Zmrhal: Presink Slavie? Když se povede, nepustíme soupeře za půlku | iSport.cz
15. února 2018 • 14:15

Zmrhal: Presink Slavie? Když se povede, nepustíme soupeře za půlku

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat? RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat?
Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
VŠECHNA VIDEA ZDE

I na rychlých křídelních hráčích s dobrou fyzičkou bude nový herní styl Jindřicha Trpišovského stát. Jedním z nich je i Jaromír Zmrhal, odchovanec Slavie a jedna z opor posledních sezon. Jak si zvyká na hru pod novým koučem a jak se srovnává s její fyzickou náročností?Co číkáte na herní styl, který od vás chce trenér Trpišovský?
"Je to náročnější, to jsme poznali už na kondičním soustředění ve Španělsku. Já osobně mám jiné úkoly, než jsem měl předtím, ale myslím si, že by mi to mohlo vyhovovat. Máme tam teď z kraje hodně náběhů za obranu. Snažíme se rychle přecházet dopředu, a to mám rád, tak se mi snad bude dařit."

Co očekáváte od prvního zápasu v Jihlavě?
"Určitě to nebude vůbec jednoduché, takový není žádný zápas. Už teď, když jsme přijeli do Ostravy, to byl jiný zápas, než na který jsme byli zvyklí od soupeřů v Dubaji. Jsme zpátky v českém fotbale, kde se běhá, bojuje, a když máte míč, nedostanete ani kousek prostoru. Bude to těžší."

Největší změnou je určitě vysoký presink. Jaké je útočit najednou o dvacet metrů výš než předtím?
"Je to těžší i pro soupeře. Když ho dokážeme dobře odpresovat při rozehrávce, nemusí se dostat za půlku. Ale když se jim podaří prokombinovat až k naší bráně, budeme se muset vracet padesát, šedesát metrů, takže to bude fyzicky hodně náročné."

Na konci podzimu v klubu nebyla ideální atmosféra. Věříte, že teď budete silnější?
"Nebylo to úplně ono, ale teď jsme si sedli. Parta se tu s novými trenéry udělala dobrá, myslím, že to bude lepší."

Koho považujete za největšího soupeře v boji o 2. místo?
"Nevím, já bych se radši soustředil na sebe. Ten titul nám už trošičku utekl, ale určitě chceme skončit co nejvýš v tabulce. Nemůžeme ovlivnit, jak budou hrát ostatní, prostě musíme každého porazit. Plzeň je natolik zkušený mančaft, že by neměla ztratit tolik bodů, aby o titul přišla. I když v to budeme doufat."

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Zmrhal: Tak náročnou přípravu jako teď ve Španělsku jsem ještě neměl
720p 360p

Nezmar: Titul? Pokusit se o zázrak je naše povinnost, ale jsem pragmatik
720p 360p

Trpišovský: Můj cíl pro jaro je náročnost. Radši vyhraju 3:2 než 1:0
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze