Další sponzor pro ligu? Fortuna by měla jít do jména soutěže za dva roky | iSport.cz
2. srpna 2016 • 09:57

Další sponzor pro ligu? Fortuna by měla jít do jména soutěže za dva roky

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Rousek vs. Forman. Kdo víc ví o sparťanské kabině? SE SIMONOU: Rousek vs. Forman. Kdo víc ví o sparťanské kabině?
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedním ze sponzorů první fotbalové ligy se  stane sázková kancelář Fortuna. Společnost bude podle Lidových novin dvě sezony přispívat do tuzemského fotbalu 25 miliony korun, které by měly putovat hlavně do nižších soutěží v čele s druhou ligou, a poté by se měla stát titulárním sponzorem nejvyšší soutěže. Tím je momentálně od minulého týdne firma ePojisteni.cz.Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ale listu dohodu nepotvrdil, stejně jako Fortuna. "Počkejte si na páteční tiskovou konferenci," uvedl Pelta. "S FAČR jsme v kontaktu dlouhodobě a o možnostech vzájemné spolupráce diskutujeme," dodal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Minulý čtvrtek se novým titulárním sponzorem první ligy stal internetový vyhledávač pojištění ePojisteni.cz, který nahradil v názvu loterijní společnost Synot. Smlouva byla uzavřena na dva roky. Finanční záležitosti kontraktu nebyly zveřejněny, Synot údajně dával do ligy 60 milionů korun.

Podle Lidových novin se vyhledávač ePojisteni.cz stal titulárním sponzorem ligy i proto, že jedním z dalších partnerů asociace je jiná sázková společnost Tipsport a soutěž tak nemůže nést název Fortuna liga.

Fortuna je nejstarší českou kurzovou sázkovou kanceláří a na tuzemském trhu jí co do objemů přijatých sázek patří druhé místo za Tipsportem. Navíc je největší společností svého druhu ve střední Evropě, vedle Česka nyní působí také na Slovensku a v Polsku. Do fotbalu přispívala už v minulosti, byla například generálním partnerem pražské Sparty.

Jedním ze spoluzakladatelů společnosti byl textař a možný kandidát na českého prezidenta Michal Horáček. Na konci roku 2004 koupila Fortunu společnost Penta.

Podle informací iSport.cz by se navíc vedle Fortuny měl v pozici velkého ligového sponzora ocitnout ještě jeden subjekt napojený na společnost CEFC, která je většinovým vlastníkem pražské Slavie a také partnerem reprezentace. Mohlo by jít o leteckou společnost Travel Service, v níž CEFC drží necelých 50 procent akcií.

 


Články odjinud


Články odjinud