Sparta v akci: na tréninku torzo bez Rosického, Stramaccioni tahal balony | iSport.cz
Jan Vacek
10. července 2017 • 19:14

Sparta v akci: na tréninku torzo bez Rosického, Stramaccioni tahal balony

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | V plné přípravě na novou sezonu je pražská Sparta. Na soustředění v Bad Häringu trénuje na více frontách. V pondělí odpoledne se na trávníku objevilo pouze jedenáct hráčů, posily Marc Janko a Tal Ben Chaim zamířily do bazénu, Tomáš Rosický pak zůstal v posilovně.Bad Häring, malebná vesnička v německém pohraničí. Krátce před šestou odpolední se z luxusního hotelu začnou na nedaleké hřiště trousit skupinky hráčů. Není jich moc. Pouze jedenáct. Zbytek kádru zůstává pod střechou. Někdo dopřeje úlevu svalům v bazénu, někdo míří do posilovny. Třeba Tomáš Rosický. Čekalo se, že vyběhne na hřiště, ale plány se změnily.

Na zeleném pažitu se tak objevuje pouze jedenáct jmen. Václav Kadlec, Lukáš Juliš, Ondřej Zahustel či Josef Šural. Ještě než hráči zahájí uvolněnější pozápasový trénink, naskytne se zajímavý obraz.

Kliďas Stramaccioni? Zatím nepěnil, usmívá se Mareček. Z tréninků je rozbitý

Napříč hřištěm si to štráduje hlavní trenér Andrea Stramaccioni, přes rameno velkou síť napěchovanou balony. Co na tom, že má v rámci realizačního týmu k ruce celou řadu pomocníků. Když zmerčí objektivy fotoaparátů, krátce se usměje a začne chystat cvičení pro své svěřence.

Janko: Často čtete o kolapsu hráčů. Proto nabírám kondici pomalu

Odpolední tréninková jednotka se nese v klidném duchu. Spíš jde o vyklepání únavy z náročného nedělního zápasu proti Dynamu Kyjev. Nezbytné protažení, krátké hrátky s balonem. Potom výklus a znovu důkladný strečink. Nic nepodcenit a vyhnout se tak riziku zranění, to je hlavní motto. Letenský celek totiž trápí řada zdravotních trablů, z různých důvodů nemohou naplno trénovat Janko, Ben Chaim, Rosický, Hovorka, Costa, Néstor. Nově i Vácha.

Skupinka na odpoledním tréninku proto připomíná spíš torzo. To se ale má do startu nové sezony rozhodně změnit.

Janko: Často čtete o kolapsu hráčů. Proto nabírám kondici pomalu
Janko: Často čtete o kolapsu hráčů. Proto nabírám kondici pomalu

 


Články odjinud


Články odjinud