Rvačka o ligové hity. Plzeň, Slavia i Sparta cílí na posily, kdo je v kurzu? | iSport.cz
7. dubna 2018 • 05:00

Rvačka o ligové hity. Plzeň, Slavia i Sparta cílí na posily, kdo je v kurzu?

Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mají stejné zájmy – v ligové soutěži i na přestupovém trhu. V obou sférách touží Plzeň, Slavia i Sparta dominovat, své konkurenty potřít. Proto v letním přestupovém termínu svedou boj o nejzajímavější hráče HET ligy. V kurzu jsou podle informací deníku Sport především jihlavský snajpr Dávis Ikaunieks, vršovický bijec Benjamin Tetteh, jablonecký technik Lukáš Masopust, zlínský tahoun Ubong Ekpai a olomoucký stoper Václav Jemelka. Proč zrovna tihle hráči? A kdo se z nich líbí Tomáši Rosickému? A jak probíhal boj na přestupovém trhu mezi největšími českými kluby v minulosti?Do konce sezony zbývá ještě osm kol, nicméně české velkokluby už pečlivě spřádají plány na tu další. Ve Štruncových sadech, Edenu i na Letné se proto sportovní šéfové probírají dlouhými seznamy vytipovaných posil, na kterých se vyjímají často stejná jména.

„Je logické, že přední kluby mají zájem pouze o kvalitní hráče a u některého jména se mohou nabídky sejít,“ řekl k tomu Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie Plzeň, která je dlouhodobou orientací na transfery z domácí soutěže proslulá.

Slavia a především Sparta ne, oba kluby obrátily loni v létě svou pozornost při doplňování kádru primárně za hranice. Jenže to dopadlo katastrofálně, a tak na základě poučení z krizového vývoje vezmou HET ligu jako zdroj hráčské kvality znovu na milost.

Všem třem klubům se líbí Dávis Ikaunieks, ofenzivní univerzál z Jihlavy, který má v této sezoně na kontě impozantní bilanci osmi gólů a šesti asistencí. Deník Sport však na základě svých informací identifikoval i další jména, o která se ucházejí vždy nejméně dva z tria úhlavních konkurentů.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu


Články odjinud


Články odjinud