Stanciu: Vatajelu volal, kdy už přijedu. Rekordní částka mě nerozhodí | iSport.cz
23. ledna 2018 • 15:24

Stanciu: Vatajelu volal, kdy už přijedu. Rekordní částka mě nerozhodí

Autor: dvo
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednání skončila, rumunský záložník Nicolae Stanciu patří pražské Spartě. Na Letné, kde podepsal smlouvu do června 2021 a stal se nejdražší posilou v historii české ligy, se potká s krajanem Bogdanem Vatajeluem. „Od chvíle, kdy se začalo jednat o mém příchodu do Prahy, si voláme v podstatě denně. Během soustředění ve Španělsku mi pořád psal, kdy už přijedu,“ prozradil 24letý záložník v rozhovoru pro klubový web.Po podpisu smlouvy mu připadne nejen magické číslo deset, které naposledy ve Spartě nosil Tomáš Rosický. Od nejdražší posily v historii české ligy se očekává mnohé. Především to, že pozvedne mdlou hru výběru trenéra Stramaccioniho a zacelí díru na pozici tvořivého záložníka, který Letenským v průběhu sezony citelně scházel.

„Byl to jeden z důvodů, proč jsem nabídku přijal. Ale nemyslím si, že je to pouze o jednom hráči. Vždy záleží na celém mužstvu. Viděl jsem několik zápasů a znám hodně hráčů. Bude důležité pracovat jako tým, abychom dosáhli těch správných výsledků a byli společně úspěšní,“ řekl Stanciu.

Rekordní přestupová suma, která podle informací deníku Sport dosahuje 3,5 milionu eur (96 milionů korun), ho nezatěžuje. V totožném postavení se nacházel už v Belgii, Anderlecht ho ze Steauy kupoval za 10 milionů eur.

„Není to pro mě věc, kvůli které bych se měl cítit pod tlakem. Budu se snažit předvádět, co nejlepší výkony a pomáhat vyhrávat zápasy v dresu Sparty. Všechno ostatní je nepodstatné,“ odmítá si připouštět zvšený tlak.

Nicolae Stanciu přichází v úterý na trénink Sparty. Doprovodil ho krajan Bogdan Vatajelu.
Nicolae Stanciu přichází v úterý na trénink Sparty. Doprovodil ho krajan Bogdan Vatajelu.

Dle svých slov zná ve sparťanském kádru hned několik hráčů. Jmenovitě Ria Mavubu a spřátelit se během přestupových námluv stihl se svým krajanem Bogdanem Vatajeluem.

„Jsme v kontaktu velmi často a od chvíle, kdy se začalo jednat o mém příchodu do Prahy, tak si píšeme a voláme v podstatě denně. Během soustředění ve Španělsku mi pořád psal, kdy už přijedu. Celkově mi povídal o klubu i městě a všem kolem, takže se moc těším, až vše poznám osobně,“ prozradil.

Na Letné dle svých slov chce sbírat trofeje. Nic jiného ho nezajímá. „Všichni hrajeme fotbal, abychom vyhrávali trofeje. V dresu Steauy i Anderlechtu bylo mým hlavním cílem vyhrávat trofeje, na velké ambice jsem zvyklý - ať už v domácích soutěžích nebo na evropské scéně. Vím, že v této sezoně to bude těžké, protože ztráta na první místo v lize je velká, ale doufám, že se nám podaří ji snížit co nejvíc a v další sezoně budeme mnohem lepším týmem,“ dodal.

Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy

Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop

 


Články odjinud


Články odjinud