Pavel Janega
18. března 2018 • 10:47

Chybí Spartě týmový duch? Občas si hrajeme svoje zápasy, řekl Štetina

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1! Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1!
Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle už není náhoda. Sparta má skvěle rozehraný zápas, ale po přestávce přestane hrát. Stejně jako v sobotním derby – vede 3:0, nakonec se Slavií remizuje 3:3. „Můžeme si za to sami,“ zlobil se letenský stoper Lukáš Štetina.Štetina byl smolařem úplného závěru. Stanislava Tecla zasáhl do nohy a sudí Pavel Královec po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu. „Byla jasná,“ uznal sparťanský obránce.

Nicméně to nebyl největší důvod promarněného třígólového náskoku. Ten přišel daleko dřív – sparťané znovu odehráli strašidelný druhý poločas.

„Přestali jsme hrát, přestali jsme být aktivní. To, že jsme dostali gól, byla otázka času. Můžeme si za to sami. Uspokojíme se, že vedeme, a jdeme špatnému výsledku naproti. O poločase jsme si přitom říkali, že nesmíme přestat hrát, a my přestali. Koledovali jsme si o to,“ hněval se Štetina.

V případě Sparty se problém druhé půle opakoval již počtvrté v řadě. Čím to je? Jak si to vysvětlit? „Sám nevím,“ pokrčil rameny Štetina. „První poločas hrajeme, co chceme, a druhý ne. V podstatě jsme čelili jedné akci za druhou. To je o hlavě, protože kondičně jsme to, myslím, zvládli. Já jsem sice troškou foukal, protože jsem po nemoci, ale jinak jsem na nikom neviděl, že by nemohl.“

Sparta je momentálně až šestá v tabulce. Derby přitom brala jako ideální utkání pro odraz k lepším výsledkům. Nepovedlo se.

„Celkově ta sezona není dobrá, to vidí všichni. Možná je to o charakteru, protože takové zápasy musíme zvládat jako tým, jít za tím společně. My si ale občas hrajeme svoje zápasy, to není dobré,“ vadí Štetinovi.

Co tím přesně myslel, už nerozvedl.

Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
720p 360p

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
720p 360p

Štetina: Můžeme si za to sami, přestaneme hrát a jdeme špatnému výsledku naproti.
720p 360p

Škoda: Věřili jsme, že s prvním gólem se to zlomí a to se potvrdilo
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze