Sparta před ostrým startem: Zatím bez Lafaty, stále stojí o Rosického | iSport.cz
23. července 2015 • 10:29

Sparta před ostrým startem: Zatím bez Lafaty, stále stojí o Rosického

Autor: dvo
Kapitán Lafata pózuje v novém dresu
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pardubice - Plzeň: Vondrka pláchl hostující obraně a zamířil nad lapačku Frodla, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Zdeněk Ščasný už ví, jakou základní jedenáctku pošle v pátek v prvním kole Synot ligy v Jihlavě. Uzdravuje se mu kapitán David Lafata, ale jeho start je takřka vyloučen. Majitel Sparty Daniel Křetínský zároveň potvrdil, že zájem o reprezentačního kapitána Tomáše Rosického stále trvá.Sparťané projeli přípravou bez jediné porážky a stihli se přeorientovat na nový herní systém, který naordinoval trenér Zdeněk Ščasný. „Nechtěl jsem mužstvo zahltit přátelskými zápasy, proto jich bylo jen šest. Nevraceli jsme se k systému, který mělo mužstvo zažitý, naopak po odchodu Kadeřábka jsem si vyhodnotil, že bude potřeba vymyslet nový herní systém,“ řekl trenér Letenských.

Tomu už se pomalu vrací kapitán David Lafata, který na tiskové konferenci potvrdil, že už trénuje se spoluhráči a od pondělí začne naplno. „Jen vynechávám nějaké osobní souboje. Jsem domluvený s doktorem, že od příštího týdne začnu naplno a uvidíme, zda to koleno vydrží,“ uvedl sparťanský kapitán, který se zranil na začátku června během reprezentačního srazu.

Ščasný zároveň přiznal zájem Sparty o teplického obránce Davida Jablonského, nakonec ale dodal, že hráč se ocitl pouze v hledáčku a jeho příchod nedopadl. „O Jablonského jsme se zajímali, jeho příchod ale padl. Měli jsme několik zraněných hráčů a sháněli jsme někoho, kdo by byl důrazný a vyhrával hlavičkové souboje. Sice s námi trénuje Ondřej Mazuch, ale jeho budoucnost u nás není stále vyřešena.“

Sen o návratu Rosického? Stále trvá!

„Zájem o Tomáše Rosického mohu potvrdit. Tomáš se však nyní soustředí na své uzdravení, a dokud nebude úplně v pořádku, tak nechce dělat žádná rozhodnutí,“ řekl k situaci ohledně Rosického majitel Křetínský.

Nový manažer Sparty Kotalík: Vylepšíme přestupy a skauting

Posila Sparty si věří. Chci dát v lize 30 gólů, říká střelec Paixao

Fotbalová Sparta má dresy pro novou sezonu - rudé s límečkem

 


Články odjinud


Články odjinud