Michal Koštuřík
20. července 2018 • 14:15

Šílenství v Opavě. Na Spartu má přijet tisíc fanoušků, klub chce více míst

Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Vrba nechtěl hráče týrat sestřihem z Říma.  Jak hodnotil Schicka? Vrba nechtěl hráče týrat sestřihem z Říma. Jak hodnotil Schicka?
VŠECHNA VIDEA ZDE

My jsme Opaváci a fotbal zbožňujeme! Nováček Fortuna ligy vtrhne mezi elitu ve velkém, na Letnou se zítra přiřítí masa fanoušků ze Slezska. Hosté na Spartě vyprodali celý svůj sektor, bude se v něm tísnit 1000 lidí. Klub vypravuje do metropole speciální vlak. „Neskutečné číslo,“ obdivuje kouč Roman Skuhravý. A takhle to má být i v dalších venkovních zápasech. Prostě furt.Není to standardní nováček. Opava, která pořád řeší finance na bezproblémový provoz, bude v lize konkurovat nejlepším minimálně na fanouškovské úrovni. „Pět procent z kapacity každého stadionu, na kterou máme nárok, vždycky zaplníme,“ ujišťuje šéf Slezského FC Marek Hájek. Na pražskou Letnou v sobotu dorazí tisícovka příznivců Skuhravého party, a to se ještě vyjednává o rozšíření kapacity sektoru. „Sparta je v tomto vstřícná,“ těší Hájka.

Ve středu zastupitelé města odklepli výsledek výběrového řízení na výstavbu vyhřívaného trávníku, kvůli jehož absenci začne Opava sezonu v brněnském azylu. Brzy by mělo dojít k podpisu smlouvy s firmou Philipp a rozjezdu prací.

„Očekávaná doba výstavby se zkrátila. Když budu velký optimista, ve druhé polovině září se budeme moct vrátit na náš stadion,“ informoval Jaroslav Rovňan, technický manažer klubu. „To je ta nejlepší možná zpráva, která nás mohla potkat,“ zajásal kouč, jenž chystá mužstvo na sváteční duel na Spartě.

Téměř šedesátitisícové město je fotbalem, až na výjimky, posedlé. Účast mezi nejlepšími si po třinácti letech naplno vychutnává. Stadiony vezmou fans útokem, i když na typické domácí prostředí si musí minimálně dva měsíce počkat. Nejdřív je čeká návštěva Prahy a střet s českým gigantem. Opavští budou zítra v metropoli hodně vidět a slyšet.

Trenér Opavy Roman Skuhravý
Trenér Opavy Roman Skuhravý

„Přízeň diváků bude odvislá od toho, jak se budeme prezentovat na hřišti. Je to hodně o nás. Já tvrdím, že právě pro fantastické fanoušky se fotbal v Opavě vyplatí dělat. Zápas na Spartě je i pro ně obrovskou motivací,“ odtušil Skuhravý.

Jeho svěřenci cítí totéž co příznivci. Enormní natěšení, extra výzvu poměřit se s tuzemským kolosem. „Je to pro nás velký bonus,“ říká trenér, který má Spartu z přípravy perfektně načtenou. Viděl každý její zápas. Závěry si udělal, ale o slabší formě protivníka rozhodně mluvit nebude. „Po individuální stránce má fantastické hráče. Je otázka času, kdy si to sedne a Sparta začne být úspěšná. Není podstatné, jak pracovala a hrála v přípravě. Jdeme do toho s pokorou,“ líčí.

Veškerý humbuk kolem utkání včetně natřískaného stadionu, to bude pro většinu opavských borců novinka jejich kariéry. „S některými to může zamávat,“ obává se kouč. Jeho přístup je jasný: nehledět na soupeře, ale zaměřit se na svou hru.

Takhle fungoval tým ve FNL a nemíní to měnit ani o patro výš.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze