Sparta chystá změny, na odchodu je až osm hráčů. Kdo by mohl přijít? | iSport.cz
Jan Vacek
30. května 2018 • 04:59

Sparta chystá změny, na odchodu je až osm hráčů. Kdo by mohl přijít?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Otřesnou sezonu nechala za zády, s nadějí už hledí k té příští. Aby v ní Sparta rozjela návrat mezi tuzemskou elitu, nutně potřebuje zvládnout letní přestupové období. A to nejen z pohledu posil, ale také zredukování kádru. Podle informací deníku Sport by mohlo Letenskou kabinu opustit až osm hráčů. Jistý je konec Davida Lafaty a Jonathana Biabianyho, dalším dvěma členům týmu už mělo vedení oznámit, že s nimi nepočítá. Perspektiva dalších dvou drahých posil z loňského léta je nejistá.Ohledně možných posil už toho bylo v souvislosti se Spartou řečeno i napsáno hodně. Klub shání hráče na čtyři konkrétní posty. Rád by přivedl stopera, pravého obránce, defenzivního polaře a útočníka. Na sklonku května ale vedení největšího českého klubu čelí mnohem naléhavější misi: musí zredukovat početný kádr.

Na první pohled to může působit jako prkotina. Formalita. Ukázat na hráče, se kterými nepočítáte, a je to, chtělo by se říct. Realita je ale jiná. Sparta se o tom přesvědčila už v zimě, kdy ještě za éry trenéra Andrey Stramaccioniho horko těžko zužovala obrovsky širokou soupisku.

Osekávání mužstva jí čeká i v následujících dnech a týdnech. Jistý je konec legendárního útočníka Davida Lafaty , jenž se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Z hostování se do Interu Milán vrací Jonathan Biabiany.

Podle informací deníku Sport na Letné nebudou pokračovat ani obránce Michal Kadlec a záložník Rio Mavuba. „Z úst představitelů klubu už jim bylo řečeno, že se s nimi nepočítá,“ informuje zdroj obeznámený s děním v klubu.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud