Baník našel vysněného defenzivního záložníka. Přijít má Jánoš z Boleslavi | iSport.cz
Michal Kvasnica
20. července 2018 • 08:30

Baník našel vysněného defenzivního záložníka. Přijít má Jánoš z Boleslavi

TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým supem a sběračem míčů, jak pozici defenzivního záložníka nazývá trenér Bohumil Páník, se podle informací iSport.cz v Baníku stane mladoboleslavský Adam Jánoš. Příchod 26letého odchovance Sparty by měl být brzy dotažen.Najít náhradu za Marka Hlinku, který se rozhodl přijmout lukrativní nabídku z Gruzie, to byla jedna z ostravských přestupových priorit. Povedlo se to nakonec doslova last minute před začátkem Fortuna ligy. Vedení Baníku je blízko dotažení přestupu Adama Jánoše z Mladé Boleslavi.

Záložník, který dnes slaví 26. narozeniny, svým důrazným stylem hry ve středu pole splňuje požadované atributy kouče Páníka. Jánoš je navíc dost zkušený, přitom v nejlepších letech, a když je třeba, dokáže zahrát i na jiných postech. Například na pravém kraji obrany, kde Ostravští aktuálně také příliš alternativ nemají.

Plzeň - Mladá Boleslav: Jánoš se po dlouhém pasu trefil k tyči a je to 3:0 pro Boleslav

Jánoš je odchovancem Sparty, kde se však neprosadil. V lize si udělal jméno v Jihlavě a v posledních dvou a půl letech v Mladé Boleslavi. Připsal si 111 startů a vstřelil 5 branek.

I vzhledem k tomu, že by Jánoš ve středočeském klubu pravděpodobně patřil do základní sestavy a Baník ho naopak potřeboval jako sůl, očekává se, že ostravský majitel musel sáhnout hluboko do kapsy.

Cena Jánoše na renomovaném serveru TransferMarkt.de se odhaduje na 8 milionů korun.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud