a dozvíte se vše jako první.
23. října 2017 • 23:00

Sudí podle komise chybovali. Spartě odpustili penaltu, Baroš fauloval

720p360p
Jablonec - Sparta: Michal Kadlec zasáhl míč úmyslně rukou, Ardeleanu penaltu nezapískal
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech

Dvě chyby udělali podle komise rozhodčích sudí v uplynulém 11. kole první fotbalové ligy. V sobotním duelu v Jablonci odpustili Spartě v závěru utkání penaltu po úmyslné ruce Michala Kadlece, v páteční předehrávce zase neodpískali útočný faul ostravského Milana Baroše, který předcházel vedoucímu gólu Baníku proti Olomouci.

Bývalý reprezentační útočník v 54. minutě naskočil do hostujícího brankáře Miloše Buchty, rozhodčí Miroslav Zelinka ale nechal hru pokračovat a po následném centru otevřel skóre Robert Hrubý. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.

"Vedoucímu gólu předcházel útočný faul. Komise rozhodčích ale situaci rozhodčímu jako hrubou chybu nevytkla, branka padla až po následné akci. Rozdíl by byl, kdyby branka padla ihned po faulu," uvedla komise rozhodčích v prohlášení na twitteru.

V sobotním zápase Jablonce se Spartou se v 90. minutě dopustil chyby asistent Miroslav Fišer, který nesignalizoval hlavnímu sudímu úmyslnou hru rukou hostujícího Kadlece. Ten při akci domácího Ondřeje Mihálika sáhl ve vápně po míči, ale penalta se k údivu Severočechů nepískala. Už by ale s největší pravděpodobností nic neřešila, protože Letenští v tu chvíli vedli 3:0 a výsledek udrželi.

Naopak správně rozhodčí podle komise nařídili penaltu v nedělním utkání mezi Slavií a Libercem za ruku domácího Jana Bořila ve vápně. Slovan v 73. minutě z pokutového kopu zvýšil na 2:0 a nakonec v Edenu nečekaně vyhrál 2:1. "Šlo o úmyslnou ruku. Takže správné nařízení pokutového kopu," uvedla komise.

720p 360p

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 0:3. Výhru zařídil Šuralův hattrick

1.  Plzeň 13 13 0 0 28:4 39
2.  Olomouc 13 7 5 1 20:9 26
3.  Slavia 13 7 4 2 19:5 25
4.  Sparta 14 7 4 3 18:11 25
5.  Liberec 13 7 2 4 21:15 23
6.  Jablonec 13 5 5 3 19:15 20
7.  Teplice 13 5 4 4 18:16 19