CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Brno 1:0. Klokanům pomohla k výhře penalta

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v úvodním jarním kole první ligy Brno 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Zápas rozhodl v 63. minutě z penalty Dominik Mašek a Pražané už výhru udrželi i po vyloučení Siima Lutse z 66. minuty. Bohemians se povedla odveta za lednové prohrané finále zimního turnaje Tipsport ligy s Brnem, naopak kouči Zbrojovky Romanu Pivarníkovi v den jeho 51. narozenin nevyšel návrat do Ďolíčku, kde dříve trénoval.

Na obou týmech týmech bylo patrné, že hrají první zápas jarní části sezony. Nikdo nechtěl udělat chybu a v úvodním dějství se na vyložené šance čekalo marně. Nejblíže ke gólu měl v sedmnácté minutě domácí Reiter, který o křížnou střelou těsně minul zadní tyč. "Klokani" postupně získali mírně navrch, ale Brno bylo v první půli střelecky aktivnější, i když žádný z pokusů brankáře Fryštáka nijak výrazněji neohrozil.

Hned po přestávce pálil z otočky stejnojmenný syn domácího trenéra Hašek, zamířil však těsně nad. Poté převzalo iniciativu Brno a po hodině hry musel Fryšták s vypětím sil vyboxovat balon po centru a následné hlavičce.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Brno 1:0

Za tři minuty udeřilo na druhé straně. Hašek vysunul do úniku Maška, který po kontaktu s brankářem Melichárkem upadl a rozhodčí Franěk bez váhání nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný Mašek a poslal brněnského gólmana na opačnou stranu. "Klokani" skórovali v lize po 270 minutách.

Hned za další tři minuty si ale domácí cestu za výhrou zkomplikovali. Luts zastavil unikajícího protihráče a Franěk ho po druhé žluté kartě vyloučil. Brňané sice soupeře svírali, ale vyloženou šanci z přesilovky nevytěžili. Zbrojovka v nejvyšší soutěži nedala Bohemians gól počtvrté za sebou a poosmé z devíti venkovních zápasů této ligové sezony prohrála.

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 63. Mašek z pen. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Luts - Kryštůfek, Krejčí, Sukup. ČK: 66. Luts. Diváci: 3855.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Martin Hašek ml., Jindřišek - Reiter (77. Vaníček), Mašek (72. Švec), Luts - Nečas (82. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (60. Ashiru), Pilík, Krejčí, Lutonský (75. Juhar) - Zikl (67. Škoda). Trenér: Pivarník.

Domácí: 63. Mašek

Hosté:

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Reiter (77. Vaníček), Jindřišek (C) – Mašek (71. Švec), M. Hašek, Luts – Nečas (82. Kabajev).

Hosté: Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák – R. Acosta (61. Ashiru), T. Pilík, L. Krejčí, Lutonský (75. Juhar) – Zikl (67. Michal Škoda).

Domácí: Švec, Bartek, Záviška, Krch, Bárta, Vaníček, Kabajev

Hosté: Halouska, Sedlák, Škoda, Juhar, Růsek, Ashiru

Domácí: Luts, Luts

Hosté: Kryštůfek, L. Krejčí, Sukup

P. Franěk – Z. Arnošt, V. Boček (J. Machálek)

Bohemians - Brno: Kabajev vypálil z úhlu jen do boční sítě

Bohemians - Brno: Poláka fauloval Jindřišek, Franěk dal druhou žlutou Lutsovi, Bohemka je v deseti

Bohemians - Brno: Melichárek podrazil Maška, ten sám proměnil penaltu a Bohemka vede 1:0

Bohemians - Brno: Hašek vypálil z otočky, bránu těsně přestřelil

Bohemians - Brno: Reiter vypálil z dobré pozice těsně vedle brány

Bohemians - Brno: Nečasova rána Melichárka nevystrašila, proletěla vedle tyče