30. ledna 2018 • 19:39

Chramosta se dvakrát trefil za Jablonec. Zbrojovka porazila Austrii

Dva góly během tří minut - taková byla vizitka Jana Chramosty při jeho debutu za Jablonec
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalový útočník Jan Chramosta při své premiéře za Jablonec vstřelil dva góly a pomohl Severočechům k výhře 2:1 nad Hammarby v úvodním utkání přípravného turnaje Atlantic Cup v Portugalsku. Brno zvítězilo na hřišti Austrie Vídeň 2:0 díky dvěma zásahům ruské posily Konstantina Bazeljuka.

Jabloneckým dokonale vyšel úvod. Chramosta už v první minutě otevřel skóre a sedmadvacetiletý útočník, který by do mužstva trenéra Petra Rady měl přijít z Mladé Boleslavi, hned ve třetí minutě zvýšil. Švédský tým ve druhém poločase stihl pouze zkorigovat výsledek.

"Hráči dnes odvedli maximum, vítězství i s ohledem na další přípravu je to cenné. Soupeř byl kvalitní a možná je už i dál v přípravě než my. Měli tam posledních deset minut nějaké náznaky. Naši hráči v prvním trochu ostřejším zápase a na dobrém hřišti odehráli kvalitní utkání," citoval Radu jablonecký web.

Bazeljuk se ve Vídni poprvé prosadil v sedmé minutě hlavou. Krátce po změně stran hráč hostující z CSKA Moska zvýšil. Za Austrii odehrál úvodní poločas český obránce Patrizio Stronati. Brno v jiné sestavě remizovalo s druholigovým Hradcem Králové 1:1 a v devátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězilo.

Ostrava vyhrála oba přípravné duely v Turecku bez inkasovaného gólu. Baník nejprve porazil Jaroslavl 2:0, v jiném složení pak prvoligový nováček zdolal dánské Sönderjyske 1:0. Brankář Jan Laštůvka udržel čisté konto při obnovené premiéře za ostravský tým, kam nedávno přišel ze Slavie.

Olomouc v prvním utkání na tureckém soustředění remizovala 1:1 se srbským týmem Radnički Niš. Karviná podlehla Vratislavi 1:2, Mladá Boleslav rovněž na Kypru prohrála s dalším srbským soupeřem Čukarički 0:1.