Šílenství v Opavě. Na Spartu má přijet tisíc fanoušků, klub chce více míst | iSport.cz
Michal Koštuřík
20. července 2018 • 14:15

Šílenství v Opavě. Na Spartu má přijet tisíc fanoušků, klub chce více míst

TOP VIDEA
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

My jsme Opaváci a fotbal zbožňujeme! Nováček Fortuna ligy vtrhne mezi elitu ve velkém, na Letnou se zítra přiřítí masa fanoušků ze Slezska. Hosté na Spartě vyprodali celý svůj sektor, bude se v něm tísnit 1000 lidí. Klub vypravuje do metropole speciální vlak. „Neskutečné číslo,“ obdivuje kouč Roman Skuhravý. A takhle to má být i v dalších venkovních zápasech. Prostě furt.Není to standardní nováček. Opava, která pořád řeší finance na bezproblémový provoz, bude v lize konkurovat nejlepším minimálně na fanouškovské úrovni. „Pět procent z kapacity každého stadionu, na kterou máme nárok, vždycky zaplníme,“ ujišťuje šéf Slezského FC Marek Hájek. Na pražskou Letnou v sobotu dorazí tisícovka příznivců Skuhravého party, a to se ještě vyjednává o rozšíření kapacity sektoru. „Sparta je v tomto vstřícná,“ těší Hájka.

Ve středu zastupitelé města odklepli výsledek výběrového řízení na výstavbu vyhřívaného trávníku, kvůli jehož absenci začne Opava sezonu v brněnském azylu. Brzy by mělo dojít k podpisu smlouvy s firmou Philipp a rozjezdu prací.

„Očekávaná doba výstavby se zkrátila. Když budu velký optimista, ve druhé polovině září se budeme moct vrátit na náš stadion,“ informoval Jaroslav Rovňan, technický manažer klubu. „To je ta nejlepší možná zpráva, která nás mohla potkat,“ zajásal kouč, jenž chystá mužstvo na sváteční duel na Spartě.

Téměř šedesátitisícové město je fotbalem, až na výjimky, posedlé. Účast mezi nejlepšími si po třinácti letech naplno vychutnává. Stadiony vezmou fans útokem, i když na typické domácí prostředí si musí minimálně dva měsíce počkat. Nejdřív je čeká návštěva Prahy a střet s českým gigantem. Opavští budou zítra v metropoli hodně vidět a slyšet.

Trenér Opavy Roman Skuhravý
Trenér Opavy Roman Skuhravý

„Přízeň diváků bude odvislá od toho, jak se budeme prezentovat na hřišti. Je to hodně o nás. Já tvrdím, že právě pro fantastické fanoušky se fotbal v Opavě vyplatí dělat. Zápas na Spartě je i pro ně obrovskou motivací,“ odtušil Skuhravý.

Jeho svěřenci cítí totéž co příznivci. Enormní natěšení, extra výzvu poměřit se s tuzemským kolosem. „Je to pro nás velký bonus,“ říká trenér, který má Spartu z přípravy perfektně načtenou. Viděl každý její zápas. Závěry si udělal, ale o slabší formě protivníka rozhodně mluvit nebude. „Po individuální stránce má fantastické hráče. Je otázka času, kdy si to sedne a Sparta začne být úspěšná. Není podstatné, jak pracovala a hrála v přípravě. Jdeme do toho s pokorou,“ líčí.

Veškerý humbuk kolem utkání včetně natřískaného stadionu, to bude pro většinu opavských borců novinka jejich kariéry. „S některými to může zamávat,“ obává se kouč. Jeho přístup je jasný: nehledět na soupeře, ale zaměřit se na svou hru.

Takhle fungoval tým ve FNL a nemíní to měnit ani o patro výš.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud