CELÝ SESTŘIH: Dukla - Baník 2:0. Výhru řídil dvougólový Holenda

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Dukly v předehrávce sedmého ligového kola porazili nováčka Ostravu 2:0 díky gólům Jana Holendy. Pražané prodloužili domácí vítěznou sérii v nejvyšší soutěži na šest zápasů. Naopak Baník pošesté za sebou nevyhrál.

Dukla do utkání výborně vstoupila a už ve třetí minutě otevřela skóre. Debutant v základní sestavě Holík nacentroval do šestnáctky na Holendu a ten hlavičkoval přesně k tyči.

O chvíli později se mezi domácími obránci protáhl De Azevedo , který nejprve z úhlu trefil gólmana Radu a z dorážky míč poslal nad branku. Na druhé straně Holenda našel v ideální pozici Mustedanagiče, ale bosenského mladíka zradilo zpracování.

Oba týmy v závěru prvního poločasu zahodily slibné příležitostí. Holík po průniku za obranu vystřelil jen do boční sítě, ostravský útočník Stáňa se uvolnil v pokutovém území, ale z voleje vypálil nad břevno.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Ostrava 2:0. Výhru vystřelil dvougólový Holenda

Ve druhém poločase diváci dlouho čekali na zajímavější akci. Až v 59. minutě Jakub Šašinka v šestnáctce přetlačil Ostojiče, ale sám před Radou trefil zblízka jen brankáře Dukly. Kušnír z přímého kopu o kousek minul branku Baníku.

V 71. minutě dejvické mužstvo přidalo pojistku. Holík vyslal po křídle Kušníra a ten před brankou našel nepokrytého Holendu, který v zakončení nezaváhal. Nejlepší střelec Dukly dal v sezoně už čtyři ligové góly.

Svěřenci Jaroslava Hynka v tomto ročníku na Julisce vyhráli i třetí zápas bez inkasované branky a Baník v nejvyšší soutěži zdolali potřetí za sebou.

Domácí: 3. Holenda, 72. Holenda

Hosté:

Domácí: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda.

Hosté: Vašek (C) – Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný – de Azevedo (86. Hykel), R. Hrubý, Hlinka (81. O. Šašinka), Stáňa (65. Sus) – J. Šašinka, Poznar.

Dukla - Ostrava: Ondřej Šašinka vypálil z dálky kousek vedle tyče

Dukla - Ostrava: Jako tank! Holenda vletěl do beka a gólmana a dal na 2:0 pro Duklu

Dukla - Ostrava: Kušnír poslal přímý volný kop kousek mimo šibenici

Dukla - Ostrava: Šašinka odstavil Ostojiče, ale ve vyložené šanci pálil přímo do Rady

Dukla - Ostrava: Podaný zkusil zaskočit Vaška střelou z úhlu, ale přestřelil bránu

Dukla - Ostrava: Preisler se hnal do šance, na poslední chvíli před ním zasáhl Pokorný

Dukla - Ostrava: Velká šance pro Stáňu – obránci si ho nevšímali, ale netrefil bránu

Dukla - Ostrava: Holík zaútočil ze strany, trefil jen boční síť

Dukla - Ostrava: De Azevedo zkusil překvapit Radu z přímáku, ten balon vyboxoval

Dukla - Ostrava: Hrubého ránu z hranice vápna Rada kryl

Dukla - Ostrava: Mustedanagič vypálil po hvizdu, trefil tyč, dostal žlutou

Dukla - Ostrava: Holenda chystal šanci pro Mustedanagiče, ten jenom promáchl míč

Dukla - Ostrava: De Azevedo zblízka vysoko přestřelil bránu

Dukla - Ostrava: Holenda se bleskově prosadil a Dukla vede 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46