6. června 2016 • 15:38

O Sýkoru z Liberce je zájem. Zaujal Plzeň, teď se přihlásilo Bordeaux

Autor: koš, hp, dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na turnaji reprezentací do 20 let zazářil. A to tak, že liberecký Jan Sýkora podle informací Sportu zaujal francouzský Girondins Bordeaux! Po jednom zápase na turnaji v Toulonu ho dokonce zástupci klubu, za který hraje seniorský reprezentant Jaroslav Plašil, oslovili.Medaili sice český výběr do 20 let po prohraném penaltovém rozstřelu s Portugalskem nezískal, ale jedno ocenění si z Francie odvezl. Liberecký Jan Sýkora nechybí v ideální jedenáctce (spolu s ostravským Kašou), a dokonce se stal čtvrtým nejlepším hráčem turnaje! Toho si zástupci francouzského klubu, kde působí i reprezentační záložník Jaroslav Plašil, nemohli nevšimnout.

„Vešel jsem se do turnajové top 4. Cením si toho, protože to byl náročný a těžký turnaj, byli tam hrozně dobří soupeři. Třeba Mali skončilo třetí na mistrovství světa a Mexiko hrálo s olympijským výběrem. Je příjemné vyhrát takovou cenu,“ řekl rodák z Plzně. „Absolutně ve všech parametrech odpovídal kvalitě hráčů z Portugalska, Francie nebo Anglie,“ ujistil trenér českého výběru Pavel Hoftych.

All star sestava turnaje:

Pereira (Portugalsko, Manchester United)

Contais (Francie, Troyes), Kaša (ČR, Baník Ostrava), Henrique (Portugalsko, Pacos), Chambers (Anglie, Arsenal)

Chalobah (Anglie, Chelsea), Konaté (Francie, Auxerre)

Diaz (Paraguay, Cerro Porteno), Loftus-Cheek (Anglie, Chelsea), Sýkora (ČR, Liberec)

Guirassy (Francie, Lille)

O Sýkorovi služby projevila zájem po jarní části sezony také mistrovská Viktoria Plzeň. S přestupem do rodného města to však neklaplo. „O nějakém zájmu jsem zaslechl, ale svému manažerovi i v Liberci jsem řekl, že to před koncem sezony řešit nechci. A pak jsem hned odjel s reprezentací do Francie, takže jsem to ještě neřešil, nikdo se mnou ani nemluvil, nechávám to být. Zatím se ani nikdo neozval,“ odmítl Sýkora námluvy s mateřskou Plzní.

Zahraniční angažmá by ho však lákalo. Na turnaji v Toulonu se dal do řeči s bývalým reprezentačním útočníkem Janem Kollerem, u kterého vyzvídal, jak probíhalo jeho první zahraniční angažmá. "Byl to zajímavý rozhovor. Spoustu jsme se (se spoluhráčem Matějem Pulkrabem, pozn. autora) toho dozvěděli," prozradil liberecký univerzál.

Konkrétní nabídka do Liberce však zatím nepřišla. Je tedy pravděpodobné, že bude i v příští sezoně oblékat dres Slovanu, k čemuž by mělo pomoct i setrvání oblíbeného trenéra Jindřicha Trpišovského. „Jsem rád, že trenér zůstal v Liberci. Jestli se mnou nebude mít Slovan nějaké jiné plány a bude chtít, abych zůstal, budu rád. Stále jsem hráč Liberce a budu se hlásit na přípravu tam,“ dodal 22letý fotbalista.

Český tým do 20 let na turnaji v Toulonu

Brankáři: Vojtěch Vorel (Sparta), Luděk Vejmola (Boleslav)

Obránci: Oldřich Byrtus (MFK Frýdek-Místek), Denis Granečný (Ostrava), Lukáš Hůlka (Boleslav), Petr Chýla (Slovácko), Filip Kaša (Ostrava), Patrizio Stronati (Austria Vídeň), Jan Štěrba (Olomouc)

Záložníci: Šimon Falta (Olomouc), Jakub Fulnek (Jihlava), Petr Kodeš (Teplice), Milan Lutonský (Brno), Ondřej Machuča (Liberec), Dominik Preisler (Dukla), Jan Sýkora (Liberec), Daniel Tetour (Dukla)

Útočníci: Matěj Pulkrab (Sparta), Lukáš Buchvaldek (Budějovice), Tomáš Chorý (Olomouc)

Ostrava - Liberec: Sýkora procedil míč Šromovi mezi nohama – a Liberec vede
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud