16. února 2018 • 11:42

Vše o videu ve fotbale: Kolik času má sudí? Proč nesmí zasáhnout trenéři?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová revoluce pokračuje. Videorozhodčí bude v HET lize pomáhat i na jaře. Po podzimní premiéře v zápase Sparty s Mladou Boleslaví (3:0) dojde na video i v nedělním utkání Sparta vs. Liberec. Přečtěte si deset žhavých otázek a odpovědí, které s videem ve fotbale souvisejí.Testy v juniorské lize jsou minulostí, video v posledním podzimním kole vtrhlo i do HET ligy. Pamatujete? Roman Hrubeš z přenosového vozu potvrdil svému jmenovci Karlovi, že míč skutečně přešel brankovou čáru a gól po odrazu od boleslavského brankáře Martina Jedličky platí.

Pořád jde tak trochu o pionýrský projekt: videorozhodčí funguje jen ve vybraných zápasech a sudí se s novinkou teprve sžívají. „Přípravy začínají už tři až čtyři hodiny před utkáním. Všichni rozhodčí musejí být přítomni dvě hodiny před výkopem a protokolem je přesně předepsaná příprava včetně testování komunikátorů,“ prozradil Roman Hrubeš, duchovní otec videa v české lize.

1. Kdy se video používá?

Videorozhodčí přezkoumává pouze zjevné chyby a do utkání může vstoupit jen ve čtyřech přesně daných situacích, které mají přímý vliv na vývoj a výsledek zápasu:

1. góly

2. penalty

3. červené karty (jen přímé udělení ČK, nikoliv druhé žluté karty a ČK)

4. chybná identifikace hráče při udělení karty

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze