24. února 2018 • 16:55

CELÝ SESTŘIH: Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 1:0. Acosta sestřelil druhý tým tabulky

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Olomouce v 18. kole první ligy prohráli v Brně 0:1 a mohou přijít o druhé místo v tabulce. Zbrojovka, které výhru zařídil gól Rafaela Acosty z 29. minuty, se vzdálila sestupovému pásmu na pět bodů. Hanácký nováček na hřišti Brna prohrál páté utkání nejvyšší soutěže za sebou bez vstřeleného gólu.

Za Olomouc poprvé v lize hrál Řezníček, který minule nemohl nastoupit proti Plzni, odkud v Sigmě hostuje. Devětadvacetiletý útočník se však proti bývalému týmu moc neprosadil.

Úvod duelu přinesl opatrný fotbal. Oba týmy se rozkoukávaly a v mrazivém počasí se dlouho čekalo na větší šanci. Po několika náznacích se ve 29. minutě prosadili Brňané. Ve skrumáži vybojoval míč Kratochvíl, předal ho Krejčímu, který uličkou našel ještě lépe postaveného Acostu. Uruguayský záložník se přízemní střelou trefil přesně k tyči. Olomoucký gólman Buchta si sice konečky prstů sáhl na míč, ale nedokázal ho vytěsnit do bezpečí.

V závěru prvního poločasu ještě na zadní tyči hlavičkoval brněnský stoper Pavlík, ale z těžké pozice v záklonu neuspěl. Hosté v prvním poločase měli nebezpečné protiútoky, ale defenziva Zbrojovky působila jistě.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Olomouc 1:0

Začátek druhé půle nabídl opět zvýšené úsilí domácích. Ti se málem radovali v 55. minutě. Z hranice velkého vápna vypálil Juhar, Buchta vyrazil míč pouze před sebe a mladík Růsek ho dostal do sítě. Gól však nemohl platit pro ofsajd.

Olomoučtí si po hodině hry vypracovali tutovku po střele Plška, ale v poslední chvíli obránce Kryštůfek tečoval míč těsně vedle branky Melichárka. Brněnský gólman poté dokázal z bezprostřední blízkosti vychytat Sladkého.

V poslední minutě odmítl velkou šanci Hanáků na vyrovnání také Plšek, který z voleje trefil jen boční síť. Sigma nenavázala na domácí remízu 0:0 s vedoucí Plzní a v součtu s podzimem nevyhrála třetí ligové utkání po sobě. Branku Olomouc nevstřelila už 304 minut.

Domácí: 29. R. Acosta

Hosté:

Domácí: Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák – R. Acosta (83. Ashiru), Kratochvíl (90+2. Vraštil), L. Krejčí, Juhar – Růsek (90. Zikl).

Hosté: M. Buchta – Vepřek (C) (76. Yunis), Jemelka, Radaković, Sladký – Falta, Kalvach, Plšek, Houska (64. Hála), Zahradníček (64. Manzia) – Řezníček.

3492 diváků

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 29. Acosta. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Černý. ŽK: Krejčí - Kalvach, Plšek. Diváci: 3492.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Polák - Acosta (83. Ashiru), Kratochvíl (90.+2 Vraštil), Krejčí, Juhar - Růsek (90. Zikl). Trenér: Pivarník.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek (77. Yunis) - Zahradníček (65. Manzia), Houska (65. Hála), Plšek, Kalvach, Falta - Řezníček. Trenér: Jílek.

Brno - Olomouc: Po rohu hostů se míč odrazil k Vepřekovi, jehož rána byla zblokována na další roh

Brno - Olomouc: Acosta obloučkem Poláka, jehož hlavička mířila pouze do rukavic připraveného Buchty

Brno - Olomouc: Acosta využil zmatků před hostující bránou a Zbrojovka vede 1-0 !

Brno - Olomouc: Kratochvíl svým ostrým centrem na zadní tyči nalezl Pavlíka, který však v dobré pozici neuspěl

Brno - Olomouc: Polák po rozehrávce standardní situace napálil míč v dobré pozici pouze do spoluhráče Juhara

Brno - Olomouc: Radost z navýšení skóre zkazil domácímu Růskovi odmávaný ofsajd
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Brno - Olomouc: Houskův centr doputoval k Plškovi, jehož střela z ideální pozice byla zblokována na roh

Brno - Olomouc: Hosté zvyšují svůj tlak, Sladký však Melichárka nepropálil

Brno - Olomouc: Aktivní Manzia nacentroval míč na zadní tyč, Plšek spaluje možnost na vyrovnání