5. května 2018 • 18:24

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 1:1. Plšek srovnal po vlastenci Jemelky

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Olomouce v 27. kole první ligy doma remizovali 1:1 s Bohemians 1905 a ztratili v boji o pohárové příčky. Pražané se ujali vedení díky vlastní brance Václava Jemelky, ale Sigmě se v závěru podařilo po zásahu Jakuba Plška zachránit alespoň bod.

Zápas začal opatrně, ale ve 14. minutě Vaníček pronikl po pravé straně do vápna a jeho centr po zemi si srazil do vlastní branky Jemelka. Bohemians byli i nadále aktivnější a po půlhodině hry mohli přidat druhý gól, ale Tetteha s Haškem skvěle vychytal domácí gólman Buchta.

Dobrý zákrok poté předvedl na druhé straně i Fryšták, který si poradil s nebezpečnou hlavičkou Řezníčka. Před poločasem opět byli Bohemians blízko druhého gólu, ale Tetteh napálil míč do tyče.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 1:1. Plšek srovnal po vlastenci Jemelky

Do druhého poločasu vstoupil domácí výběr náporem, ale jako první zahrozili Bohemians. V 61. minutě se do šance dostal Hašek, ale Buchta domácí podržel a střelu vyrazil na tyčku. Olomouc měla i nadále navrch, ale hru Sigmy dlouho srážely nepřesnosti.

Až v 80. minutě vystřelil Vepřek a Fryšták míč vytěsnil nad břevno. Dvě minuty nato už Olomouc vyrovnala, když se z přímého kopu prosadil Plšek. Domácí záložník skóroval ve třetím utkání po sobě. Sigma tak má na třetím místě dvoubodový náskok před Jabloncem a od páté Sparty, která už je mimo pohárové příčky, ji dělí tři body.

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 82. Plšek - 13. vlastní Jemelka. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Blažej. Bez karet. Diváci: 5206.

Olomouc: Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (71. Yunis), Houska (59. Texl), Plšek, Kalvach, Falta (84. Moulis) - Řezníček. Trenér: Jílek.

Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Bederka, Hůlka, Švec - Záviška (69. Reiter), Jindřišek, Mašek (85. Kabajev), Hašek ml., Vaníček - Tetteh (74. Nečas). Trenér: Hašek st.

Domácí: 81. Plšek

Hosté: 14. Jemelka (vl.)

Domácí: M. Buchta – Hála, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (70. Yunis), Houska (60. Texl), Plšek, Kalvach, Falta (84. Moulis) – Řezníček.

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Bederka, Hůlka, Švec – Záviška (68. Reiter), Jindřišek (C), Mašek (85. Kabajev), M. Hašek, Vaníček – Tetteh (74. Nečas).

Domácí: Reichl, Polom, Yunis, Moulis, Sladký, Manzia, Texl

Hosté: Bárta, Bartek, Reiter, Nečas, Kocić, Kabajev

Ardeleanu – Hrabovský, Blažej

Andrův stadion, Olomouc

5 206 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Olomouc - Bohemians: Domácí se dočkali vyrovnání! Plšek se parádně trefil z přímého kopu 1:1

Olomouc - Bohemians: Vepřek se tvrdě opřel do míče, Fryšták s problémy vyrazil jeho pokus na roh

Olomouc - Bohemians: Kalvach se dostal k odraženému míči, zakončení z voleje skončilo v rukavicích Fryštáka

Olomouc - Bohemians: Obrovská šance! Vaníček předložil míč Haškovi, domácí zachránila tyč!

Olomouc - Bohemians: Halův přízemní centr našel ve vápně Housku, který v ideální pozici mířil vysoko nad bránu

Olomouc - Bohemians: Tetteh z první napálil míč do tyče!

Olomouc - Bohemians: Řezníčkovu hlavičku bravurně vyrazil Fryšták

Olomouc - Bohemians: Buchta zneškodnil Tetteha i dorážku Haška

Olomouc - Bohemians: Václav Jemelka si dal vlastní gól, 0:1
1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56