Chovance jako šéfa sudích schválily také kluby. Řeší se lidé do komise | iSport.cz
25. června 2018 • 14:25

Chovance jako šéfa sudích schválily také kluby. Řeší se lidé do komise

Autor: ,
Reklama
Jozef Chovanec má řídit ligové rozhodčí
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jozef Chovanec stojí zase o kousek blíž tomu, že stane předsedou komise rozhodčích. Ligová fotbalová asociace, tedy profesionální kluby, si to odsouhlasily na dnešním jednání svého výboru. Aby se někdejší hráč a trenér šéfem sudích skutečně stal, ho musí odsouhlasit čtvrteční výkonný výbor."Na návrh předsedy FAČR podpořil dnes Ligový výbor LFA jednomyslně kandidáta FAČR Jozefa Chovance na předsedu nové Komise rozhodčích FAČR," uvedla LFA v prohlášení po dnešním zasedání, na kterém jim Chovance jako kandidáta prezentoval předseda FAČR Martin Malík.

Vzhledem k předchozímu vývoji není Chovancovo směřování na ostře sledovanou židli překvapivé. Stále však platí, že jasno není v otázce zbývajících čtyř členů komise. Jedno místo má zajištěna liga, další obsazuje fotbalová asociace.

Mluví se o šesti kandidátech, a to Petr Mlsna, Pavel Mareš, Jan Jílek, Roman Hrubeš, Martin Wilczek a Radek Příhoda. Ten však podle informací Sportu vypadl a zůstane nadále aktivní s píšťalkou.

V příštích dnech se očekává vyjednávání. Komise rozhodčích v podstatě musí být ve čtvrtek schválena – do startu ligy 20. července zbývají už jenom necelé čtyři týdny, další zasedání výkonného výboru FAČR se koná až v září.

Osmapadesátiletý Chovanec patří mezi československé fotbalové legendy. Získal osm ligových titulů se Spartou a dva nizozemské tituly s PSV Eindhoven. Odehrál i 52 zápasů za československou reprezentaci. Jako trenér přidal na lavičce Sparty další dva tituly, národní tým vedl v letech 1998 až 2001 a startoval s ním na mistrovství Evropy 2000. Trénoval také Příbram, Ružomberok, Slovan Bratislava či Krasnodar.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud