18. února 2017 • 19:27

CELÝ SESTŘIH: Slavia – Jihlava 2:0. Dvěma góly rozhodl kapitán Škoda

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Slavie porazili na úvod jarní části sezony Jihlavu 2:0. Duel 17. kola ePojisteni.cz ligy rozhodl dvěma brankami Milan Škoda, který ve 28. minutě otevřel skóre a v 51. minutě proměnil spornou penaltu. Červenobílí tak pod koučem Jaroslavem Šilhavým neprohráli ani v patnáctém soutěžním utkání a minimálně na dvě hodiny poskočili do čela tabulky, odkud je může opět sesadit Plzeň. Jihlava zůstala předposlední. Zápas začal kvůli problémům s osvětlením o 15 minut později.

Slavii chyběl kvůli kartám čerstvý vítěz mistrovství Afriky Ngadeu a trenér Šilhavý v jarní premiéře vsadil na útočné rozestavení s dvěma hroty. V základní sestavě scházel také kapitán Bílek. Pražané před 14 tisícovkami diváků od začátku dominovali a hosté s velkým štěstím a díky skvěle chytajícímu Hanušovi prohráli první poločas jen o jednu branku.

V osmé minutě se do úniku dostala jedna za slávistických posil Sýkora, ale místo střely zbytečně přihrával a z šance nic nebylo. Po dvaceti minutách poprvé ukázal své umění bývalý gólman Pražanů Hanuš, když po Sýkorově centru famózně vytáhl Škodovu hlavičku na tyč.

Domácí se dočkali v 28. minutě, kdy Frydrych dlouhým pasem za obranu našel Škodu, ten si míč posunul do běhu a sám před Hanušem nezaváhal. Slávisté dál svírali soupeře před jeho vápnem, ale Zmrhal z úhlu těsně minul a ve 43. minutě po dorážce po rohu zkazila Škodovi radost tyč.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 2:0. Výhru řídil kapitán Škoda

Hostující brankář Hanuš se proti bývalému klubu překonával a v závěru poločasu nejprve vyrazil Frydrychovu střelu a ihned poté téměř zázračně s pomocí tyče i Mešanovičovu dorážku.

Po pauze už slávisté vedení pojistili. Štěpánek fauloval Sýkoru na hranici pokutového území a sudí se rozhodl nařídit penaltu. Škoda ji v 51. minutě s pomocí břevna proměnil. Desátým gólem v ligové sezoně se dotáhl na nejlepší střelce sezony bratra Michala a sparťana Lafatu.

Jihlava až za nepříznivého stavu 0:2 začala více hrozit. Pavlenka ale vykopl Ikaunieksovu pohotovou střelu a v 58. minutě mu po dalekonosné ráně od Dvořáka, slavícího v neděli 28. narozeniny, pomohla tyč. Mezitím na druhé straně hlavou ve vyložené pozici minul Zmrhal.

Domácí po druhé trefě polevili a hosty mohl dostat zpět do utkání střídající Rabušic, v 78. minutě však z úhlu minul. Na druhé straně přestřelil Ščuk.

V Edenu před výkopem nesvítila světla

Zápas 17. kola první ligy mezi fotbalisty pražské Slavie a Jihlavy začal o čtvrt hodiny později oproti původně plánovanému času výkopu. Důvodem byly problémy s osvětlením na stadionu v Edenu.

Úvodní jarní zápas slávistů měl odstartovat v 16:30, už před utkáním se však v aréně objevily problémy s elektřinou. Světla chvíli svítila, pak zase zhasla a to se několikrát opakovalo. Podařilo se je opět nahodit až po plánovaném času, kdy měl duel začít.

Problémy s osvětlením měla Slavia i v posledním podzimním domácím kole s Mladou Boleslaví. Listopadový zápas tehdy byl od 34. minuty na více než čtvrthodinu přerušen a Pražané nakonec zvítězili 2:1. Podle regulí musí utkání od přerušení opět začít nejpozději do hodiny, jinak by byl předčasně ukončeno.

Hosté:

Domácí: Pavlenka – Frydrych, Deli, Lüftner, Flo – Sýkora, Hušbauer (79. Ščuk), Barák, Zmrhal – Mešanović (71. Tecl), Milan Škoda (C) (88. Van Buren).

Hosté: Hanuš – Tlustý, Krejčí (C), Štěpánek, F. Novotný – Hronek, Fulnek (77. Vaculík), Urblík, Batioja (85. Popović) – D. Ikaunieks (64. Rabušic), Dvořák.

Slavia - Jihlava: Ščuk zakončil nadějný brejk střelou nad bránu

Slavia - Jihlava: Hronek se uvolnil na hranici vápna, ale vystřelil jen doprostřed

Slavia - Jihlava: Ikaunieksovu šanci zmařil Pavlenka

Slavia - Jihlava: Po souboji Štěpánka se Sýkorou kopal Škoda penaltu a o břevno dal na 2:0

Slavia - Jihlava: Hanuš čaruje! Na zemi zastavil Mešanovičovu dorážku

Slavia - Jihlava: A zase Škoda – tentokrát trefil tyč

Slavia - Jihlava: Úplně volný Zmrhal netrefil bránu

Slavia - Jihlava: Valká šance! Škoda tečoval balon těsně vedle brány

Slavia - Jihlava: Mešanovič se řítil na Hanuše, ale slabou střelou ho nepřekonal

Slavia - Jihlava: Škoda propálil Hanuše a Slavia vede 1:0

Slavia - Jihlava: Skákavou Barákovu střelu Hanuš lapil

Slavia - Jihlava: Zmrhal vypálil z dálky mimo bránu

Slavia - Jihlava: Fantastický Hanuš! Škodovu hlavičku vyškrábl na tyč

Slavia - Jihlava: Tribuna Sever ukázala velké choreo s prostředníčkem

Slavia - Jihlava: Škoda se dostal ke střele, ale balon trefil jen slabě

Slavia - Jihlava: Dvořák byl volný před Pavlenkou, ale vystřelil slabě

Slavia - Jihlava: Sýkora v jasné šanci místo střely přihrával