jediného vyhraného zápasu prohrála semifinále proti Lukáši „T9Laky“ Pourovi, následně ve velice podobné sérii nestačila na Martina „Kobby“ Strnada. „Nemůžu být spokojenej, ale to je asi takový den, kdybych ten zápas nevyhrál, ani kdybych hrál další čtyři hodiny,“ hodnotí Emerickson svůj den.

Opět se ukázalo, kde brněnského rodáka tlačí bota. V defenzivě si nedokázal poradit se svými soupeři, v útoku pálil dobré šance. Naopak Kobby ukázal velice kvalitní výkon. „Je trpělivý a dobře si tvoří šance,“ chválí sparťan svého soupeře.

Ten opět ukázal, že FIFA 22 mu sedí. „Třetí místo je dobrý, dneska ale pořád převládá zklamání, cítíl jsem se na finále,“ říká slávistický reprezentant. Jenže na finále to nestačilo a Kobby tak bude jen sledovat souboj mezi Seronem a T9Lakym.

T9Laky - Seron 3:2 (2:1, 2:1, 1:2, 2:3, 2:1)

To byla finálová bitva jaksepatří. Lukáš „T9Laky“ Pour se dostal do vedení 2:0, ale už úvodní hry ukázaly, že souboj o titul bude ještě napínavá bitva. Hned v prvním střetnutí totiž rozhodovaly penalty, poté plzeňský hráč zvítězil jen o gól. „Byly to vyrovnané zápasy, potvrzuje se, že oba hráči mají skvělou formu, u Lakyho musím vyzdvihnout defenzivu,“ říkal ve studiu Jan „TheJohny“ Hradil po prvních dvou hrách. „Laky je neskutečný. Seron nehraje špatně, ale proti takovému soupeři musí hrát na 110 % a to se mu nedaří,“ hodnotil finále druhý analytik ve studiu MichSako.

Dominik „Seron“ Čermák se ale nevzdal, dokázal prolomit tuhou Lakyho defenzivu a dvěma výhrami srovnal finálovou sérii na 2:2. V rozhodující páté hře se do vedení dostal Laky a dlouho vzadu držel nulu. Jenže reprezentant Sampi dokázal srovnat, takže se šlo do prodloužení a poté opět do penalt. V rozstřelu si triumf v CZC.cz iSport lize vykopal Laky a díky tomu si odnáší výhru 40 tisíc korun.

„První zápasy byly divné, neproměnoval jsem šance, pak se to otočilo, takže jsme skončili na penalty, který já nesnáším. Gratuluju lakymu k výhře," zhodnotil Seron finále. 

„Dva zápasy se mi dařilo krýt jeho útoky, ale v těch dalších utkáních už to nešlo a Seron v nich hrál lépe než já a vyrovnal. V tom třetím jsme neproměňovali šance ani jeden. Mohlo to padnout na jakoukoliv stranu, Seron by si to zasloužil, ale liga je moje,“ jásal T9Laky, který si tak k dnešním narozeninám nadělil titul v CZC.cz iSport lize.

„Kluci hráli moc dobře, ale vítěz může být jen jeden, a tak rozhodly penalty. Pro diváky to byl nejlepší možný scénář,“ okomentoval napínavé finále TheJohny.  

Program:
14:00 T9Laky - Emerickson 3:0
15:30 Seron - Kobby 3:1
17:00 Emerickson - Kobby 0:3
18:30 T9Laky - Seron 3:2

Pořadí:

1. místo: Lukáš "T9Laky" Pour 40 000 Kč
2. místo: Dominik "Seron" Čermák 15 000 Kč
3. místo: Martin "Kobby" Strnad 5 000 Kč

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud