23. června 2022 • 15:25

Mikýřovo srdce patří LoLku. Kdyby jeho MÚPI byla hrou, byl by to mix bizáru a No Man's Sky

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Znáte ho ze satirického pořadu, kde si bere na přetřes "kryptopodvodníky" jako je Jon Marianek (aka Malejpárek). Angažoval se také před sněmomovními volbami úspěšným videem #ENDIKURVAKVOLBAM. Řeč je o Martinovi Mikyskovi alias Mikýřovi. Redakci Sazka eLEAGUE prozradil, jaký vztah má k esportu i jak by vypadala hra na motivy jeho show MÚPI.



Mikýřova úžasná pouť internetem (MÚPI) patří mezi hity domácího mediálního prostoru. Její autor a lord Mikynskiy Martin Mikyska kromě originálního vizuálu a specifického humoru odhaluje influencery, kteří se prostřednictvím kryptoměn snaží vytáhnout peníze z důvěřivých uživatelů, často ještě v dětském věku. 

Kromě toho je Mikýř také vášnivým gamerem. Podstatnou část života strávil ve světě World of Warcraft, v současnosti se věnuje populárnímu esportovému titulu League of Legends - jako aktivní hráč i jako divák. Loni se navíc stal tváří a ambasadorem CS:GO Sazka eLEAGUE. S Jirkou Králem si tehdy i Counter-strike zahrál.

Fanoušek League of Legends

V rozhovoru se Sazka eLEAGUE popisuje Mikýř, jak "znovu našel lásku k LoLku". "Začal jsem se trošku bavit s Xnapym a lidma z okolí LoLka a začalo mě to znovu bavit," říká internetový bavič. 

"Nemám žádné ambice, že bych se zlepšoval. Ale chtěl bych dát alespoň Gold (rank v LoL, pozn. red.) tuhletu sezónu," odhaluje plány Mikýř. 

Kromě toho League of Legends také sleduje jako divák velkých esportových sérií a turnajů. "Sleduji LCS (League of Legends Championship Series). Docela už dlouho, třeba šest let. Hrozně mě baví ten svět, týmy a mentalita hráčů. Je za tím umění," dodává. 

No Man´s Sky s bizarními planetami 

Jak by vypadala MÚPI, kdyby byla hrou? "Určitě by tam byly prvky vesmíru. Něco jako No Man´s Sky... akorát s tím, že by každá planeta byla nějakým specifickým bizárem. A ty bys tam objevoval to, v čem je famózní," prozradil v nadsázce Mikýř, který si ale uvědomuje, že herní průmysl je velmi náročná disciplíná s horou práce. 

A hrál by to? "Nevím, možná kdybych nad tím přemýšlel déle, než 30 sekund, tak možná jo," uzavřel se smíchem. 

zdroj náhledového obrázku: League of Legends, MÚPI (https://mikyr2038.cz/)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud