23. října 2017 • 23:00

Sudí podle komise chybovali. Spartě odpustili penaltu, Baroš fauloval

720p360p
Jablonec - Sparta: Michal Kadlec zasáhl míč úmyslně rukou, Ardeleanu penaltu nezapískal
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi

Dvě chyby udělali podle komise rozhodčích sudí v uplynulém 11. kole první fotbalové ligy. V sobotním duelu v Jablonci odpustili Spartě v závěru utkání penaltu po úmyslné ruce Michala Kadlece, v páteční předehrávce zase neodpískali útočný faul ostravského Milana Baroše, který předcházel vedoucímu gólu Baníku proti Olomouci.

Bývalý reprezentační útočník v 54. minutě naskočil do hostujícího brankáře Miloše Buchty, rozhodčí Miroslav Zelinka ale nechal hru pokračovat a po následném centru otevřel skóre Robert Hrubý. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.

"Vedoucímu gólu předcházel útočný faul. Komise rozhodčích ale situaci rozhodčímu jako hrubou chybu nevytkla, branka padla až po následné akci. Rozdíl by byl, kdyby branka padla ihned po faulu," uvedla komise rozhodčích v prohlášení na twitteru.

V sobotním zápase Jablonce se Spartou se v 90. minutě dopustil chyby asistent Miroslav Fišer, který nesignalizoval hlavnímu sudímu úmyslnou hru rukou hostujícího Kadlece. Ten při akci domácího Ondřeje Mihálika sáhl ve vápně po míči, ale penalta se k údivu Severočechů nepískala. Už by ale s největší pravděpodobností nic neřešila, protože Letenští v tu chvíli vedli 3:0 a výsledek udrželi.

Naopak správně rozhodčí podle komise nařídili penaltu v nedělním utkání mezi Slavií a Libercem za ruku domácího Jana Bořila ve vápně. Slovan v 73. minutě z pokutového kopu zvýšil na 2:0 a nakonec v Edenu nečekaně vyhrál 2:1. "Šlo o úmyslnou ruku. Takže správné nařízení pokutového kopu," uvedla komise.

720p 360p

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H