Co bude dál s Horváthem v Plzni? Je dobrý konzultant, řekl Koubek | iSport.cz
1. prosince 2014 • 15:35

Co bude dál s Horváthem v Plzni? Je dobrý konzultant, řekl Koubek

Autor: pta
Pavel Horváth při zápase v Jablonci zůstal mezi plzeňskými náhradníky
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouhá léta byl zvyklý na roli klíčového muže v Plzni, na podzim už to neplatilo. Devětatřicetiletý Pavel Horváth sledoval výkony ligového lídra prakticky pouze z lavičky. Přesto nehrozí, že by měl urychlit ochod do fotbalového důchodu a v kádru Viktorie zůstane ještě během jara. „Není žádné nové téma, že by měla nastat nějaká změna,“ uvedl kouč Miroslav Koubek po výhře v Jablonci.V porovnání s předchozími lety jsou Horváthovy statistiky o poznání skromnější. Z 16 ligových kol zasáhl velezkušený špílmachr pouze do tří zápasů, v základní sestavě se objevil pouze v úvodním kole s Příbramí, celkem má na kontě 108 minut.

Po příchodu Miroslava Koubka se hovořilo o tom, že se Horváth začne připravovat na trenérskou kariéru, i když zůstane stále plnohodnotným členem mužstva. A Koubek je zatím spokojený s tím, jak se Horváth zapojil do přípravy týmu. „Podílí se na určitých věcech i v tréninkovém procesu. Je to dobrý konzultant, má velký cit pro hru. Jeho názory mě zajímají, je to prodloužená ruka trenéra v kabině, ta role se nemění,“ uvedl plzeňský kouč.

Slabší herní vytížení řešil Horváth na podzim i tím, že odehrál jeden zápas za Domažlice, které jsou plzeňskou farmou ve třetí lize, ve veteránském věku si odbyl premiéru také v Juniorské lize.

Je téměř neodvratné, že Horváth na konci sezony zamává divákům naposledy jako divák. Stojí však o loučení s mistrovskou tečkou. „Chtěl bych být u toho, až budeme s Plzní bojovat o titul, a ještě jednou ten pohár zvednu nad hlavu,“ řekl v rozhovoru pro idnes.cz.

Koubek: Horváth je dobrý konzultant, jeho názory mě zajímají

UNIKÁTNÍ VIDEO: Horváth a spol. utíkali před sprchou, pak udolali Bohemku

RENTGEN: Plzeň proti Dukle uspěla se standardkami podle Horvátha

 


Články odjinud


Články odjinud