SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:1. Remíza zajistila oběma záchranu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slovácka a Zlína se v derby rozešli smírně 1:1. Bod dává oběma jistotu záchrany. Mají sice o tři body víc než předposlední Karviná, ale horší vzájemnou bilanci. Na gól domácího Lukáše Sadílka z 25. minuty odpověděl 11 minut před koncem z penalty Lukáš Železník.

Železník se dostal do první šance už v páté minutě utkání po Bartošákově přihrávce, ale musel zakončovat ve skluzu a míč si Heča pohlídal. Zlín byl i nadále aktivnější a nebezpečnější, Slovácko se k ohrožení Zlámalovy branky nedostávalo.

Až po dvaceti minutách se zbavilo počátečního ostychu a hlavně Sadílek začal obraně hostí hodně zatápět. Ve 24. minutě po Navrátilově centru zakončoval ve vyložené pozici hlavičkou, ale Zlámal jeho pokus s velkou námahou vyrazil. Za minutu si to však Sadílek zopakoval a s přesnější koncovkou vstřelil svůj první ligový gól.

Domácí i nadále dominovali a mohli přidat i další branky. Ve 35. minutě Reinberk sklepával míč pro Daníčka, domácí kapitán ale zamířil těsně vedle pravé tyče, stejně jako těsně před přestávkou Břečka.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:1. Remíza zajistila oběma záchranu

Zlínu opět patřil úvod poločasu, dvakrát do zakončení dostal Železník, ale poprvé ho zastavil Heča, podruhé stoper Krejčí. Po hodině hry byli diváci svědky další šance. Míč po prudké přihrávce od Navrátila prosvištěl pokutovým územím Zlína, našel ho až na zadní tyči Petr, jehož pokus nasměrovat jej do branky zhatila obrana hostí.

V 78. minutě si střídající Vukadinovič v šestnáctce Slovácka vykoledoval faul, protesty domácích proti penaltě byly marné a Železník poslal míč od tyče za Hečova záda. Závěr zápasu se nesl v duchu snahy domácích strhnout vedení znovu na svou stranu, ale větší šanci si už nevytvořili. Remíza jim přesto stačí k záchraně.

Domácí: 25. Sadílek

Hosté: 79. Železník

Domácí: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Reinberk – Janošek (73. Machalík), V. Daníček (C) – Navrátil, Sadílek, Petr (84. Zajíc) – Kubala.

Hosté: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček (C), Traoré – Ekpai (89. Bijimine), Hnaníček (66. V. Vukadinovič), Holzer (76. Džafić) – Železník.

Slovácko - Zlín: Machalíkova střela jen těsně minula zlínskou bránu

Slovácko - Zlín: Kubala šikovně vybojoval míč od Gajiče, který ale svou chybu stihl napravit

Slovácko - Zlín: Petr na Navrátilovu nabídku jen těsně nedosáhl!

Slovácko - Zlín: Železník se ocitl ve slibné šanci, ale mířil těsně vedle Hečovy klece

Slovácko - Zlín: Daníčkova střela šla jen těsně vedle Zlámalovy brány

Slovácko - Zlín: Na podruhé už se Sadílek prosadil, 1:0 pro Slovácko

Slovácko - Zlín: Sadílek mohl poslat Slovácko do vedení! Zlámal jeho šanci vychytal