22. července 2015 • 15:59

Liga mistrů? Není to boj o přežití, ale o největší sen, říká Křetínský

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta se pomalu ale jistě začíná připravovat na třetí předkolo Ligy mistrů. Pokud chce pomýšlet na postup do další fáze, bude v něm muset vyřadit CSKA Moskva. Podle majitele klubu Daniela Křetínského je postup do 4. předkola reálný. „Nejsme favorit, ale pokud podáme stoprocentní výkon, tak to bude mimořádně vyrovnaný duel s rovnocennými šancemi na postup," řekl na předsezonní tiskové konferenci šéf letenského klubu.Ačkoliv je Sparta stavěna do role outsidera a její postup přes CSKA se na první pohled zdá jako velmi zapeklitý úkol, Křetínský vyhlídky svého klubu tak černě nevidí.

„Soupeř to není jednoduchý. Věříme tomu, že pokud podáme stoprocentní výkon, ne pětadevadesátiprocentní, tak máme reálnou šanci postoupit. Do utkání s CSKA nejdeme jako favorit, ale s maximálním odhodláním postoupit,“ popsal Křetínský.

Sparta chce lepší skauting a plánování přestupů

Fabrice Picault, či Ivan Schranz. Podobným přešlapům, chtějí říct na Letné už dost! Nový generální ředitel Adam Kotalík po svém jmenování do funkce prohlásil, že Sparta musí vylepšit svůj skauting a vypilovat přestupovou strategii.

„Chceme vylepšit systém skautingu, zejména toho proaktivního. Což znamená, abychom si my sami dopředu pečlivěji vytipovávali případné nové posily. Zřídili jsme nové oddělení, které povede Tomáš Požár. Chceme do větších detailů a přesností dopracovat střednědobou přestupovou strategii, abychom měli na každé přestupové okno detailně připravené kroky, které chceme realizovat,“ řekl Kotalík na dnešní tiskové konferenci.

Ten se také zásadně odmítá bavit o případné náplasti v podobě účasti v Evropské lize. Hlavní prioritou v nadcházejícím ročníku bude postup do Ligy mistrů a zisk mistrovského titulu. Především Liga mistrů je pro Spartu důležitá.

„Postup do Ligy mistrů je mimořádný moment, který nemusí přijít každou sezonu. Je to nejvyšší cíl klubu,“ zdůraznil šéf Sparty.

Zároveň však dodal, že chod klubu na úspěchu v Evropských pohárech neleží. Naopak. Pro Spartu je Liga mistrů jeden velký sen. „Sparta z existenčního hlediska nezávisí na tom, zda v LM uspěje. Pro klub to není boj o přežití, ale boj o největší sen,“ řekl sparťanský majitel.

Nový manažer Sparty Kotalík: Vylepšíme posily a skauting

Fotbalová Sparta má dresy pro novou sezonu - rudé s límečkem

480p 360p 240p
Posila Sparty si věří. Chci dát v lize 30 gólů, říká střelec Paixao

Daniel Křetínský představil nového ředitele Sparty Adama Kotalíka (vpravo)
Daniel Křetínský představil nového ředitele Sparty Adama Kotalíka (vpravo)

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze