CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Boleslav 2:1. Domácí slaví první výhru

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Jihlavy zvítězili v předehrávce 13. kola ePojisteni.cz ligy nad Mladou Boleslaví 2:1 a před vlastním publikem slaví první vítězství v sezoně. Prvního triumfu na lavičce Vysočiny se tak dočkal Michal Bílek, který měl šťastnou ruku při výběru základní sestavy. O prvním zisku tří bodů rozhodl ve druhé půli Jozef Urblík, naopak Středočeši zůstávají na druhém místě a po víkendu už mohou být čtvrtí.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už ve druhé minutě, ale Mebrahtovu střelu z hranice šestnáctky zastavila tyč. Za deset minut ze své první šance udeřili domácí. Zoubele vysunul Rabušice, který se dostal mezi stopery a zblízka přehodil padajícího brankáře Diviše.

Vedení ale Jihlavě vydrželo jen do 18. minuty. Hosté rozebrali obranu soupeře a Přikrylův centr zužitkoval hlavou Klobása. O chvíli později si na Matějovského centr za obranu naběhl Přikryl, ale gólmana Hanuše zblízka nepropálil.

Domácí drželi s favoritem krok a na konci první půli ho zatlačili. Zoubele se dostal k odraženému míči a vystřelil těsně vedle, Krejčí pak po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno.

V úvodu druhého poločasu Jihlavu podruhé zachránila tyč, kterou tentokrát z úhlu trefil Přikryl. V 67. minutě Vysočina získala zpátky vedení. Urblík se dostal k odraženému míči a přízemní střelou k tyči překonal Diviše. Dvacetiletý slovenský záložník v desátém utkání v české lize zaznamenal premiérový gól.

Mladoboleslavští si v závěru ani s příchodem druhého nejlepšího střelce ligy Chramosty nevypracovali vyloženou šanci a poprvé v tomto ročníku venku prohráli.

13. kolo první fotbalové ligy:

FC Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 12. Rabušic, 67. Urblík - 18. Klobása. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Štěpánek, Tlustý, Hanuš - Přikryl, Kúdela, Pauschek. Diváci: 2594.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) - Rabušic (90.+1 Ikaunieks). Trenér: Bílek.
M. Boleslav: Diviš - Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman - Matějovský, Mareš - Vukadinovič (73. Chramosta), Klobása, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

RYCHLÝ SESTŘIH: Jihlava - Mladá Boleslav 2:1

Jihlava - Mladá Boleslav: Rosa poslal odražený balon do středu brány, Diviš jistý

Jihlava - Mladá Boleslav: Da Silva chyboval, jihlavskou akci zakončil Krejčí

Jihlava - Mladá Boleslav: K vítězství má blíže Jihlava, Urblík navýšil na 2:1

Jihlava - Mladá Boleslav: Rabušic posunul na Batioju, ten pálil jen do středu brány

Jihlava - Mladá Boleslav: Přikryl přihrál pád, dostal žlutou kartu

Jihlava - Mladá Boleslav: Matějovský prostrčil balon Přikrylovi, ten trefil tyč

Jihlava - Mladá Boleslav: Přikryl si předkopl balon a Hanuše nepřekonal

Jihlava - Mladá Boleslav: Batioja pálil moc vysoko

Jihlava - Mladá Boleslav: V závěru poločasu zahrozil Rabušic

Jihlava - Mladá Boleslav: Krejčí v záklonu hlavičkoval po rohu nepřesně

Jihlava - Mladá Boleslav: Zoubele se dostal k odraženému balonu, střela se do brány nevešla

Jihlava - Mladá Boleslav: Přikryl z otočky nacentroval do vápna, připravený Klobása vyrovnal na 1:1

Jihlava - Mladá Boleslav: Jihlava po rohu rozvlnila boční síť

Jihlava - Mladá Boleslav: Rabušic šikovně přeloboval Diviše, Jihlava vede 1:0

Jihlava - Mladá Boleslav: Mebrahtu upadl ve vápně, rozhodčí penaltu nenařídil; po rohu byl pozorný Hanuš

Jihlava - Mladá Boleslav: Mebrahtu poslal balon do tyče

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40