Krmenčík chce pryč? Hlásí se Italové, agent věří, že Plzeň uspokojí | iSport.cz
Jakub Konečný
12. července 2018 • 04:40

Krmenčík chce pryč? Hlásí se Italové, agent věří, že Plzeň uspokojí

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA |  Letošní léto zatím nemá z pohledu Viktorie Plzeň chybu. Tým vyhrál všech šest dosavadních přípravných zápasů, posily se jeví dobře, až na stopera Lukáše Hejdu se kádru vyhýbají zranění. Jedna možná komplikace však ve vzduchu pořád visí. Český šampion by totiž mohl přijít o svého nejlepšího střelce Michaela Krmenčíka. „Jednám s několika kluby, je to stále živá záležitost,“ potvrzuje deníku Sport hráčův agent Dalibor Lacina.Pětadvacetiletý útočník má za sebou životní sezonu, v níž se stal s šestnácti góly králem střelců nejvyšší české soutěže. A tak si celkem logicky nemůže na nedostatek pozornosti stěžovat.

Už v závěru minulého ročníku se na něj přijel osobně podívat Paul Clement, trenér druholigového anglického Readingu. Ještě předtím v zimě chtěl Krmenčíka na hostování Newcastle, svůj zájem deklarovalo i francouzské Rennes či německý Mönchengladbach.

„A zcela konkrétní nabídku Michaelovi předložily Leeds, Bordeaux i Empoli,“ vypočítává Lacina. „V případě Bordeaux ale celou věc zbrzdila jednání o změně vlastníka tohoto klubu, do kterého by měl vstoupit americký investor.“

LIGOVÉ STŘIHY o Plzni: Krmenčík má na bundesligu, Limberský to ještě utáhne
1080p 720p 360p

Nyní se jako poměrně horká stopa jeví Sampdoria Janov, která hledá náhradu za Duvána Zapatu odcházejícího do Atalanty Bergamo. Právě Krmenčík je podle italských médií na jejím seznamu na prvním místě.

Stejně jako v zimě však Plzeň nechce o odchodu své největší hvězdy logicky slyšet. Za Krmenčíka nemá připravenou náhradu, a proto za něj požaduje fixní částku v rozmezí 7 – 8 milionů eur (181 – 207 milionů korun), kterou zatím nikdo neprojevil ochotu akceptovat.

Nabídky na českého reprezentanta se dosud pohybují kolem pěti milionů eur (130 milionů korun), nicméně přestupový trh se pořádně rozhýbe až po skončení mistrovství světa v Rusku. Pak by mohla nabrat spád i situace kolem fotbalisty, který se v rámci letní přípravy trefil zatím čtyřikrát.

„Ti velcí hráči, mezi které počítám i Bordeaux, zatím čekají. Já nabídku, která Plzeň uspokojí, nakonec seženu,“ říká Lacina. „Dělám to pro Michaela, protože vím, že chce za každou cenu odejít. Má nejvyšší čas,“ dodává přesvědčivě.

Zájemci o Krmenčíka

Sampdoria Janov

Empoli

Leeds

Reading

Bordeaux

Rennes

Mönchengladbach

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud