14. dubna 2018 • 18:22

CELÝ SESTŘIH: Baník - Bohemians 2:0. Domácí si polepšili v boji o záchranu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Ostravy zvítězili ve 24. kole první ligy nad Bohemians 1905 2:0 a po dlouhé době se odlepili z posledního místa v tabulce. Baník svou převahu gólově vyjádřil až ve druhé půli trefami Jiřího Fleišmana a Lukáše Pazdery a sérii bez porážky prodloužil na čtyři zápasy. Bohemians 1905 po triumfu nad Plzní zůstali za očekáváním a po šňůře tří výher nad Ostravou nebodovali.

Povzbuzena krátkou sérií tří utkání bez porážky zahájila Ostrava svůj další existenční zápas iniciativně. Tlak Baníku přinesl rychlé první šance a Klokany už v sedmé minutě po hlavičce dezorientovaného stopera Hůlky poprvé v utkání zachránila tyč.

Domácí měli celou první půli navrch a většina jejich nebezpečných akcí šla přes záložníka Hrubého. Ten v 19. minutě jedovatým volejem z velkého vápna jen těsně minul bránu a v 32. minutě se neujala ani příležitost Baroše, který nezvládl zakončení z malého vápna.

Klokani byli do přestávky bezzubí, ale v 36. minutě zničehonic Laštůvku dělovkou z dvaceti metrů pořádně protáhl Hašek. Závěr půle byl znovu v režii Baníku, jenže Procházkův pokus hlavou vyškrábl Fryšták a už v nastavení měl po přímém kopu Hrubého i pořádný díl štěstí, když balon se od břevna odrazil na čáru a zpátky do pole.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Bohemians 2:0. Domácí si polepšili v boji o záchranu

Hosté ani po obrátce nepřipomínali tým, který před týdnem impozantně setnul lídra. Aktivitě soupeře odolávali do 52. minuty. Pak si ale Fleišman zpracoval ve vápně Fillův pas, navedl si míč na střed a i svou labší pravačkou zamířil přesně pod břevno.

Baník ještě zvyšoval frekvenci svých ataků. Fillův pokus vytlačil Fryštát, ale v 59. minutě se po přetaženém rohu do propadlého míče výstavně z voleje opřel Pazdera a jeho bomba zaplula na zadní tyč.

Oživovací pokusy hostující hry kouči Haškovi nevycházely, Laštůvka tak vcelku v poklidu protáhl sérii neprůstřelnosti na 310 minut. Ještě v závěru mohl přidat třetí razítko na výhru Baroš, ale na malém vápně tak dlouho kličkoval, až o míč přišel.

Ostrava si připsala třetí vítězství z posledních čtyř zápasů a posunula se na předposlední místo. Od posledního Brna ji dělí dva body a na příčky zajišťující záchranu ztrácí Baník jediný bod.

Hašek: Venkovní zápasy nezvládáme. Nevím proč, asi je to v hlavě

Pazdera přispěl k výhře Baníku. Jestli jsme na vlně? Věřím, že to tak je, hlásí

Domácí: 52. Fleišman, 57. Pazdera

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman (65. Granečný) – Fillo, R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Baroš (C) (79. Diop), Poznar (86. Jirásek).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Reiter (60. Záviška), Jindřišek (C), Mašek (60. Nečas), M. Hašek, Bartek – Tetteh (72. Kabajev).

Domácí: Budinský, Granečný, Diop, Psyché, Jirásek, Stáňa, Mičola

Hosté: Bárta, Švec, Záviška, Nečas, Vaníček, Bederka, Kabajev

Domácí: Pazdera, de Azevedo

Královec – Nádvorník, Pochylý

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

8664 diváků

Ostrava - Bohemians: Diop využil své rychlosti, jeho zakončení chyběla větší přesnost

Ostrava - Bohemians: Pazdera se po rohu dostal k zakončení z voleje a domácí vedou 2:0 !

Ostrava - Bohemians: Po centru Filla se míč odrazil k Fleišmanovi a ten nedal Fryštákovi šanci 1:0!
Ostrava - Bohemians: Domácí chtěli gól. Byl míč po přímém kopu Hrubého v brance?

Ostrava - Bohemians: Procházka hlavičkoval po standardní situaci Hrubého pouze do rukavic Fryštáka

Ostrava - Bohemians: Procházka dohrával souboj s Reiterem, hostující záložník přepadl přes reklamní banner

Ostrava - Bohemians: Haškův nebezpečně zakroucený pokus Laštůvka vyrazil před sebe

Ostrava - Bohemians: Centr Pazdery našel ve vápně Baroše, který v dobré pozici míč netrefil ideálně

Ostrava - Bohemians: Hrubý ostře vypálil z hranice velkého vápna, míč těsně minul Fryštákovu bránu

Ostrava - Bohemians: Hůlka hlavičkoval míč téměř do vlastní sítě, hosty zachránila tyč