21. února 2015 • 22:05

CELÝ SESTŘIH: Jarní uragán! Plzeň přejela doma Budějovice 6:0

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Plzně odstartovali jarní část Synot ligy jednoznačným vítězstvím. České Budějovice zničili 6:0, trefili se Petržela, Kolář, nová posila Mahmutovič, Rajtoral, Vaněk a Hořava. Viktoria vede ligu o čtyři body před Spartou, která hraje v pondělí s Příbramí.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 6:0

Plzeň nastoupila v očekávané sestavě s Hubníkem na stoperu a zimní posilou Mahmutovičem na hrotu. Bosenský útočník, byl od první minuty hodně aktivní, ale nejprve dorážku vlastní střely poslal vedle a vzápětí trefil jen obránce.

V 6. minutě už ale Plzeň vedla. Pilař zachytil snahu hostů o odkop, následně dostal Rajtoral míč za vybíhající obranu, zpětnou přihrávkou našel Petrželu a ten uklidil míč do sítě.

Plzeň - České Budějovice: Gól Tomáše Hořavy na 6:0

Plzeň - České Budějovice: Gól Ondřeje Vaňka na 5:0

Plzeň Jihočechy přehrávala a často je přikovala na vlastní polovinu, další náznaky šancí však nedokázala dotáhnout k přesnějšímu zakončení. Když už se Budějovice nadechovaly k nebezpečnému protiútoku, tak je zastavil sporný ofsajd. Větší nebezpečí tak přinesl jen roh, po kterém v plzeňském vápně vznikly zmatky, ale domácí se ubránili.

Naopak dvě minuty před koncem první půle přišla pojistka. Plzni se povedla rychlá akce podobná té z 6. minuty a po Mahmutovičově zpětné přihrávce se prosadil Kolář .

Plzeň - České Budějovice: Gól Františka Rajtorala na 4:0

Definitivně jasno o vítězi bylo v 53. minutě, kdy Plzeňští presinkem obrali soupeře o míč a Pilař šel s Mahmutovičem ve dvojici na jediného obránce. Reprezentační záložník Nováka umotal a následně připravil Mahmutovičovi snadný gól před prázdnou branku.

A krátce na to přišla hezká individuální akce Rajtorala. Plzeňský bek ve vápně obešel protihráče a z velkého úhlu se trefil přesně pod břevno. A destrukci Budějovic třetím gólem během devíti minut dokonal Vaněk, který se trefil z přímého kopu z 20 metrů, který sám vybojoval.

Na posledních dvacet minutě přišel na hřiště i kapitán Plzně Horváth , který si připsal teprve čtvrtý start v sezoně a první v domácím prostředí, ochozy ho proto na hřišti bouřlivě přivítaliy. Plzeň měla ještě několik šancí, ale skóre už navýšil v poslední minutě jen Hořava, který zůstal ve vápně nehlídaný.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0)
Branky: 6. Petržela, 43. D. Kolář, 52. Mahmutovič, 57. Rajtoral, 61. Vaněk, 90. Hořava. Rozhodčí: Příhoda - Hock, Vlasjuk. ŽK: Novák, Škoda (oba Budějovice). Diváci: 10.217.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka , Limberský - Vaněk (71. Horváth), Hrošovský - Petržela, D. Kolář (75. Hořava), Pilař - Mahmutovič (77. Chramosta ). Trenér: M. Koubek.
Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Benát, Kladrubský (84. Hála) - Varadi, Michal Škoda, Linhart - Kalod (67. Funda). Trenér: Urban.

16. Č. Buděj. 30 5 7 18 29:72 22

Útočníka Aidina Mahmutoviče si českobudějovická defenziva hleděla, jako v tomto případě Roman Lengyel. Přesto posila Viktorie Plzeň připravila v první půli utkání 17. kola Synot ligy jeden z gólů.