CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:3. Domácí se nezachránili, sudí se motal | iSport.cz
11. května 2016 • 20:14

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:3. Domácí se nezachránili, sudí se motal

Baroš: Tělo mi začíná říkat stop. Bez diváků ale končit nechce
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?

Fotbalisté Příbrami ve 29. kole Synot ligy propadli se Slavií 1:3 a ještě v posledním kole se budou muset obávat o záchranu, na předposlední Olomouc mají stále náskok jen dva body. Duel "okořenil" čtvrtý rozhodčí Marek Pilný, který byl evidentně pod vlivem alkoholu a v prvním poločase řádil na lajně. Podívejte se na sestřih a nejlepší videa ze zápasu.

Slavia rozhodla zápas během první půlhodiny, kdy se prosadili Tomáš Souček, Muris Mešanovič a Antonín Barák. Příbram už jen ve druhé půli snížila zásluhou Patrika Brandnera. Ztratila tak body ve dvanáctém ze třinácti jarních zápasů. Naopak Slavia posedmé za sebou bodovala.

V úvodu se diváci na stadionu bavili hlavně počínáním čtvrtého rozhodčího Marka Pilného, jehož chování vzbudilo podezření, že byl pod vlivem alkoholu. Motal se, padal a chvíli stínoval lajnového sudího, než ho pořadatelé zpacifikovali a po zbytek poločasu drželi mimo dění.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:3. Domácí ještě můžou sestoupit

Mezi tím na hřišti dominovala Slavia, která ničila domácí svojí produktivitou. Už ve 12. minutě napřáhl Souček a jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře Hrušky stoper Tregler. Krátce na to předvedla Slavia hezkou kombinační akci, na jejímž konci byl Mešanovič, který tvrdou ranou vedení navýšil.

Příbram - Slavia: Mešanovič dává Příbrami druhou ránu. Domácí nezvládají

Domácí nutně potřebovali bodovat a rázem se ocitli ve svízelné situaci. Na hřišti to bylo vidět, těžko se prosazovali a gólman soupeře byl téměř bez práce. Naopak ve 29. minutě napřáhl z dálky Barák a trefil se přesně k tyči. Jako odchovanec Příbrami gól proti mateřskému klubu neslavil.

Domácí se probrali až po změně stran a Brandner po přihrávce střídajícího Moravce snížil. Slavia, v jejíž obraně chyběl zraněný stoper Deli, měla najednou více starostí, ale odolávala.

Příbram vysunula na hrot i stopera Zápotočného, který měl v 70. minutě velkou šanci, ale zblízka brankáře Berkovce nepropálil. Ten mu o pět minut později chytil i hlavičku. A když na míč v šanci nedosáhl Bednář, Slavia už si výhru bez problémů pohlídala. Navíc Keniovi v navýšení zabránila tyč.

Branky:
53. Brandner - 13. Souček, 15. Mešanovič, 29. Barák. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Caletka - Jech, Pechanec. ŽK: Bednář.
Příbram: Hruška - Mudra (77. Dosoudil), Tregler, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (30. Brandner) - Štípek (46. Moravec), Pilík, Rezek - Bednář. Trenér: Pulpit.
Slavia: Berkovec - Mikula, Frydrych, Bílek, Bořil - Souček - Mihalík (84. Vukadinovič), Hušbauer, Barák (79. Piták), Zmrhal - Mešanovič (73. Kenia). Trenér: Uhrin ml.

16. Ostrava 30 4 2 24 27:65 14

Příbramský pořadatel drží čtvrtého rozhodčího Marka Pilného, který zřejmě trochu přebral