13. prosince 2020 • 17:22

Korejská legenda, která se navždy zapsala do historie League of Legends, ukončuje kariéru

Autor: njc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Řepka vzpomíná: Chacharem ve Spartě, taxikářem s corvettou i konec na ibalginu
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
VŠECHNA VIDEA ZDE

CJ Entus Blaze, LGD Gaming, DAMWON. Jen několik týmů, které ve své bohaté kariéře reprezentoval Lee „Flame“ Ho-jong, jeden z nejlepších top lanerů League of Legends. Po osmi letech nyní korejská hvězda ukončuje profesionální kariéru.Začínal jako neznámý 18letý mladík. Lee „Flame“ Ho-jong byl známý především díky svým výkonům v soloQ, jeho Kennen a Irelia byli téměř neporazitelní. Jako top laner v nejednom mači vysoce převyšoval svou konkurenci, šlo o jednoho z nejdominantnějších top lanerů Season 3.

Flame se navždy zapsal do historie League of Legends mimojiné díky komentátorům Eriku „DoA“ Lonnquistovi a Christopheru „MonteCristo“ Myklesovi. Ti dali vzniknout termínu „Flame Horizon“. Jde o situaci v zápase, kdy hráč svého lane oponenta předčí o sto minionů. Flamovi se to díky jeho dominantnímu hernímu stylu povedlo nesčetněkrát.

Svou profesionální kariéru začal v Azubu Blaze, kde nahradil populárního Bok „Reapered“ Han-gyua. Byl na něj vyvíjen obří tlak, nahradil esportovou hvězdu. Se svou situací si ale poradil narámně.

Po přestupu Blaze pod organizaci CJ Entus zvítězil spolu s Kang „Ambition“ Chan-yongem či Kang „Cpt Jack“ Hyung-wooem na IEM Season 7 World Championship, když Blaze ve finále přehráli sesterský tým CJ Entus Frost. Ve finále Champions 2013 Spring byl Flame na špatném konci jednoho z největších upsetů korejského LoL, když ve finále nestačil na MVP Ozone.

CJ Entus Blaze FlameFoto CJ Entus

Bohužel, pro Flama šlo o nejlepší kariérní umístění v korejské lize, je zřejmě tím nejlepším hráčem, kterému se nepovedlo v Koreji zvítězit. 

Čínské angažmá v LGD probíhalo úspěšně, druhé a první místo v LPL poslalo LGD na Worlds, kde však vypadli hned ve skupinové fázi. Flame se vrátil do Koreji, v barvách Longzhu přišlo další trápení a na konci roku přestoupil korejský top laner do NA, konkrétně Immortals.

Po neslavném sedmém místě na jaře přišel výborný Summer Split, druhé místo v play off a výlet na Worlds. Ani na druhý pokus to však Flamovi nevyšlo, slibný turnaj skončil zklamáním a posledním místem ve skupině. Immortals nebyli vpuštěni do sezóny 2018 a Flame zamířil do FlyQuest, v jehož dresu se pouze jednou kvalifikoval do play off a po dvou letech se vrátil domů.

Novým Flamovým týmem se stal DAMWON Gaming. Spolu s Jang „Nuguri“ Ha-gwonen vytvořil Flame silnou top lane dvojici, korejská legenda se postupně stala mentorem mladého talentu.

I díky tomuto silnému spojení si DAMWON v roce 2020 došel pro světový titul. I přesto, že Flame v roce 2020 neodehrál jediný špíl, stal se nedílnou součástí úspěchu DAMWON.

Jméno Flame zůstane navždy součástí League of Legends.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud