Trest pro Spartu za chování fanoušků na Baníku: 150 tisíc a podmínka | iSport.cz
10. května 2018 • 17:56

Trest pro Spartu za chování fanoušků na Baníku: 150 tisíc a podmínka

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová, nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová, nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta dostala od disciplinární komise kvůli chování fanoušků při utkání první ligy v Ostravě pokutu 150 tisíc korun a navíc Letenským hrozí, že budou muset odehrát jeden zápas venku bez svých fanoušků. Za porušení povinností pořádajícího klubu byl potrestán i Baník, který musí zaplatit 100 tisíc.Sparta byla potrestána za to, že její příznivci v Ostravě používali pyrotechniku a ničili vybavení stadionu. Vedle pokuty dostala na dvě utkání na soupeřových hřištích podmínku, po jejímž porušení bude fanouškům letenského klubu zakázán výjezd na jeden zápas.

"Ze strany sparťanských fanoušků se jedná o opakované ničení zařízení stadionu při venkovních utkáních. Proto disciplinární komise vyslala varovný signál," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

Sparta bude v podmínce v pátek v Jihlavě a případně i v posledním kole s Bohemians 1905. "Klub si přeje přítomnost svých příznivců na všech venkovních zápasech v této i v následující sezoně, proto si nepřeje v sektoru pro fanoušky ACS žádné projevy, které by mohly vést k uplatnění podmínky od disciplinární komise," uvedla Sparta v prohlášení.

Pokuty ve výši 50 tisíc korun dostaly do disciplinárky Jablonec a Plzeň. Viktoria byla potrestána za to, že při utkání s Karvinou fanoušci používali pyrotechniku a jeden z nich vběhl na hrací plochu. Severočeši pak vedle pyrotechniky v duelu s Libercem musí zaplatit i za napadení člena pořadatelské služby.

Baník - Sparta: Naštvaní hostující fanoušci naházeli sedačky na atletickou dráhu
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinud