CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:0. Výhru zařídili Šisler a Kalabiška

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Karviné vstoupili do nové prvoligové sezony vítězstvím 2:0 nad Jihlavou. Domácí góly dali Jan Šisler z penalty a Jan Kalabiška, který si v první půli průnikem do vápna řekl i o pokutový kop. Karviná nad týmem z Vysočiny vyhrála v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a prvoligová premiéra jihlavského kouče Ivana Kopeckého tak dopadla nezdarem.

I když to tak zprvu nevypadalo, z premiéry Karviné a Jihlavy se především v první půli vyklubala zajímavá partie. Úvodní platonická převaha Vysočiny vyzněla do ztracena i proto, že Zoubele v 10. minutě technickým pokusem z velkého vápna těsně minul tyč.

Karviná se rozehrávala pomaleji. Ale v 15. minutě měl gól na noze po průniku Wágnera Štěpanovský, leč zblízka trefil gólmana Rakovana. Zápas pak hlavně ze strany domácích nabíral na obrátkách a v 33. minutě se dočkali vedoucího gólu, když faul na Kalabišku z penalty potrestal Šisler.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:0. Výhru Slezanů zařídili Šisler a Kalabiška

Jihlava se ale v Karviné sympaticky tlačila dopředu. Ve 40. minutě se vyznamenal gólman Berkovec , který s námahou vyškrábnul gólovou hlavičku Hronka z malého vápna. Vzápětí ale předvedl famózní zákrok na druhé straně i Rakovan, který po rychlé souhře Kalabišky s Wágnerem chytil skoro jasný gól Štěpanovskému.

Domácí měli druhou půli už pod kontrolou. A pomohl k tomu uklidňující druhý gól. Celou akci však založil nepřesnou rozehrávkou na vlastní polovině hřiště jihlavský Kryštůfek, míč postupně doputoval až do vápna k Panákovi, který ho ideálně nabil do zakončení Kalabiškovi a domácí od 57. minuty vedli 2:0.

Druhý gól už zjevně otupil hostující snahu a Jihlava už v závěrečné půlhodině nebyla nebezpečná. Karviná ji od svého loňského postupu porazila potřetí v řadě.

Karviná - Jihlava: Šance Jihlavy! Na centr Hronka naskakoval Dvořák, skóre se neměnilo

Karviná - Jihlava: Gól! Kalabiška z voleje trefil na vzdálenější tyč, 2:0

Karviná - Jihlava: Rakovan zlikvidoval jasnou šanci Štěpanovskému a zlobil se na spoluhráče

Karviná - Jihlava: Hronek mohl vyrovnat! Berkovec se vyznamenal

Karviná - Jihlava: Penalta! Kryštůfek nedovoleně zastavil Šislera, ten poslal Karvinou do vedení

Karviná - Jihlava: Wágner parádně nahrál Štěpanovskému, s jeho střelou si poradil Rakovan

Karviná - Jihlava: Parádní Rakovan! Takhle si vyběhl z brány a zmařil šanci Karviné

Karviná - Jihlava: Velké štěstí Karviné! Tady chybělo málo a Berkovec mohl lovit míč ze sítě