CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Brno 1:0. Rozhodl Zelený, Tecl nedal penaltu

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce ve 13. kole první ligy doma porazili Brno 1:0 a slaví první výhru po více než měsíci. V tabulce se Severočeši vrátili na šestou příčku, naopak Brno je po deváté prohře v sezoně poslední. Jediným gólem utkání rozhodl Jaroslav Zelený, Stanislav Tecl neproměnil penaltu.

Jablonci vyšel vstup do zápasu a vidět byl hlavně levý záložník Zelený. Ve druhé minutě sice v šanci ještě podklouzl, ale krátce na to hostující obranu zaskočilo, že se stoper Hübschman zapojil na křídle do kombinace, bývalý reprezentant ideálním centrem našel volného Zeleného a ten hlavou poslal domácí do vedení.

Severočeši byli nadále lepším týmem a po půlhodině hry mohli vedení navýšit poté, co sudí Orel odpískal pokutový kop za faul Kijanskase na Tecla. Sám faulovaný si vzal míč, ale brankář Melichárek nejlepšího střelce domácích vychytal, když byl včas u tyče.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Brno 1:0

Brno se prosazovalo minimálně. Když už se před Kratochvílem otevřela obrana, vystřelil z dálky slabou střelu, která navíc mířila vedle. Neuspěl ani Škoda.

Po změně stran měl další velkou šanci jablonecký kanonýr Tecl, ale zblízka gólmana neobstřelil. Největší příležitost Brňanů na srovnání spálil v 60. minutě Koné, který v ideální pozici po centru z levé strany hlavičkoval jen do náruče gólmana Valeše.

Jablonec si už vedení uhlídal, naopak ho ještě mohl navýšit, ale Tecl ani napotřetí nevyzrál na Melichárka a Diviš pálil vedle.

Domácí: 4. Zelený

Hosté:

Domácí: Valeš – Matěj Hanousek, Hübschman (C), Pernica, Holeš – V. Kubista, Trávník, Zelený, Jovović (67. Jaroslav Diviš) – Doležal (71. Mihálik), Tecl (88. Janetzký).

Hosté: Melichárek (C) – Kijanskas, Pavlík, T. Pilík, Vraštil – Kratochvíl, T. Jablonský (87. Franco Antunes Gomes), Michal Škoda, Polák – Lutonský (46. Fortes), Koné.

Jablonec - Brno: Hlavička Vraštila postrádala patřičnou razanci

Jablonec - Brno: Střídající Mihálik se po chvíli na hřišti dostal do dobré šance, míč skončil v náruči Melichárka

Jablonec - Brno: Hosté zahrozili dalším centrem, po kterém se natahovali Kone a Škoda

Jablonec - Brno: Kone hlavičkou poslal míč přímo do náruče Valeše

Jablonec - Brno: Tecl v dobré pozici nedokázal ideálně trefit míč

Jablonec - Brno: Do šance se dostali také hosté, zkoušel to Kratochvíl

Jablonec - Brno: Penalta nebo ne? Druhý nejlepší střelec ligy Tecl gól ale nedal

Jablonec - Brno: Zelený mohl přidat druhý gól, místo střely ale zpracovával balon

Jablonec - Brno: Domácí si vytvořili šanci hned ve druhé minutě, Zelený ale podklouzl

Jablonec - Brno: Domácí proměnili aktivitu v úvodní gól, Zelený se trefil na 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34